reklama

Petra Plemlová: Úspěšná podnikatelka se čtyřmi dětmi. Její klíč k úspěchu?

Byla samoživitelkou čtyř dětí, která se rozhodla žít jinak. Uměla šít, a tak svou dovednost chtěla zúročit, tak aby mohla poskytnout lepší život svým dětem. Začala proto vyrábět praktické oblečení pro děti, o které byl stále větší a větší zájem. Její nápady a následně produkty se staly tak oblíbené, že díky tomu vybudovala textilní firmu. Dnes je z ní úspěšná podnikatelka.

reklama

Dříve za šicím strojem strávila kolem patnácti hodin denně. „Velmi brzy jsem přišla na to, že nejsem tak zručná švadlena na to, abych se uživila. Pak už jsem měla své švadlenky a průmyslové šicí stroje,“ říká Plemlová.

„Přijde mi to neuvěřitelné, hlavně v tom kontextu toho, že jsem byla učitelka mateřské školy. Jediné, co jsem uměla bylo číst pohádky a špatně hrát na kytaru. Takže to mi přijde neuvěřitelné, že jsem v tom všem ještě měla v uchu sluchátko a poslouchala jsem všechny podcasty o podnikání,“ míní Petra a dodává, že neví, kde se v ní vzalo tolik síly se rozhoupat žít dál.

„Na druhou stranu, když mámě jde o děti, tak klidně skočí z mostu. Takže to zase nebylo takové hrdinství.“

Podle ní ji k cíli dovedla jen tvrdá práce a pocit, že není s ničím spokojená. „Udělat druhý krok vždy o něco lepší. Důležité je si vymyslet plán a jít si za ním,“ říká s tím, že sedět doma a čekat na zázrak ještě nikdy nikoho nedoneslo k lepším zítřkům.

Milionová firma

Dnes má sedmdesát zaměstnanců a roční obrat její firmy je sto miliónů. Z malého bytu na Palmovce přesunula výrobu do Tábora a získala několik podnikatelských ocenění. Tím to ale nekončí, stále vymýšlí nové a originální nápady, jak usnadnit dětské oblékání.

S kamerou nahlédneme do prostor její značky UNUO a ukážeme vám její zázemí. O svých těžkých začátcích promluví dnes v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Tagy:
KB Interview Martin Moravec Petra Plemlová UNUO

Hlavní zprávy

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost
Politika

Počet křesťanů klesá, raduje se Pirát. Církev má podle něj špatný vliv na společnost

Počet křesťanů hlásících se ke katolické církvi se za posledních deset let snížil o 340 tisíc, vyplývá to z dat Českého statistického úřadu. V pondělí v podvečer na to upozornil pražský pirátský radní pro bydlení Adam Zábranský s tím, že to není špatná zpráva. Katolická církev v Česku pod vedením kardinála Dominika Duky má podle něj na společnost negativní vliv.

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros
Tenis

Nechá se Djokovič očkovat? Pokud ne, bude mít utrum také na Roland Garros

Loni Novak Djokovič vyhrál Australian Open a při další grandslamové zastávce v Paříži si přivlastnil Pohár mušketýrů. Jisté je, že letos v australském Melbourne trůn přenechá někomu jinému. A zdá se, že ani na Roland Garros nebude mít možnost obhajovat titul z roku 2021. Francie totiž zpřísnila protikoronavirová opatření, kvůli kterým neočkovaní nemohou prakticky nic.

Záhadná nemoc postihuje mladé lidi v Kanadě. Experti netuší, co vážné potíže způsobuje

Kanadu znepokojuje záhadná nemoc, která postihuje především mladé lidi. Jde o neurologickou chorobu, která se projevuje nespavostí, halucinacemi nebo problémy s myšlením. Oficiální počet nemocných je 48, podle zdrojů webu The Guardian jich ale může být až 150. Experti se přou, co nemoc způsobuje. Podle některých informací se však úřady chystají oznámit, že za vším stála špatná diagnostika.

Farský je vlastizrádce. Jeho stáž v USA je protistátní činnost, zdůrazňuje Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura se znovu ostře pustil do poslance Jana Farského (STAN) za jeho osmiměsíční stáž na americké univerzitě v Oregonu. Podle něj politik svým odjezdem, o kterém věděl již před loňskými říjnovými volbami, podvedl voliče. Vzhledem k tomu, co bude Farský v USA studovat, Okamura neváhal v souvislosti s ním použít pojem „vlastizrádce“.

reklama

Domácí zpravodajství

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

reklama