reklama

Peru

Výpis příspěvků ke štítku „Peru“

Novým prezidentem Peru bude Pedro Castillo. Zástupce levice vyhrál o 44 tisíc hlasů

20. července 2021 05:00

Novým prezidentem Peru bude zástupce levice Pedro Castillo, který ve druhém kole hlasování začátkem června těsně porazil svou pravicovou rivalku Keiko Fujimoriovou. Po nejdelším sčítání hlasů za posledních 40 let to v úterý oficiálně vyhlásila volební komise. Fujimoriová už před oznámením komise uznala svou porážku, obvinila však svého protikandidáta, že zvítězil nelegitimním způsobem.

Sedm let stopoval do Austrálie, přes moře a poušť Gobi. Vezl ho buvol i velbloud

25. ledna 2021 06:02

Roman Vehovský si zařídil pracovní vízum do Austrálie a vyrazil za klokany. Stopem. Jeho putování se nakonec protáhlo na sedm let, dodržoval při něm několik pravidel. Třeba vystačit si s málem, nepřespávat v hotelech. Byť nocoval pod širákem, nebral si s sebou ani stan. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v 6. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Latinská Amerika sází na ruský Sputnik V a čínské vakcíny. Brazílie a Mexiko je budou vyrábět

13. ledna 2021 17:28

Zatímco Evropa zajišťuje očkování hromadně, v Latinské Americe každý stát nakupuje vakcíny zvlášť. Argentina se dohodla s Ruskem, Chile věří USA a Peru zvolilo čínskou vakcínu Sinopharm. Latinská Amerika totiž patří k regionům výrazně zasaženým pandemií COVID-19. Brazílie je zemí s třetím nejvyšším počtem nakažených na světě.

Koronavirus decimuje Latinskou Ameriku, covid je zabijákem číslo jedna v pěti státech

20. prosince 2020 23:36

Dárky na poslední chvíli? Nikoliv pro obyvatele hlavního města Mexika. To se rozhodlo pro lockdown. Důvodem je rostoucí spirála nakažených a přeplněné nemocnice. Děsivá situace ale panuje i v ostatních latinskoamerických zemích. Nemoc COVID-19 je zabijákem č. 1 v pěti z nich. Na podfinancované zdravotnictví a nedostatek plicních ventilátorů doplácí nejvíce obyvatelé Peru.

Demonstrace v Peru proti nové vládě má nejméně dvě oběti. Desítky lidí jsou zraněny

15. listopadu 2020 13:58

Nejméně dva mladí lidé zemřeli, oba na následky střelných zranění, a desítky dalších osob včetně demonstrantů, policistů i novinářů utrpěly zranění při sobotních demonstracích v Peru. Informoval o tom v neděli deník El País. V Peru se už týden manifestuje proti nové vládě prezidenta Manuela Merina, který vystřídal v nejvyšším úřadu Martína Vizcarru po jeho pondělním sesazení parlamentem. Důvodem sesazení bylo podezření z korupce, jíž se měl dopustit v době, než se stal v roce 2018 prezidentem. Mnozí ale tvrdí, že za tím byly osobní zájmy poslanců.

reklama