Peru

Výpis příspěvků ke štítku „Peru“

Nové záběry UFO? Nad americkou základnou měla proletět záhadná „medúza“, měnila směr i barvu

Amatérský novinář zaměřující se na neidentifikovatelné létající předměty Jeremy Corbell v úterý zveřejnil zcela nové záběry, které mají zachycovat UFO. Video bylo podle Corbella pořízeno už v roce 2018 na americké vojenské základně v Iráku a získal jej od zdroje ze zpravodajské komunity. Autenticitu záběrů zatím nikdo nepotvrdil, podle některých by se mohlo jednat i o sondu.

Santa rozlomil kladivem dveře, drogoví dealeři radost neměli. Policejní akci natočila kamera

Policie v Peru využila vánoční atmosféru, když v přestrojení zasahovala proti drogovým dealerům ve městě Huaral. Jeden z agentů byl převlečený za Santu Clause. Místo rozdávání dárků se však zúčastnil samotného zásahu, když kladivem vylomil vchodové dveře do bytu podezřelých. Jednoho z nich poté odváděl v poutech. Policisté na místě zabavili větší množství kokainu a marihuany, informovala agentura AP.

Nový virus z Peru vzbudil pozornost vědců. Varují, na jaké příznaky je potřeba dávat pozor

O pozornost vědců zkoumajících člověku nebezpečné nemoci se hlásí nový virus. Odborná studie publikovaná v časopise Emerging Infectious Diseases informuje o objevení nové nákazy v Peru. Vědci zkoumali krev pacienta, který vyhledal pomoc lékařů kvůli horečce a ochromujícím bolestem hlavy, svalů a kloubů. Nákaza podle expertů koluje v džungli a je třeba ji sledovat, aby bylo možné chránit veřejné zdraví. Píše o tom britský Daily Mail.

Fanoušci UFO jsou v pozoru: Testy DNA vrhly světlo na mumie z Mexika, nemají patřit lidem

Záhada kolem mexických „mimozemských bytostí“ se prohlubuje. Provedená analýza mumifikovaných těl prokázala, že jejich DNA skutečně není lidská, ale patří „neznámému druhu“, informoval o tom web Daily Mail. Jaime Maussan, novinář a známý nadšenec do UFO, svá zjištění prezentoval v mexickém kongresu s tím, že mumifikované pozůstatky objevené v Peru mohou mít původ mimo naši planetu.

Vědci objevili vosu jako z hororu. Do své oběti naklade vajíčka, larvy ji sežerou zevnitř

Vědci objevili v peruánském pralese nový rod vosy, který do svých obětí naklade vajíčko. Larva, jež se z něj vylíhne, svého hostitele následně sežere zevnitř. V jeho mrtvém těle se poté zakuklí, než dosáhne dospělosti. Lidé však zřejmě mohou zůstat v klidu, hrůzný osud může v pralese potkat podle vědců zpravidla housenky, brouky či pavouky. Některé dospělé vosy ze své kořisti kromě kladení vajíček také vysávají hemolymfu, představující pro mnohé bezobratlé živočichy obdobu krve.