CNN Prima News Pavel Novotný

Pavel Novotný

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Novotný“

Opice Palestinci? Novotnému se výrok prodraží. Ošklivá cifra, reagoval na pokutu od soudu

Soud uložil starostovi pražských Řeporyjí Pavlu Novotnému (ODS) trestním příkazem peněžitý trest za jeho vyjádření, že Palestinci jsou opice a mají být vybombardováni. Informoval o tom v pátek sám Novotný. Dále uvedl, že trest je citelný, takže o jeho výši chce nejdříve mluvit se svou manželkou. Z jeho reakce vyplývá, že se bude bránit podáním odporu. Soud tak věc bude muset projednat veřejně v hlavním líčení.

Starostovi Řeporyjí hrozí až tři roky vězení. Před soud půjde kvůli výrokům o Palestincích

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) půjde kvůli výzvám k zabíjení Palestinců před soud. Uvedla to na svém webu Česká televize (ČT). Politik na síti X na začátku loňského prosince po teroristickém útoku palestinského hnutí Hamás v Jeruzalémě napsal, že Palestinci jsou „opice“ a mají být vybombardováni. ODS se od jeho výroků distancovala. Novotný se později za výroky omluvil a příspěvek smazal.

Obce mají na účtech miliardy a neinvestují, zlobí se ministerstvo financí. Radnice se brání

Peněz, které mají obce na běžných účtech, rychle přibývá. Blíží se hranici 400 miliard korun. Uvádí to ministerstvo financí. Podle něj je to chyba, prostředky by se měly investovat. Radnice se ale brání. Na investice si prý nejprve musí našetřit, proto se finance na účtech hromadí. A kvůli nejistotám z budoucího vývoje zatím nechtějí příliš utrácet.

Pomsta za Putina? U Českého Brodu byly plakáty s ministrem Rakušanem ve vaku na mrtvoly

U silnice poblíž Českého Brodu na Kolínsku se objevily plakáty s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) ve vaku na mrtvoly a textem „Vít Rakušan s celou rodinou“. Z druhé strany byl obdobně ztvárněn starosta městské části Praha-Řeporyje Pavel Novotný (ODS). Záležitostí se zabývá policie pro podezření z výtržnictví, uvedl v úterý web Kolínský deník. Ve vaku na mrtvoly byl loni vyobrazen ruský prezident Vladimir Putin a obří plakát visel na budově ministerstva vnitra. Rakušan tehdy vyvěšení plachty s českou a ukrajinskou vlajkou a Putinovým portrétem hájil. Politik sdělil, že plakáty „ustojí“, ale zmínku o rodině považuje za nechutnou.

Jdu do lepší půlky života, říká Bendová. Zmínila recept na krásu i proč „miluje“ Novotného

Herečka Alice Bendová, která slaví 50. narozeniny, toho stíhá opravdu hodně. Nejenže točí seriály a filmy, ale věnuje se také realitám a štěstí zkoušela rovněž v komunální politice. V loňských volbách v obci Zbuzany, kde žije, kandidovala za ODS a NK pro Zbuzany a lidé ji zvolili do zastupitelstva. Nejen o tom promluvila oslavenkyně v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Psychopat Bořil nebo odporné „fandění“ sparťanů. Pražské derby vyvolalo na sítích emoce

Nedělní zápas pražských „S“ nenechal snad žádného fanouška chladným navzdory tomu, že podle mnohých šlo historicky o jedno z nejhorších derby. Pod příspěvkem, kde oficiální účet Slavie chválil vyloučeného Jana Bořila, se strhla lavina kritiky. Podle některých se na hřišti nechoval jako kapitán, ale jako psychopat nebo pouliční rváč. Velkou vlnu nevole zvedlo i chování hostujících příznivců. Skupina chuligánů z Letné totiž mezi domácí naházela petardy. Odporné „fandění“, zhodnotil incident řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Mělo to všechno kromě fotbalu, shodli se ve vysílání CNN Prima NEWS Patrik Nacher (ANO) a Jan Skopeček (ODS).

Novotný se ostře obul do Pekarové. Zvolte si Czernina, než skončíte na hnoji, vzkázal TOP 09

Koukejte si zvolit jako předsedu Tomáše Czernina, než tu stranu vyvezete na hnůj. A nechte na pokoji Jiřího Pospíšila. Členům TOP 09 to na sociálních sítích vzkázal starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS). Opět tak naznačil své výhrady vůči šéfce strany Markétě Pekarové Adamové. Ta bude post předsedkyně obhajovat již podruhé na listopadovém sněmu TOP 09.

Schůzka s ANO? Žádná zrada, ale slušnost. Zkuste to taky, odmítl kritiku Červíček z ODS

Nic jsem neorganizoval a celostátní politiku jsme neřešili. Netřeba v tom hledat zradu a spiknutí. Ve svém vyjádření to uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). Toho někteří členové pětikoalice kritizují za to, že se setkal se členy stínové vlády hnutí ANO. „Je to trapné, ale navíc i velmi obtížně pochopitelné,“ prohlásil například ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN).

Nová frakce v ODS? A rovnou i nacistické křídlo pro Zahradila, glosoval Novotný

V ODS by už brzy mohla vzniknout nová frakce, a to z iniciativy Česko plus, jehož součástí jsou i někteří členové strany. Je však nutné, aby to stvrdilo předsednictvo občanských demokratů, připomněl na sociální síti X zakladatel Česko plus Radim Ivan. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný v reakci na příspěvek uvedl, že záměr podporuje. Pak přidal glosu, že by si jeho stranický kolega a rival Jan Zahradil zasloužil nacistické křídlo.

Jiří Sovák měl v opilosti srazit chodce, ukazují archivy. Svého syna za totéž vydědil

Od smrti oblíbeného herce Jiřího Sováka uplynulo už třiadvacet let, ale až nyní svazky bezpečnostních složek odhalily šokující tajemství, které nemělo spatřit světlo světa. Umělec měl podle spisu bourat, při nehodě porazit chodce a od kolize ujet, aniž by sraženému poskytl pomoc. Záznam z archivu bezpečnostních složek zveřejnil na sociální síti X Pavel Novotný. Sovák se přitom kvůli podobné tragédii rozkmotřil se svým synem.