reklama
CNN Prima News Peter Pellegrini

Peter Pellegrini

Výpis příspěvků ke štítku „Peter Pellegrini“

Slovenský ministr zdravotnictví pod palbou. V covidové krizi odletěl na luxusní dovolenou

30. prosince 2021 23:41

Slovensko se chystá na další vlnu covidu, kterou způsobí nakažlivější varianta omikron. Tamní ministr zdravotnictví si ale přípravu před bitvou vyložil po svém. Vladimír Lengvarský vyrazil před silvestrem na luxusní dovolenou do Ománu a neprošlo mu to bez povšimnutí ani u opozice, ani u jeho „šéfa“. Kolegu totiž nešetřil ani expremiér Igor Matovič a označil ho za „sociálního autistu“. Lengvarský je přitom ve vládě za OLaNO, jehož předsedou je právě někdejší slovenský premiér.

Slovensko ve varu: Vláda doufá ve zkrocení covidu, odpůrci chtějí generální stávku

28. listopadu 2021 15:39

Na Slovensku začal platit lockdown, který vláda premiéra Eduarda Hegera vyhlásila kvůli rekordním počtům nakažených a kolísajícímu zdravotnictví v zemi. Platit má minimálně dva týdny, ale je klidně možné, že dojde na jeho prodloužení. Odpůrce očkování a vlády to však nenechalo klidnými. Okamžitě se rozjela kritika posledních opatření a část opozice volá po vyhlášení generální stávky.

Radičová: Fico byl vždy vulgární, ale nepodceňujme ho. Mohl by se vrátit k moci

7. listopadu 2021 21:12

Slovenská expremiérka Iveta Radičová říká, že jejího předchůdce a zároveň i nástupce Roberta Fica není radno podceňovat ani v budoucnu. Jeho Směru-SD totiž po loňském pádu rostou preference a společně s novou stranou Hlas-SD Petera Pellegriniho by se mohl vrátit zpět k moci. Radičová v rozhovoru pro CNN Prima NEWS dodává, že Pellegriniho strana je v podstatě jen „Směr 2“, protože představuje úplně stejnou politiku.

KOMENTÁŘ: Z mesiáše šaškem. Matovičova akce se Sputnikem byla od začátku hloupost

5. července 2021 23:57

Slováci prodávají nevyužitou vakcínu Sputnik V zpět do Ruska, odkud ji koupili. Končí tak „slovenská epopej“, kterou v březnu odstartoval někdejší premiér Igor Matovič. Ten s Rusy dohodl nákup až 2 milionů dávek této ruské vakcíny. Tím započal koloběh chyb, které ho nakonec stály post v čele vlády. Největší omyl přitom udělal hned na začátku, tah Sputnikem totiž nikdy neměl šanci na úspěch. Do Evropy už totiž mířily miliony certifikovaných vakcín.

Hrozí Slovensku další vládní krize? Matovič znovu válčí s koaličním partnerem

24. května 2021 18:38

Slovenská vládní koalice před časem zažehnala krizi kolem akvizice ruské vakcíny Sputnik V, ale nyní se schyluje k nové. V hlavní roli je opět Igor Matovič, který v březnu coby premiér dojednal s Ruskem dohodu o očkovacích látkách navzdory svým koaličním partnerům a nyní je jako ministr financí opět v konfliktu se svým rivalem, se kterým sedí ve vládě.

Slováci bojují za referendum k novým volbám. Petici podepsalo přes 500 tisíc lidí

23. dubna 2021 17:36

Dvě opoziční strany na pětimilionovém Slovensku získaly dohromady přes 585 tisíc podpisů pod petici za vypsání referenda o nových volbách. To je o dvě třetiny více, než je podle tamní ústavy potřeba k vyhlášení plebiscitu. Vyplývá to z pátečního oznámení stran Směr – sociální demokracie (Směr-SD) a Hlas sociální demokracie (Hlas-SD), které podpisy shromažďovaly.

Matovič se zastal Ruska: Sputnik pro Slovensko není ztracený, pomoci může Maďarsko

9. dubna 2021 17:04

Slovenský ministr financí a expremiér Igor Matovič se postavil na stranu Ruska, které tvrdí, že Slovensko porušilo kontrakt na dodávku vakcíny Sputnik V. Rusové sice vybídli Slováky, aby vakcíny vrátili, ale podle Matoviče ještě nejsou ztracené. Slovensko si nyní vyjednalo dohodu s Maďarskem, které by se mělo postarat o posouzení Sputniku pro své sousedy.

Slovenská krize: Pokud Matovič skončí ve vládě, tak odejdeme, hrozí jeho poslanci

26. března 2021 22:36

Slovenská vládní krize se opět komplikuje. Již od minulého týdne je známo, že menší koaliční strany jsou ochotny pokračovat jen v případě, že rezignuje premiér Igor Matovič. Skupina poslanců z Matovičova hnutí nyní do jednání o rekonstrukci vlády vnesla podstatnou změnu. Hrozí, že pokud Matovič ve vládě skončí, opustí oni jeho hnutí, což by mohlo vést k tomu, že by vláda neměla dostatek hlasů.

Řešení slovenské krize? Matovičův rival Sulík ohlásil demisi, od premiéra chce totéž

22. března 2021 15:09
Aktualizováno

Slovenský ministr hospodářství a šéf koaliční strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík ohlásil demisi. Reagoval tak na výzvu premiéra Igora Matoviče, který připustil svou rezignaci, pokud skončí mimo jiné i Sulík. Matovič si ale v neděli dal několik dalších podmínek, na které Sulíkova SaS odmítá přistoupit. Podobně je tomu u další nespokojené koaliční strany Za ľudí.

reklama