CNN Prima News Plzeň

Plzeň

Výpis příspěvků ke štítku „Plzeň“

Muže v Kostelci umlátil kladivem 17letý mladík, tvrdí policie. Nezletilého obvinila z vraždy

Z vraždy v Kostelci na Jihlavsku obvinila policie sedmnáctiletého mladíka. Ten podle ní v pátek zavraždil jednašedesátiletého muže, který s ním žil v jednom domě. Motivem vraždy byl zřejmě osobní vztah, vražednou zbraní kladivo. Mladík je podle policie uživatelem drog. Státní zástupce v pondělí dostane od vyšetřovatele podnět k vypracování návrhu na jeho vazební stíhání. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Zpěvačka Bára Zemanová představila energickou píseň. Kosmickým videoklipem ohlašuje návrat

Zpěvačka Bára Zemanová vypouští po delší pauze nový singl předznamenávající její návrat na pódia. Plzeňská rockerka, kterou mohou pamětníci znát z účinkování v soutěži Česko hledá SuperStar, má na svém kontě dvě studiové desky, několik úspěšných singlů a mnohaleté hostování po boku populární kutnohorské kapely Rybičky 48. Nyní se fanouškům připomíná energickou skladbou Mayday. Píseň se točí kolem zakázané lásky a její atmosféru podtrhuje nápaditý videoklip natočený v planetáriu.

Ubodal svou družku ve spánku. Plzeňský soud poslal seniora na 14 let za mříže

Na 14 let poslal ve středu Krajský soud v Plzni do vězení šestašedesátiletého Ladislava Ubla za vraždu jeho devětapadesátileté přítelkyně. Ženu, se kterou udržoval asi tři roky přátelský a sexuální vztah, zabil loni v květnu v Radnicích na Rokycansku devíti ranami nožem do levé části hrudníku, když spala. Muž se k činu přiznal, popřel ale, že by ho plánoval. U soudu řekl, že k první ráně ho žena sama vybídla, další jí zasadil proto, aby netrpěla. Pozůstalým má Ubl podle verdiktu vyplatit odškodné téměř čtyři miliony korun.