CNN Prima News pláž

pláž

Výpis příspěvků ke štítku „pláž“

Novinka na českém nebi. Odstartoval první přímý let z Prahy do Thajska, zájem byl obrovský

25. prosince 2022 18:01

Tisíce Čechů láká trávit Vánoce v teple. Ani letošní svátky nebyly žádnou výjimkou. Řada lidí vyměnila cukroví či pohádky za cestu na letiště a právě na Boží hod vyrazila na první odlet z Prahy do Thajska. Cestovní kancelář Čedok totiž právě na 25. prosince 2022 naplánovala start přímých charterových letů do další exotické destinace, tentokrát do oblasti Krabi. Vyprodaným inauguračním letem ve spolupráci s leteckou společností LOT Polish Airlines odletělo do Asie téměř 300 cestujících.

Dramatický boj holčičky se žralokem. Snažila jsem se do něj kopat, málem jsem přišla o nohu

15. prosince 2022 06:13

Desetiletá Jasmine Carneyová málem přišla o nohu nedaleko floridské pláže, kde na ni zaútočil žralok. Ten se do ní měl čtyřikrát zakousnout. Dívka se do něj pokoušela kopat, predátor ji ale nechtěl pustit. Nakonec se z jeho čelistí vymanila a unikla. Lékaři jí nohu museli sešít, zapotřebí byla více než stovka stehů. O případu, který se stal koncem listopadu, informoval web Daily Mail.

Neobvyklá osvěta: Na pláži se svlékly tisíce lidí, aby upozornily na nebezpečí rakoviny kůže

26. listopadu 2022 05:44

Na jedné ze známých pláží v Sydney se svléklo 2 500 lidí, aby upozornili na nebezpečí rakoviny kůže. Lidé pózovali pro amerického fotografa Spencera Tunicka, který je známý svými hromadnými fotografiemi nahých lidí. Počet účastníků se více méně shoduje s počtem lidí, kteří v Austrálii ročně zemřou v souvislosti s rakovinou kůže, napsala agentura AFP.

Horor na pláži: Moře vyplavilo zohavená lidská těla. Lidé se opodál v poklidu opalovali

17. listopadu 2022 09:09

Ponurý obrázek se o víkendu naskytl návštěvníkům mexického letoviska Acapulca. Moře tam během víkendu vyplavilo na břeh pozůstatky tří lidí. Podle místních zpráv jevila těla známky mučení. Bezpečnostní složky, které byly k místu brutální scény přivolány, se rozhodly nechat pláž otevřenou. Zmasakrovaná těla nevyvedla z míry ani mexické turisty, kteří jen pár metrů od jednoho z vyplavených těl pokračovali v plážových radovánkách i se svými dětmi.

Historie, kultura i příroda, do Hallstattu se zamilujete na první pohled

8. listopadu 2022 05:40

Rádi byste na dovolenou, na kterou budete vzpomínat ještě dlouhé roky se zasněným výrazem? Nelákají vás ale pláže, které už jste procestovali křížem krážem? Netoužíte ani obrážet světové metropole? Raději byste něco klidnějšího v malebném prostředí, které má co nabídnout? Pak zvolte rakouský Hallstatt. Město, které se pyšní bohatou historii, dech beroucí přírodou i ukázkou průmyslu, který fungoval už v dobách neolitu v neposlední řadě - gurmánské zážitky.

Na pláži se kupí ponožky, úřady zuří. Fanoušci vzpomínají na skřítka z Harryho Pottera

6. listopadu 2022 06:13

Úřady ve velšském hrabství Pembrokeshire žádají fanoušky Harryho Pottera, aby neodkládali na místní pláž ponožky, protože tím poškozují životní prostředí. Na pláži Freshwater West se natáčela scéna smrti skřítka Dobbyho, který se v příběhu stal svobodným díky darované ponožce. Na místě vznikl Dobbyho pomníček, který obklopují ponožky, píše server BFM TV.

Madagaskar jako neokoukaná perla Afriky. Co vás kromě lemurů čeká a nemine v ráji na zemi?

13. října 2022 16:46

Idylické pláže, příjemné teploty, pohádkovou přírodu i zvířata, co jinde nežijí. To vše nabízí turistům Madagaskar. Na ostrov u východního pobřeží Afriky se nedostávalo snadno. To už ale neplatí. I proto jsem si nemohl nechat ujít historicky první přímý let mezi Prahou a kouzelným ostrůvkem Nosy-Be u severozápadního pobřeží Madagaskaru. A realita předčila veškerá očekávání. Co všechno tam na turisty čeká? A kdy do ráje na Zemi vyrazit?

Hurikán změnil Floridu k nepoznání. Satelitní snímky odhalují devastaci amerického ráje

2. října 2022 06:01
Aktualizováno

Hurikán Ian se v týdnu prohnal Floridou a nyní slábne nad Jižní Karolínou. Po odchodu živlu se Američanům naskytl děsivý pohled na spoušť, kterou hurikán zanechal. Pouhých pár dní změnilo populární turistické destinace k nepoznání. Proměnu krajiny na pobřeží odhalily satelitní snímky. Záchranáři stále prohledávají trosky ve zdevastovaných oblastech. Počet obětí hurikánu vzrostl na nejméně 47, jiné zdroje uvádí 72.