Peru

Výpis příspěvků ke štítku „Peru“

Místo lásky našla smrt. Mladý medik vykuchal přítelkyni, hororové video dal na sociální sítě

28. listopadu 2022 07:32

Hrozivý a krvavý případ aktuálně řeší kriminalisté v jihoamerickém Peru. Student medicíny zde totiž podle všeho zavraždil svoji mexickou přítelkyni, kterou navíc následně doslova vykuchal a její tělo rozřezal. Je možné, že ženiny orgány prodal na černém trhu. Pitvu si měl navíc nahrávat a videa sdílel na sociální síti TikTok. Informují o tom zahraniční média.

Pasažéři se po nehodě fotili u letadla s mrtvými hasiči. Nedostatek soudnosti, zuří lidé

24. listopadu 2022 13:26

Na internetu se snesla vlna kritiky na selfie fotografii dvou pasažérů, kteří vyvázli z nehody letadla v Peru. S úsměvy na tváři se totiž vyfotografovali před poničeným strojem bezprostředně po jeho uhašení. Při boji s plameny a zachraňování životů cestujících však zemřeli dva z hasičů. Zveřejňovat takovou fotku bylo podle řady uživatelů sociálních sítích v podobné situaci „hloupé“.

Když je pomoc druhým na prvním místě. Procestujte s Filipem svět a šiřte dobré skutky

5. listopadu 2022 16:44

Životní cíl Filipa Ourody by se dal shrnout do jednoduchého slovního spojení: pomáhat druhým. Už svou profesí učitele biologie a tělocviku předává znalosti tam, kde je to potřeba. Nyní se však rozhodl podat pomocnou ruku lidem napříč kontinenty. Během své cesty kolem světa má v plánu rozdávat radost a využívat svých schopností na maximum. A součástí jeho dobrosrdečné cesty můžete být i vy.

Amazonský kmen na den zajal desítky turistů z Evropy. Vyřešte znečistění řeky, žádal po vládě

4. listopadu 2022 21:17

Domorodý kmen v peruánské Amazonii v pátek propustil asi sto turistů, včetně dvou desítek cizinců, které ve čtvrtek zadržel. Oznámil to šéf kmene Watson Trujillo, který už dříve slíbil, že turisty propustí. Činem chtěli domorodí obyvatelé přimět peruánskou vládu, aby se zabývala znečištěním řeky, na níž závisí jejich živobytí.

Tragédie po utkání ligy v Indonésii: V tlačenici na fotbalovém stadionu zemřelo 125 lidí

2. října 2022 05:37
Aktualizováno

Při násilnostech a následném chaosu a tlačenici po zápase indonéské první fotbalové ligy ve městě Malang zemřelo v sobotu večer 125 lidí. Úřady počet obětí oficiálně upřesnily po kontrole údajů z deseti nemocnic v oblasti, kam byly desítky zraněných, včetně žen a dětí, ze stadionu převáženy. Původně bylo hlášeno 174 mrtvých a dalších nejméně 180 zraněných. O tragédii v neděli informovaly zahraniční tiskové agentury s odvoláním na místní policii a úřady na ostrově Jáva.

Smrt českého turisty v Peru: Lékař si stěžuje na hororové podmínky, kamarád to ale vyvrací

19. srpna 2022 11:36

Český turista v Peru, o jehož smrti na sociálních sítích informoval tento čtvrtek epidemiolog Rastislav Maďar, zemřel již začátkem července. Informaci CNN Prima NEWS potvrdilo tuzemské ministerstvo zahraničí. Maďarova slova o hrozivých podmínkách hospitalizace navíc rozporuje muž, který podle svých slov se zesnulým v Peru byl.

Špína a nezájem v nemocnici. Výlet Čechů do Peru skončil tragédií, lékař popsal smrt turisty

18. srpna 2022 21:28

V Peru podle všeho v katastrofických podmínkách zemřel český turista poté, co se o něho lékaři v tamní nemocnici de facto nijak nepostarali. Na Twitteru o případu napsal doktor a epidemiolog Rastislav Maďar, do jehož rukou se záznam o úmrtí dostal. Později informaci potvrdil i pro CNN Prima NEWS s tím, že zatím nemá informaci o tom, jestli bylo tělo zemřelého již převezeno zpět do České republiky. Maďar dále popisuje, že turista musel i přes hrozivé zdravotní problémy v nemocnici ležet na kartonu v chodbě, kolem něj byli hlodavci a hmyz, a místní zdravotníci se měli starat pouze o to, kdo péči zaplatí.