reklama
CNN Prima News Petrohrad

Petrohrad

Výpis příspěvků ke štítku „Petrohrad“

Hokejové MS 2023: Rusko chce vzít Čechům rekord, mělo ale problém se stavbou haly

25. září 2021 14:31

Rusko chce během hokejového mistrovství světa 2023 překonat divácký rekord, který od roku 2015 drží Česko. Pro chystaný šampionát má kvůli tomu v Petrohradu vyrůst největší hokejová hala Evropy. Má to však háček, stavba supermoderní arény se podle některých zdrojů neúměrně protahuje. Už před časem se proto spekulovalo, zda MS 2023 nebude z Putinovy říše přesunuto do Švýcarska.

Děsivý objev ruských novinářů: V opuštěné chatě našli soukromé vězení. V peci byly ostatky

22. července 2021 13:49

Novinář webu 47news.ru objevil kousek od Petrohradu opuštěnou chatu, která skrývala prostor připomínající soukromé vězení. V něm se podle v pondělí zveřejněného videa nacházelo několik paland, záchody, ale dokonce i krematorium, do kterého by se vešlo lidské tělo. Na žádost vyšetřovacího výboru byl následně objekt srovnán se zemí.

Superfanoušek z Eura zaujal celý svět. Poletí zadarmo na další zápas, firmy se o něj perou

1. července 2021 14:41

Fotografie jeho smutku a radosti obletěly fotbalový svět. A nyní přiletěly nabídky sponzoringu a dary. Superfanoušek Luca Loutenbach, jak ho nazývají švýcarská média v jeho vlasti, který se proslavil svými výjevy při osmifinálovém duelu Švýcarska s Francií v pondělí v Bukurešti, vyrazí na páteční čtvrtfinále fotbalového Eura do Petrohradu zadarmo.

Unikly plány na stavbu druhého největšího mrakodrapu na světě. Víme, kde má stát

2. června 2021 09:12

Skotská architektonická firma zveřejnila plány na stavbu druhého nejvyššího mrakodrapu na světě, který má stát v ruském Petrohradu. Budova Lachta Center II má být vysoká 703 metrů, tedy zhruba o více než 120 metrů nižší než nejvyšší Burdž Chalífa (Chalífova věž) v Dubaji (828 metrů), informovala společnost Kettle Collective na svém webu. Aktuálně druhá nejvyšší budova světa Shanghai Tower v čínském hlavním městě dosahuje 632 metrů.

Požár ruské továrny mohl být založen úmyslně. Úřady zadržely ředitele a jeho náměstka

14. dubna 2021 17:55

Ruští vyšetřovatelé zadrželi ředitele petrohradské Něvské manufaktury a jeho zástupce, oznámila ve středu agentura Interfax. Někdejší textilní továrnu, kde se v současné době nacházely kanceláře, zachvátily plameny v pondělí. V ruských médiích se ve středu objevily dosud nepotvrzené informace z anonymních zdrojů, že oheň mohl být založen úmyslně.

Hokejista bojuje v nemocnici o život. Po zásahu pukem je v kritickém stavu

15. března 2021 16:58

Kapitán juniorského týmu Dynamo Petrohrad Timur Fajzutdinov nyní bojuje v nemocnici o život. Během pátečního zápasu v Jaroslavli dostal devatenáctiletý hokejista pukem do hlavy. Rána byla natolik silná, že mladý sportovec ztratil vědomí. Z ledové arény ho ihned převezli na jednotku intenzivní péče. Rodák z Čeljabinsku má poškozenou krční tepnu a je plně odkázán na přístroje.

Rusko: Na demonstracích policisté zatýkají novináře. Jednoho udeřili obuškem do hlavy

3. února 2021 20:59

Na sociálních sítích a v ruských médiích koluje video, na kterém příslušník pohotovostní jednotky OMON během úterní demonstrace udeřil jednoho z pracovníků médií obuškem do hlavy. Mladík přitom držel v ruce kameru a na sobě měl vestu s nápisem Press. Na demonstracích souvisejících s rozhodnutím soudu v případu Navalného policisté kromě civilistů zatýkali také novináře. Někteří strávili noc ve vazbě, informoval o tom web Meduza.io.

Policie zadržela přes tisíc příznivců Navalného. Situace v Petrohradě a Moskvě houstne

3. února 2021 01:09

Nesouhlas s úterním odsouzením Alexeje Navalného vyjadřuje přes dva tisíce demonstrantů v Petrohradě a Moskvě. Policisté zadrželi více než 860 protestujících v hlavním městě a zhruba 175 lidí v Petrohradě. Už během soudního procesu se v okolí budovy, kde byl rozsudek vynesen, pohybovalo na čtyři sta příznivců šéfa opozice. Všechny ale policie zadržela.

reklama