CNN Prima News Petrohrad

Petrohrad

Výpis příspěvků ke štítku „Petrohrad“

Další masivní požár skladu v Rusku. Ohnivé peklo v Petrohradě likviduje přes 120 hasičů

25. října 2022 23:58

V Rusku vypukl další podivný požár, u jehož vzniku jsou okolnosti nejasné. Místní média uvádějí, že tentokrát hoří sklad logistické firmy v Petrohradě. Na sociálních sítích přibývají videa, na nichž lze vidět skutečně masivní plameny. Ve skladu měly vzplanout barvy a laky či paliva. Plocha požáru přesáhla 12 tisíc metrů čtverečních, uvedlo tamní ministerstvo pro mimořádné situace. Budova se postupně hroutí.

Poukaz na traktor nebo pyramida z melounů. Jaké dary dostal Putin k narozeninám od státníků?

7. října 2022 21:22

Po více než dvacet let do Moskvy 7. října pravidelně mířily zdravice a narozeninová přání a tamní televize nevysílaly nic jiného než pořady o ruském prezidentovi. Právě tento den v roce 1952 se narodil nynější ruský vládce Vladimir Putin. Letos jsou ale oslavy kvůli ruské agresi vůči Ukrajině o poznání menší. A dárky zvláštnější.

Rusové verbují, kde se dá. Nepohrdnou ani vrahy a násilníky z trestaneckých kolonií

28. září 2022 07:52

Vrahové, narkomani, sexuální násilníci a dokonce i kanibal. Ani takové rekruty neodmítá ruská armáda, která se kvůli ztrátám na Ukrajině snaží doplnit stavy svých jednotek, jak jen to jde. Na internetu se začalo šířit video, v němž představitel Vagnerovy skupiny, ruské žoldácké organizace, Jevgenij Prigožin, vystoupil v jedné z trestaneckých kolonií, kde přesvědčuje místní vězně, aby se k němu přidali a odjeli bojovat na Ukrajinu. Nabízí tak odsouzencům druhou šanci.

Putin naráží na tvrdý odpor. Dagestánci nechtějí narukovat do války a mlátí policisty

26. září 2022 06:24

Vyhlášená částečná mobilizace v Rusku vyvolala velkou vlnu nevole napříč celou federací. V řadě měst, ať už na Sibiři nebo v západních vyspělých městech jako Moskva či Petrohrad, vypukly demonstrace, které bezpečnostní složky prezidenta Vladimira Putina tvrdě potíraly. Daleko horší situace je však v kavkazském Dagestánu. Místní protesty a násilný odpor je totiž mnohem ostřejší, než se kterým se Rusové setkali jinde. Při střetech s policisty byly zraněny desítky lidí a už se rozjela i série zatýkání.

Zachraň se, kdo můžeš. Rusové před mobilizací prchají i do Gruzie či Mongolska

22. září 2022 22:54

Poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil částečnou mobilizaci, rozhodla se řada Rusů opustit svoji zemi. Již během dne vyprodali veškeré letenky z Moskvy do tureckého Istanbulu či arménského Jerevanu. Kolony se začaly tvořit u rusko-finské hranice. Během čtvrtka úprk občanů pokračoval. Míří dokonce i do nepřátelské Gruzie či zaostalého Mongolska.

Ruský odpor vůči mobilizaci sílí. Někteří protestující obdrželi povolání hned po zadržení

22. září 2022 21:08

V ruských městech přibývají nesouhlasné názory s částečnou mobilizací. Tu vyhlásil prezident Vladimir Putin v souvislosti s vojenskými ztrátami během ruské invaze na Ukrajinu. Ruské bezpečnostní služby jen za středu zadržely po celé zemi více než 1 300 demonstrantů. Podle CNN někteří protestující obdrželi povolání do armády hned na policejních služebnách bezprostředně po zadržení.