CNN Prima News Plzeň

Plzeň

Výpis příspěvků ke štítku „Plzeň“

Adventní trhy v Plzni: Ohňostroj, vyhlídkové kolo, 130 stánků a samozřejmě pivo

3. prosince 2022 09:08

Širokým okolím oblíbené adventní trhy v Plzni se vracejí v celé své kráse. Kvůli koronaviru byly roce 2020 zrušeny a v roce 2021 byly otevřené jen čtyři dny. Město i stánkaři se proto těší na letošní sezonu. Kdy se vánoční trhy v Plzni konají, jaký vás na nich čeká doprovodný program a jaká tam panují covidová opatření, se dozvíte v našem přehledném článku.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Klopotský vodopád, muzeum loutek i liberecká záchranná stanice

18. listopadu 2022 00:01

V posledním díle Prima Česka jsme zabrousili do ne tolik dávné historie – s kamerou jsme se vydali ke Klopotskému vodopádu v Krušných horách. Dříve se tam přitom nesmělo. Navštívili jsme také Muzeum loutek v Plzni. A došlo i na odpočinek. Jak se nechat hýčkat jsme se dozvěděli v lesích na Vysočině. A koho nejvíce potěší chlupatí nebo opeření přátelé, i ten se dočkal. Navštívili jsme Záchrannou stanici Archa v Liberci. Kdo nás sledoval, ten ale ví, že k vidění toho bylo mnohem víc.

Energetický trh s prudkými výkyvy zasáhl i centrální vytápění v bytových domech. Co s tím? Hledejte alternativy

14. listopadu 2022 08:59

Překotný vývoj na trhu s energiemi a surovinami, strmý růst cen energií – to jsou faktory, které dodnes ovlivňují život téměř každého v Česku. A dlouho tomu nebude jinak. Ceny už se dle odborníků nikdy nevrátí na původní hodnoty. Týká se to i bytových domů napojených na centrální zdroje vytápění. Jak se nastalé situaci bránit?

Chemický pokus skončil nehodou. Děti s učitelkou se nadýchaly výparů, jsou v nemocnici

10. listopadu 2022 15:32

Při chemickém pokusu v základní škole ve Všerubech u Plzně se ve čtvrtek odpoledne nadýchalo výparů pět dětí z prvního stupně školy a jedna učitelka. Na místo vyjeli hasiči, policie i záchranná služba. Sanitky převezly děti a jednu dospělou osobu do plzeňské fakultní nemocnice na pozorování. Nikdo z nich není v ohrožení života, informovali mluvčí krajských hasičů Petr Poncar a mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

PRIMA ČESKO KVÍZ: Nejpálivější chilli papričky světa na Mělnicku a plzeňská exotika

5. listopadu 2022 23:26

Unikátní budova Staré čistírny odpadních vod v pražské Bubenči, Zámek Nebílovy, léčivé prameny na Vysočině nebo romantická vyhlídka. Cestování v nedělním Prima Česku bylo i tentokrát velmi rozmanité. Zavedlo nás také do expozice exotických živočichů v Plzni nebo za sklizní těch nejpálivějších papriček světa na Mělnicko. Kdo nechce ve volnu sedět doma, dostal opět řadu tipů, kam se vydat.