CNN Prima News Peter Pellegrini

Peter Pellegrini

Výpis příspěvků ke štítku „Peter Pellegrini“

Slovenský premiér Heger představil novou stranu. Vládě bude šéfovat i po odchodu z OLaNO

7. března 2023 12:31

Slovenský premiér Eduard Heger představil novou stranu Demokraté, se kterou chce jít do voleb. Tvoří ji lidé z různých politických subjektů, kteří se spojili do jednoho uskupení. Mimo něj jsou tvářemi nové partaje také čtyři současní ministři v demisi. Oni i Heger mají, a to i přes změnu svého politického dresu, zůstat ve svých vládních funkcích až do blížících se předčasných voleb.

Kuciakův otec: O Jankovi se šíří konspirační teorie. Chtějí ho zdiskreditovat, tuším kdo

3. března 2023 20:24

Na sociálních sítích se šíří konspirační teorie, podle kterých Ján Kuciak spolupracoval s tajnými službami. „Je to snaha zdiskreditovat jeho investigativní práci i celou nájemnou vraždu. Asi tuším, kdo za tím je,“ říká otec zastřeleného žurnalisty Jozef Kuciak (67), který u příležitosti pátého výročí synova pohřbu (3. března 2018) poskytl redakci CNN Prima NEWS obsáhlý rozhovor. O bolesti v srdci, snech, ale i o blížících se předčasných volbách na Slovensku, Robertu Ficovi a válce na Ukrajině.

Matovičova atomovka. Slovákům chce za jejich účast ve volbách darovat 500 eur

15. února 2023 14:36

Slovenské politické vody znovu rozvířil předseda nejsilnějšího hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) a expremiér Igor Matovič. Ten totiž přišel s návrhem darovat hned 500 eur (téměř 12 tisíc korun) každému Slovákovi, který se zúčastní nadcházejících předčasných voleb v září. Sám připustil, že jde doslova o „atomovku“. Ostatní slovenští politici označili jeho návrh za čirý populismus.

Fico útočí na Pavla. Generál za dva dny ukázal, kdo za ním stojí, říká slovenský expremiér

3. února 2023 18:33

Několikanásobný slovenský expremiér a lídr strany Směr-SD Robert Fico jen několik dní po vítězství zaútočil na nově zvoleného prezidenta Petra Pavla. Na jedné straně mu sice pogratuloval, následně však začal tvrdit, že Pavel takřka okamžitě odhalil, kdo za ním stojí. Tvrdí to v souvislosti s Pavlovou podporou Ukrajiny. Fico se naopak od vojenských dodávek pro Kyjev distancuje, jde tak i proti oficiální slovenské pozici.

Na Slovensku budou předčasné volby v září. Shodly se na tom strany bývalé koalice

22. ledna 2023 21:42

Strany bývalé čtyřčlenné slovenské vládní koalice se dohodly na vypsání předčasných parlamentních voleb na 30. září, řekl v neděli novinářům dosluhující premiér Eduard Heger. Jeho menšinovému kabinetu sněmovna v prosinci vyslovila nedůvěru. V řádném termínu by se příští parlamentní volby v zemi konaly v únoru příštího roku.

Kňažko: S komunisty jsme udělali chybu. Fico je druhé sofistikovanější vydání Mečiara

31. prosince 2022 16:41

Před 30 lety došlo k rozdělení Československa na dva státy. Na samostatnost si museli zvykat Češi i Slováci. Jedním z nejdůležitějších aktérů této události byl i pozdější místopředseda slovenské vlády, ministr či prezidentský kandidát, jinak také ikonický herec, Milan Kňažko. Ten v rozhovoru pro CNN Prima NEWS shrnuje své pocity z rozdělení federace a zamýšlí se nad tím, jakou cestu samostatné Česko a Slovensko za těch 30 let ušly.

Prezidentka Čaputová odvolala Hegerovu vládu. Předčasné volby na Slovensku chce co nejdřív

16. prosince 2022 14:14

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v pátek odvolala vládu premiéra Eduarda Hegera, které sněmovna ve čtvrtek vyslovila nedůvěru. Hegerův kabinet podle ústavy zůstane v úřadu až do jmenování nové vlády, ovšem s omezenými pravomocemi. Čaputová současně vybídla politiky k dohodě na uspořádání předčasných voleb v prvním pololetí příštího roku. V řádném termínu by se volby konaly v únoru 2024.

Podepsal, rozmyslel, vytrhl. To se ještě nestalo, popsal zmatek kolem demise Matoviče expert

16. prosince 2022 11:22

Slovenská vláda premiéra Eduarda Hegera padla, poslanci jí většinově vyjádřili nedůvěru. Snad více se ale hovoří o tom, jak ministr financí a předseda nejsilnějšího hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) (ne)doručil svoji podepsanou demisi do prezidentské kanceláře. Tímto tahem naprosto šokoval ostatní slovenské politiky i experty. Ve vysílání CNN Prima NEWS se nad Matovičovým krokem podivoval i slovenský politolog Ján Baránek.

KOMENTÁŘ: Matovič a spol. končí. Slováci potřebují tvrdý pád na dno, ne dlouhou agónii

16. prosince 2022 07:32

Slovenská vláda po měsících balancování nad propastí definitivně padla. Končí tak kabinet, do něhož demokraticky smýšlející Slováci vkládali velké naděje, které však zůstaly nenaplněny. A je to vlastně dobře. Koalice okolo Igora Matoviče totiž namísto čistky veřejného prostoru proslula zejména chaosem, neustálým lavírováním, urážkami a arogancí. Je tak lepší, že agónie nebyla prodlužována. I za cenu možného návratu toho nejhoršího.