reklama
CNN Prima News policejní zásah

policejní zásah

Výpis příspěvků ke štítku „policejní zásah“

Další drsný zásah policistů v USA: Ochrnutého muže vytáhli z auta za vlasy

12. října 2021 13:48

Americká policie čelí kritice za zářijový zásah v Daytonu ve státu Ohio. Strážci zákona zastavili auto s řidičem, kterého podezírali z obchodu s drogami. Muž ale na výzvy, ať z vozu vystoupí, odpovídal, že nemůže, protože je ochrnutý. Policisté ho poté vytáhli z auta násilím, přičemž ho drželi za ruce a vlasy. I když záznam ze zásahu pohoršil mnoho lidí včetně lidskoprávních skupin, policie si stojí za tím, že jednala v souladu s právem.

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

24. června 2021 22:44

Právě zakleknutí představuje nejspornější část policejního zásahu, který se odehrál v sobotu v Teplicích. Zatčený muž totiž krátce po něm zemřel při převozu do nemocnice. Experti poukazují na to, že pokud je zákrok provedený správně, člověka by neměl ohrozit. Jak má správné zakleknutí vypadat, předvedl reportérovi CNN Prima NEWS muž, který policisty na podobné zásahy připravuje.

Nové video z Teplic: Rom před policejním zákrokem mlátil hlavou do auta, pak odpadl

24. června 2021 13:11

Na sociálních sítích se objevilo další video s Romem Stanislavem Tomášem, který v sobotu zemřel nedlouho po zásahu policistů v sanitce. Na záběrech lze vidět, že dvakrát velkou silou udeřil hlavou o auto. Celý incident vyvolal v Česku debatu o násilí při policejních zákrocích. Šestačtyřicetiletý muž je některými nazýván českým Georgem Floydem.

Recidivista, který se snažil polepšit. Co víme o českém „Floydovi“?

23. června 2021 19:55

Smrt Stanislava Tomáše, který v sobotu zemřel nedolouho po zásahu policistů, vyvolala v Česku debatu o násilí při policejních zákrocích. Šestačtyřicetiletý Rom, který byl během zákroku pod vlivem drog, je kvůli svému osudu přirovnáván k Afroameričanovi Georgi Floydovi. Byl ale Lokša, jak mu místní říkali, skutečně závislák, nebo byly drogy v těle během jeho osudného dne výjimkou? Co všechno o něm víme?

Policisté v Teplicích zakročili správně, říká expert. Popsal i techniku zakleknutí

23. června 2021 14:06

Policie zpacifikovala agresora z Teplic nejhumánněji, jak mohla. Pro zasahující muže v uniformě byl nebezpečný a odporoval jim, policisté přesto nesáhli třeba po obušku. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bezpečnostní expert a bývalý člen speciálních policejních a armádních jednotek Lumír Němec. Advokát Miroslav Krutina ale s formou zásahu nesouhlasí, podle něj klečení na krku nepatří do donucovacího arzenálu.

Zákrok nebyl v pořádku. Pokud je někdo spoutaný, nemusíte na něm klečet, říká Uhlová

22. června 2021 23:17

Stovky lidí uctily v Teplicích památku zemřelého Stanislava Tomáše, který po zásahu policistů zemřel při převozu do nemocnice v sanitce. V úterý pak pro něj na místo, kde k zákroku došlo, lidé zapálili desítky svíček. „Už se tam srocují. Já na místo vyrazila včera a atmosféra byla hodně hutná. Bylo vidět, že je to hodně živé i u lidí, kteří zemřelého neznali,“ uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS novinářka a redaktorka webu Alarm Saša Uhlová.

reklama