CNN Prima News Pardubice

Pardubice

Výpis příspěvků ke štítku „Pardubice“

Mrazivá svědectví o útočníkovi z Pardubic: Plánoval ve škole další „bostonský masakr“?

8. listopadu 2022 19:40

Podoba výbušného zařízení sestrojeného maturantem chemické školy v Pardubicích měla inspiraci v bombových útocích v Bostonu v roce 2013. Mechanismus byl téměř identický – tlakový hrnec s hřebíky pro větší devastující účinek. I přesto, že následně spáchal sebevraždu otrávením, musí policie prověřit jeho zájem o teroristické útoky. Jed, po jehož požití zemřel, měl být podle zjištění reportérů CNN Prima NEWS na bázi rtuti.

Nešlo o vtip. Bomba u pardubické školy byla nebezpečná. Zasahovali i pyrotechnici s robotem

5. listopadu 2022 19:37

Policisté nalezli v pátek u střední školy v Pardubicích nástražné výbušné zařízení. Podle vyjádření policie nešlo o pokus o vtip, předmět měl skutečně být nebezpečný. V okolí školy proběhla evakuace několika set osob, zasahovali i pyrotechnici se speciálním robotem. Kriminalisté případ vyšetřují a pátrají po původu a autorovi sestrojeného mechanismu.

Žena vyhodila novorozeně do kontejneru. Soud v Pardubicích ji poslal na 16 let do vězení

2. listopadu 2022 11:15

Ženu, která v lednu v Pardubicích odložila do kontejneru své novorozeně, podle informací CNN Prima NEWS poslal soud na 16 let do vězení. Silně podchlazené dítě, které náhodou našli dva bezdomovci v noci na 8. ledna, lékaři zachránili. Znalci z oborů psychologie a psychiatrie před soudem v Pardubicích uvedli, že chování ženy bylo cílené, neemotivní a nebyla pod vlivem laktační psychózy.

Porodila a dítě hodila do kontejneru. Asi bych to udělala jinak, řekla u soudu žena z Pardubic

31. října 2022 17:04

Žena, která měla v Pardubicích začátkem ledna vyhodit svou novorozenou holčičku do kontejneru na směsný odpad, stanula v pondělí poprvé před pardubickým krajským soudem za pokus vraždy. Trojnásobná matka pocházela ze zajištěného prostředí, přesto zvolila možnost, že se dítěte po porodu zbaví. Nic jiného ji prý v tu chvíli nenapadlo.

Manželku zmlátil, uškrtil a zakopal v Letohradě. U soudu muž plakal, dostal mírnější trest

17. října 2022 16:52

Pardubický soud v pondělí vynesl rozsudek nad 66letým mužem, který v dubnu v Letohradě zavraždil svoji manželku a zakopal ji na zahradě. Muž si má odsedět osm let ve vězení s ostrahou. Trest pod spodní hranicí navrhla státní zástupkyně kvůli polehčujícím okolnostem. Manžel se ke všemu přiznal a potrestal se sám tím, že vzal život ženě, kterou miloval a žil s ní 39 let.

Z rodinného domu u Přelouče se ozývala střelba. Agresora zpacifikovalo zásahové komando

15. října 2022 10:37

Velké pozdvižení se odehrálo v nočních hodinách na Pardubicku. Ve Lhotě nedaleko Přelouče policisté včetně zásahové jednotky vyjížděli kvůli údajné střelbě v jednom z domů, kterou ohlásila žena. Podle informací CNN Prima NEWS měl agresorem být muž, který následně se zbraní z domu odešel. Místo monitoroval ze vzduchu i vrtulník. Údajného pachatele ozbrojenci zpacifikovali.

ANO ve Zlíně uzavřelo koalici s ODS, lidovci a Piráty. Jasno už mají i Pardubice a Liberec

14. října 2022 10:13

Koaliční smlouvu ve Zlíně v pátek podepsali zástupci vítězného hnutí ANO a trojbloku ODS, lidovců a Pirátů. Primátorem by měl být i nadále lídr ANO Jiří Korec. Ve stejný den podepsali koaliční smlouvu také komunální politici v Liberci. Na spolupráci se domluvilo vítězné uskupení starostů (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s ANO, ODS a Piráty. Primátorem zde má zůstat Jaroslav Zámečník (SLK). Jasno už mají i v Pardubicích, které povede ANO, Žijeme Pardubice a Společně pro Pardubice. Primátorem bude Jan Nadrchal, lídr ANO.