CNN Prima News peníze

peníze

Výpis příspěvků ke štítku „peníze“

Bezděk: Inflace je sociální zloděj. Dnes je výhodnější mít dluh, souhlasil Endler

Inflace, která v poslední dvou letech zasáhla českou ekonomiku, je největší sociální zloděj a přerozdělovač, uvedl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonom Vladimír Bezděk. „Drobní střadatelé“ na inflaci doplácejí nejvíc a naopak na ní vydělávají lidé, kteří si ještě před jejím nárůstem zadlužili. Dluh se jim totiž zlevňuje, vysvětlil ředitel společnosti Fingood Vít Endler.

Změny dodavatele se mohou vyplatit i přes sankce, tvrdí analytik. Varuje před zdražením

Domácnosti by si měly zkontrolovat své smlouvy a podle nich požádat dodavatele o cenově příznivější podmínky nebo přejít k jinému, radí energetický analytik Jan Béreš, který byl hostem pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Očekává, že se ceny zvýší, zdražení nebude tak drastické jako vloni. Hostem pořadu byl také ředitel poradenského týmu Elena Čestmír Hrdinka.

Padl trest za brutální smrt. Vnuk zavraždil babičku kvůli penězům na cigarety a alkohol

V roce 2018 otřásl Slovenskem případ, kdy vnuk brutálním způsobem zavraždil vlastní babičku. Nejprve ji udeřil do hlavy, potom do ní kopal a nakonec zavřel do místnosti a pustil plyn. Žena později v nemocnici zemřela. Tehdy teprve osmnáctiletý vnuk zabíjel kvůli 240 eurům, tedy v přepočtu necelým šesti tisícům korun, za které si chtěl koupit alkohol a cigarety, informovala TV JOJ. Soud nyní mladého muže odsoudil k 23 letům vězení nepodmíněně.

Šéf Zemědělského svazu ČR: Podmínky pro fungování českých zemědělců nejsou fér

Jedno z témat, o kterých Češi nejvíce mluví? Beze sporu ceny potravin. Debata se vede i tom, kdo za jejich strmý nárůst může. Klesnou někdy, nebo se Češi musí smířit s tím, že si zkrátka za jídlo citelně připlatí? Jaký vliv na to mají zemědělci či obchodníci? Takové bylo téma dalšího dílu pořadu Interview PLUS, v němž byl hostem moderátorky Martiny Kuzdasové, šéf Zemědělského svazu ČR, Martin Pýcha. Ten mimo jiné poukázal na podmínky, které musí čeští zemědělci splňovat. Podle něj nejsou fér stejně jako srovnání s okolními zeměmi.

Tripartitu čeká bouřlivé jednání. Ministerstvo navrhuje od ledna zvýšení minimální mzdy

Ministerstvo práce navrhuje pro příští rok navýšení minimální mzdy buď o 1 600 korun, nebo o 2 100 korun. Nejnižší výdělek by se tak zvedl z nynějších 17 300 korun na 18 900 korun, respektive na 19 400 korun. Cílem je dostat částku do pěti let buď na 45 procent průměrné mzdy, nebo na polovinu průměrné mzdy. Vyplývá to z podkladů pro pondělní jednání tripartity. Resort v navrhovaném přidání vychází z variant chystaného vzorce pro pravidelnou valorizaci minimální mzdy a z evropské směrnice o přiměřeném výdělku.

Finančně v pohodě se cítí necelých 10 % Čechů. Nejvíce je aktuálně trápí zvýšení cen základních věcí

Největší finanční stres mají obyvatelé České republiky kvůli zvyšujícím se cenám potravin a energií, nízkým úsporám nebo rostoucím nákladům na bydlení. Části populace rovněž vadí, že nemá dostatek peněz na volnočasové aktivity. Tyto informace vyplývají z aktuálního srpnového průzkumu společnosti Sazka, kterého se účastnilo 1050 respondentů. Jeho cílem bylo zjistit, jak by Češi naložili s penězi, kdyby uspěli v jejích číselných loteriích Renta. Hlavní výhrou v Extra Rentě je měsíční obnos 100 000 korun nebo nově i 200 000 Kč po dobu 20 let. Ve zcela nové hře Mini Renta se hraje o hlavní výhru 1 000 korun denně na jeden rok.