reklama

Peru

Výpis příspěvků ke štítku „Peru“

Novým prezidentem Peru bude Pedro Castillo. Zástupce levice vyhrál o 44 tisíc hlasů

Novým prezidentem Peru bude zástupce levice Pedro Castillo, který ve druhém kole hlasování začátkem června těsně porazil svou pravicovou rivalku Keiko Fujimoriovou. Po nejdelším sčítání hlasů za posledních 40 let to v úterý oficiálně vyhlásila volební komise. Fujimoriová už před oznámením komise uznala svou porážku, obvinila však svého protikandidáta, že zvítězil nelegitimním způsobem.

Sedm let stopoval do Austrálie, přes moře a poušť Gobi. Vezl ho buvol i velbloud

Roman Vehovský si zařídil pracovní vízum do Austrálie a vyrazil za klokany. Stopem. Jeho putování se nakonec protáhlo na sedm let, dodržoval při něm několik pravidel. Třeba vystačit si s málem, nepřespávat v hotelech. Byť nocoval pod širákem, nebral si s sebou ani stan. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v 6. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Koronavirus decimuje Latinskou Ameriku, covid je zabijákem číslo jedna v pěti státech

Dárky na poslední chvíli? Nikoliv pro obyvatele hlavního města Mexika. To se rozhodlo pro lockdown. Důvodem je rostoucí spirála nakažených a přeplněné nemocnice. Děsivá situace ale panuje i v ostatních latinskoamerických zemích. Nemoc COVID-19 je zabijákem č. 1 v pěti z nich. Na podfinancované zdravotnictví a nedostatek plicních ventilátorů doplácí nejvíce obyvatelé Peru.

Demonstrace v Peru proti nové vládě má nejméně dvě oběti. Desítky lidí jsou zraněny

Nejméně dva mladí lidé zemřeli, oba na následky střelných zranění, a desítky dalších osob včetně demonstrantů, policistů i novinářů utrpěly zranění při sobotních demonstracích v Peru. Informoval o tom v neděli deník El País. V Peru se už týden manifestuje proti nové vládě prezidenta Manuela Merina, který vystřídal v nejvyšším úřadu Martína Vizcarru po jeho pondělním sesazení parlamentem. Důvodem sesazení bylo podezření z korupce, jíž se měl dopustit v době, než se stal v roce 2018 prezidentem. Mnozí ale tvrdí, že za tím byly osobní zájmy poslanců.

Komplex Machu Picchu se otevřel pro jediného turistu. Japonec čekal sedm měsíců

Pandemie koronaviru zhatila mnoha cestovatelům jejich plány. Mezi nimi byl i Japonec Jesse Katajama, který přijel do Peru, aby navštívil kultovní místo Machu Picchu v peruánských Andách. Jenže... Úředníci kvůli koronaviru oblast uzavřeli. Mladík to ale nevzdal a o sedm měsíců později si svůj sen splnil. Navíc je jediným turistou, který se do komplexu Machu Picchu mohl od jeho uzavření podívat.

reklama