reklama
CNN Prima News Paříž–Roubaix

Paříž–Roubaix

Výpis příspěvků ke štítku „Paříž–Roubaix“

FOTOGALERIE: Kde jsou moje blatníky? „Peklo severu“ změnilo cyklisty k nepoznání

4. října 2021 11:25

258 kilometrů, šest hodin brutální jízdy. Letošní klasika Paříž-Roubaix – možná nejtěžší závod v cyklistickém kalendáři s desítkami úseků na kostkách – byla snad ještě náročnější než obvykle. Kvůli koronaviru se místo jarního termínu konala na podzim a počasí jezdcům vůbec nepřálo. Kvůli dešti bylo na úzkých cestičkách hodně bláta, které způsobilo spoutu pádů. Podívejte se ve FOTOGALERII, jak vypadal závod, kterému se přezdívá Peklo severu.

Srdce řeklo ne. Štybara přibrzdila arytmie, ale rozhodně nekončí: Chci ještě monument

4. dubna 2021 08:53

V neděli dopoledne měl z Antverp vyrazit na 267 kilometrů dlouhou šichtu po belgickém Vlámsku. Jenže slavná cyklistická klasika Kolem Flander se letos musí obejít bez Zdeňka Štybara. Po závodě o minulém víkendu mu bylo špatně a vyšetření ukázalo proč. Stálice týmu Deceuninck – Quick-Step se potýkala se srdeční arytmií. Rychle a úspěšně postoupil zákrok. „Hlavně jsem rád, že to neznamená něco jako konec kariéry,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Smůla pro Štybara a spol. Odložená královna klasik Paříž–Roubaix se letos nepojede

9. října 2020 12:07

Není slavnějšího jednorázového cyklistického závodu. Drsná francouzská klasika Paříž–Roubaix známá díky desítkám úseků s kostkami se v roce 2020 nepojede. Původně se mělo „Peklo severu“, jak se monumentu přezdívá, jet v tradičním termínu v dubnu. Jenže pandemie koronaviru přesunula velkolepou událost na konec října. Ani v novém termínu se však kvůli nastalé situaci neuskuteční. Stane se tak poprvé od válečného roku 1942.

reklama