CNN Prima News pláž

pláž

Výpis příspěvků ke štítku „pláž“

OBRAZEM: Podívejte se na nejlepší pláže světa. Sedm jich najdete v Evropě, jednu blízko Česka

Která pobřeží si zaslouží vaši pozornost? S výběrem může pomoci publikace s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“, kterou připravilo vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet. Dvacet z nich odhalili na svém webu. Místa zahrnutá do žebříčku, v němž se nachází kromě dvaceti vyhlášených míst i ty méně známé, jsou rozdělena podle kontinentů. Sedm z nich se nachází v Evropě a jedno je kousek od Česka.

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

Hrůzný útok žraloka nepřežil 15letý surfař. Rodina se s ním rozloučila dojemným rituálem

Fatálně skončilo pro patnáctiletého chlapce surfování na jihu Austrálie. Khai Cowley, který se tomuto sportu věnoval odmala, byl při tréninku napaden dosud nespecifikovaným druhem žraloka. Mladý sportovec pocházel z rodiny s dlouholetou surfařskou tradicí. Jeho blízcí se s ním v pondělí rozloučili během velmi emotivního pohřbu, informuje web ABC News.

Kokainová horečka v Austrálii: Moře vyplavuje balíky drog, lidé při jejich lovu riskují život

Australská policie vydala varování, aby obyvatelé oblasti mezi Sydney a Newcastlem nehledali v moři balíčky s kokainem. Ty se na tamních plážích začaly objevovat minulý týden. Policie vyšetřuje, odkud se tam vzaly, a varuje, že za ponechání si takového balíčku hrozí až doživotní vězení. Informoval o tom web australské stanice ABC, podle něhož musela pobřežní hlídka tento týden zachraňovat už dva lidi, kteří se snažili pro takový balíček doplavat.

Žralok mu ukousl část nohy, mladík boj o život natočil. Bál jsem se, že mě dostane, přiznal

Boj o život má za sebou dvacetiletý student Matteo Mariotti poté, co se šel potápět u pobřeží Queenslandu v Austrálii. Ve vodě na něj zaútočil žralok a vážně mladého muže poranil na noze. Lékaři mu museli později část nohy amputovat. Mariotti útok predátora zaznamenal na kameru, Ital totiž v Austrálii studuje mořskou biologii. Matteo popsal, jak se ho žralok pokoušel stáhnout pod hladinu a jak ho zachránil jeho přítel. O incidentu informoval web The New York Post.

Omán – exotická perla s vůní pohádek Tisíce a jedné noc

Průzračně čisté moře, dokonale bělostné pláže, majestátní hory, úchvatné přírodní scenérie, tajemná historická města, obdivuhodné stavby, oázy, pouštní duny a komfortní hotelové rezorty. To všechno a mnohem víc lze najít v destinaci, která se plným jménem nazývá Sultanát Omán. Leží v jihovýchodní části Arabského poloostrova a disponuje opravdu úplně vším, co od své dovolené očekáváte.

Místa, kde zapomenete na všechny trable světa: Čtěte, kam se vyplatí vyrazit

Také se občas během dne zadíváte z okna, za kterým na vás čeká jen studená podzimní plískanice, zatímco v hlavě se vám odehrává film o vyhřátých plážích a dobrodružných zážitcích třeba i na druhém konci světa? Nejste sami. A proto jsme vám sepsali exkluzivní seznam míst, kam stojí za to, vyrazit a splnit si všechno, po čem toužíte. Už jen čtení o nich vás zahřeje.