reklama
CNN Prima News Petrohrad

Petrohrad

Výpis příspěvků ke štítku „Petrohrad“

Unikly plány na stavbu druhého největšího mrakodrapu na světě. Víme, kde má stát

Skotská architektonická firma zveřejnila plány na stavbu druhého nejvyššího mrakodrapu na světě, který má stát v ruském Petrohradu. Budova Lachta Center II má být vysoká 703 metrů, tedy zhruba o více než 120 metrů nižší než nejvyšší Burdž Chalífa (Chalífova věž) v Dubaji (828 metrů), informovala společnost Kettle Collective na svém webu. Aktuálně druhá nejvyšší budova světa Shanghai Tower v čínském hlavním městě dosahuje 632 metrů.

Požár ruské továrny mohl být založen úmyslně. Úřady zadržely ředitele a jeho náměstka

Ruští vyšetřovatelé zadrželi ředitele petrohradské Něvské manufaktury a jeho zástupce, oznámila ve středu agentura Interfax. Někdejší textilní továrnu, kde se v současné době nacházely kanceláře, zachvátily plameny v pondělí. V ruských médiích se ve středu objevily dosud nepotvrzené informace z anonymních zdrojů, že oheň mohl být založen úmyslně.

Hokejista bojuje v nemocnici o život. Po zásahu pukem je v kritickém stavu

Kapitán juniorského týmu Dynamo Petrohrad Timur Fajzutdinov nyní bojuje v nemocnici o život. Během pátečního zápasu v Jaroslavli dostal devatenáctiletý hokejista pukem do hlavy. Rána byla natolik silná, že mladý sportovec ztratil vědomí. Z ledové arény ho ihned převezli na jednotku intenzivní péče. Rodák z Čeljabinsku má poškozenou krční tepnu a je plně odkázán na přístroje.

Rusko: Na demonstracích policisté zatýkají novináře. Jednoho udeřili obuškem do hlavy

Na sociálních sítích a v ruských médiích koluje video, na kterém příslušník pohotovostní jednotky OMON během úterní demonstrace udeřil jednoho z pracovníků médií obuškem do hlavy. Mladík přitom držel v ruce kameru a na sobě měl vestu s nápisem Press. Na demonstracích souvisejících s rozhodnutím soudu v případu Navalného policisté kromě civilistů zatýkali také novináře. Někteří strávili noc ve vazbě, informoval o tom web Meduza.io.

reklama