reklama
CNN Prima News Plzeň

Plzeň

Výpis příspěvků ke štítku „Plzeň“

Vylité řeky a desítky dětí evakuovaných z táborů. Bouřky hrozí i v pátek

Česko zasáhly extrémně silné bouře a vydatné deště. Navečer se prohnaly přes Plzeňský kraj. Problémy byly i na Příbramsku, na Vysočině a východě Čech a v Jihočeském kraji. Tam dokonce na jedno z aut spadl strom, který zabil dva lidi. Hasiči zasahovali u několika set případů, tisíce domácností jsou bez elektřiny. Problémy způsobilo počasí také na železnici. Bouřky a intenzivní déšť zvedly hladiny několika menších toků, na třetí povodňový stupeň se dostala Úslava v Plzeňském a Novohradka v Pardubickém kraji.

Únik jedovatých plynů v Plzni přežil jeden muž ze čtyř. Už je z nemocnice doma

Aktualizováno

Čtvrtý muž, který byl v pátek zraněný při úniku jedovatých plynů v areálu firmy SUEZ v Plzni-Skvrňanech byl už v neděli propuštěn z fakultní nemocnice domů, uvedla v pondělí její mluvčí nemocnice Gabriela Levorová. Automatizovaná linka, odkud toxické látky unikly, je odstavená. Situace na místě je stabilizovaná. Společnost SUEZ spolu s policií podrobně analyzuje veškeré kroky, které neštěstí předcházely, řekla mluvčí firmy Kateřina Kodadová.

Únik chemikálií v Plzni má třetí oběť. Další muž bojuje o život na JIPce

Páteční únik toxických látek v areálu firmy v Plzni má třetí oběť. V sobotu zemřel jeden z mužů, který byl vážně zraněn a hospitalizován, oznámila to administrátorka fakultní nemocnice v Plzni Libuše Kufnerová. Stav druhého zraněného muže se ráno mírně zlepšil a je ve stabilizovaném stavu. Plzeňští kriminalisté v případu zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

reklama