reklama
CNN Prima News Petra Kvitová

Petra Kvitová

Výpis příspěvků ke štítku „Petra Kvitová“

Živě
ON-LINE čtvrtý den olympiády: Kajakářka Kudějová má šanci na medaili, tenistky budou bojovat o čtvrtfinále

Aktualizováno

Česko má druhou medaili, šermíř Alexander Choupenitch vybojoval na olympijských hrách v Tokiu bronz. Kanoista Lukáš Rohan má stříbro ve vodním slalomu. Plavkyně Barbora Seemanová a Kristýna Horská postoupily do semifinále. Tenistky Karolína Plíšková, Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková postoupily do osmifinále, Petra Kvitová končí. Biker Ondřej Cink nedokončil olympijský závod v cross country horských kol.

Tenisová krasojízda nekončí. Kvitová i Macháč postupují, Češi vyhráli všechny zápasy

Čeští tenisté nepolevují a sbírají jedno vítězství za druhým. Držitelka bronzu z Ria 2016 a turnajová desítka Petra Kvitová v neděli ve dvou setech zdolala Italku Jasmine Paoliniovou. Karolína Plíšková s Markétou Vondroušovou navíc smetly v společné deblové premiéře i čínský pár. Česko vyhrálo všechny své nedělní zápasy, stoprocentní českou úspěšnost zpečetil Tomáš Macháč výhrou nad Portugalcem Joaem Sousou.

Wimbledonský sen se rozplynul. Plíšková po prohraném finále plakala, fandil jí i Cruise

Tažení Karolíny Plíškové Wimbledonem neskončilo ziskem stříbrného talíře Venus Rosewaterové. Česká tenistka ve finále travnatého grandslamu prohrála se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou 3:6, 7:6 a 3:6, což znamená, že stále čeká na svoji první trofej z jednoho ze čtyř největších turnajů. To Australanka má nyní druhý titul z majoru, v roce 2019 vyhrála Roland Garros.

Absurdní, pohroma. Tak označují tenisté covidový žebříček. Co je jinak a komu pomáhá?

Ti aktuálně nejlepší jsou na nejvyšších místech v žebříčku. Tak to zpravidla bývá, ale doba covidová pořádně zamíchala s pořadím tenistů a tenistek. Speciální ranking, jenž kvůli pandemii vznikl, dost pomáhá hráčům, kteří zářili v roce 2019 a na začátku sezony 2020. Naopak profesionálové s momentálně nejlepší formou nejsou za své nedávné úspěchy dostatečně odměněni. A někteří z nich si na improvizovaný výpočet v poslední době postěžovali.

reklama