plyn

Výpis příspěvků ke štítku „plyn“

Srovnávač cen energií: Neplaťte přemrštěné částky a zjistěte si pro sebe nejlepší nabídku

Desetitisíce domácností letos změnily dodavatele plynu a elektřiny. Lidé se totiž poohlížejí po výhodnějších nabídkách, které energetické společnosti od začátku roku přinášejí. Při změně lze ušetřit i několik tisíc korun ročně. Energetický regulační úřad přináší velké srovnání nabídek na trhu. Jaké jsou nejvýhodnější a před kterými si dát pozor?

Dodavatelé energií se o zákazníky perou nízkými cenami, popsal expert. Vyplatí se fixace?

Zákazníci zaznamenají nabídku výrazně nižších cen energií, jakmile jim skončí stávající smlouvy, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS ředitel společnosti EPET Petr Švec. Na trhu je podle něj aktuálně mnoho nových akvizičních nabídek s velmi nízkými tarify, jimiž dodavatelé svádějí boj o zákazníka. Odborník rovněž zvážil, zda se klientům vyplatí fixace smluv.

CEO společnosti RIXO: Čas na vyjednávání o lepších cenách za energie je teď

Ceny energií jsou stále aktuální téma. I v posledních měsících výrazně pokračuje jejich snižování. Vyplatí se čekat dál, nebo je lepší o výhodnějších smlouvách vyjednávat s dodavateli právě teď? O tom byla v pořadu Co na to vaše peněženka řeč s generálním ředitelem společnosti RIXO, Martinem Ždímalem. Podle něj se po lepších podmínkách mohou poohlédnout všichni odběratelé, tedy i ti se smlouvou na dobu určitou. Je ovšem třeba počítat se sankcemi. Nicméně ty se velké spoustě klientů poskytovatelů elektřiny a plynu vyplatí zaplatit a i tak se dočkají až několika tisícových úspor.

Plynu máme dost, ujistil šéf Pražské plynárenské. Čechům doporučil se přiobléknout a šetřit

Nedostatek plynu nehrozí, protože spotřeba je během letošní zimy nízká, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda představenstva Pražské plynárenské Ludvík Baleka. Češi prý budou v případě klesání cen v této oblasti „rozmařilejší“ v porovnání s německými domácnostmi. Právě proto doporučil tuzemským spotřebitelům se přiobléknout než topit na více stupňů.

Velký srovnávač cen energií: Zjistěte si pro sebe nejlepší nabídku pro elektřinu a plyn

Začátkem roku dochází k novým výpočtům záloh a celkových cen za energie. Řada domácností proto může přemýšlet nad změnou dodavatele. Cena silové elektřiny na světových burzách klesá a lidé tak mohou počítat s výhodnějšími nabídkami. Energetický regulační úřad proto přišel s velkým srovnáním nabídek, které by vám mohly nejvíce vyhovovat. Jak na to?

Cena elektřiny za rok klesla o více než polovinu. Propíše se zlevnění do nabídek?

Cena silové elektřiny se za poslední rok snížila o více než polovinu. Nenaplňují se tak černé scénáře, kdy se očekávalo další zdražování v topné sezóně. Na poklesu je i klíčová cena plynu a dá se očekávat, že elektřina půjde stále níž. Spotřebitelům se proto otevírá možnost, že dodavatelé přijdou s dalšími výhodnými nabídkami. Kdy je mohou očekávat?

Karlův most jako jediný na světě osvětlují plynové lampy. Přibudou i jinde

Praha má na svém kontě řadu významných a dokonce i světových nej. K nim bezpochyby patří i jediný most osvětlený plynovými lampami – a to ten Karlův. Nejen na něm na cestu procházejícím lidem každou noc svítí plynové lucerny, jež v historii nahradily nepříliš komfortní olejové osvícení. Při výjimečných událostech a svátcích je místo automatického systému pěkně postaru rozsvěcejí lampáři, jimž v blízké budoucnosti zřejmě přibude práce. Plynové osvětlení v Praze se totiž bude rozšiřovat.