CNN Prima News peníze

peníze

Výpis příspěvků ke štítku „peníze“

Podvodníci se snaží zneužít příspěvek na děti. Na co by si lidé měli dát pozor?

17. srpna 2022 07:39

Jakmile se objevila možnost žádat o jednorázový pětitisícový příspěvek na dítě, podvodníci okamžitě vyrazili do útoku. Česká bankovní asociace ohlásila první úspěšné pokusy o vylákání přístupových hesel k internetovému bankovnictví. O příspěvek je přitom možné žádat teprve od pondělí. Vláda se již problémem zabývá. Experti vyzývají všechny občany k maximální obezřetnosti.

Musk si vystřelil z fanoušků Manchesteru United. Žádné sportovní týmy nekupuji, ujasnil

17. srpna 2022 07:23
Aktualizováno

Napětí ve fotbalovém Manchesteru United sílí a lepší zítřky jsou v nedohlednu. Slavný anglický gigant zažívá bídný start do nové sezony. Fanouškům i klubovým legendám dochází trpělivost zejména s majiteli z bohaté americké rodiny Glazerových. Ty ve středu překvapil nejbohatší muž světa Elon Musk, když na Twitteru napsal, že chce slavný klub koupit. Zprávu ale později označil za vtip.

Rušit státní podporu u stavebního spoření? Nesmysl, zuří Nacher a představil svoje řešení

16. srpna 2022 14:31

Vláda uvažuje o zrušení státního příspěvku u stavebního spoření. Ušetřila by tím zhruba čtyři miliardy korun ročně. Důvodem je fakt, že lidé ve skutečnosti částku ušetřenou na bydlení ke stavbě či renovaci domova mnohdy nevyužijí. S tímto krokem však nesouhlasí Patrik Nacher, lídr hnutí ANO pro zářijové komunální volby. Ve vysílání CNN Prima NEWS navrhl vlastní řešení.

Končí zdražování hypoték? Expert naznačil vývoj úrokových sazeb do konce roku

15. srpna 2022 10:43

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů opět mírně vzrostly. Možná se však dostaly do bodu, ze kterého by v dohledné době mohly zamířit opačným směrem. Nebo alespoň přestat stoupat. Myslí si to Radek Šalša, šéf komunikace České bankovní asociace. „Je naděje, že nabídkové sazby dosahují svého vrcholu,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.

PŘEHLEDNĚ: Odstartoval bonus 5 tisíc na dítě. Jak o příspěvek zažádat a koho se týká?

15. srpna 2022 05:13

Rodiny s dětmi dostanou od státu finanční injekci na zvládnutí stále vyšších nákladů. Od pondělí totiž mohou rodiče žádat o jednorázový příspěvek ve výši pět tisíc korun na dítě (možnost podání žádosti on-line byla nakonec překvapivě spuštěna již v neděli). Žádosti zpracovává ministerstvo práce a sociálních věcí, které očekává velký zájem. O příspěvek lze žádat až do příštího roku. A to dokonce i na dítě, které se teprve narodí. Jak na to?

Češi mají nejhorší náladu za poslední desítky let. Psychologové radí, jak se s ní popasovat

14. srpna 2022 22:50

Nejen zdražování energií, jídla a bydlení, válečný konflikt v Evropě, ale i nekončící pandemie koronaviru. To všechno jsou podle sociologického průzkumu důvody, proč je momentálně nálada Čechů nejhorší za poslední desítky let. Pesimismus lidí potvrzují i psychologové. Špatně přitom podle nich současnou situaci nenesou jenom ti, kteří mají hluboko do kapsy nebo jsou osamělí, ale i ti, kteří byli zvyklí dělat si radost nakupováním.

Vláda jedná s lidmi jako s dětmi ze školky. Drahé energie budou ještě dlouho, varuje ekonom

14. srpna 2022 16:37

Nenalhávejme si, že drahá elektřina odejde po letošní topné sezóně. Vydrží tu ještě několik let. V pořadu Partie Terezie Tománkové to řekl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Skutečně ohroženým skupinám podle něj nepomůže ani takzvaný úsporný tarif. V důsledku neustále stoupajících cen energií se proto obává, že někteří lidé zažijí od podzimu skutečně strastiplný život.