CNN Prima News policejní zásah

policejní zásah

Výpis příspěvků ke štítku „policejní zásah“

Dramatický zásah v Brně. Muž v kancelářích vyhrožoval zbraní, policisté evakuovali 200 lidí

30. ledna 2023 09:11
Aktualizováno

V Brně v jedné z kancelářských budov v pondělí ráno vyhrožoval muž střelnou zbraní, policie ho zajistila. Vzhledem k podezřelým okolnostem vzniku požáru v jedné z místností případ v tuto chvíli prověřuje jako obecné ohrožení. Policie to uvedla na svém twitterovém účtu. Z budovy ráno evakuovala okolo 200 lidí. Na místo pak přivolala i pyrotechnika, aby prohlédl zavazadlo, které muž v budově zanechal. Na místě byli záchranáři, událost se obešla bez zranění. Policii asistovali i strážníci.

Selhali policisté při masakru dětí ve škole? Dlouho nedělali vůbec nic, zlobí se otec oběti

26. května 2022 11:23

Proč byl útočník v texaské škole zneškodněn až po dlouhých 90 minutách? Na tuto otázku důrazně žádá odpověď otec desetileté dívky, která v úterý během střelby zahynula. Vyšlo totiž najevo, že přihlížející naléhali na policisty, aby okamžitě vnikli do budovy a proti střelci zakročili. Strážci zákona však situaci vyhodnotili jinak.

Další drsný zásah policistů v USA: Ochrnutého muže vytáhli z auta za vlasy

12. října 2021 13:48

Americká policie čelí kritice za zářijový zásah v Daytonu ve státu Ohio. Strážci zákona zastavili auto s řidičem, kterého podezírali z obchodu s drogami. Muž ale na výzvy, ať z vozu vystoupí, odpovídal, že nemůže, protože je ochrnutý. Policisté ho poté vytáhli z auta násilím, přičemž ho drželi za ruce a vlasy. I když záznam ze zásahu pohoršil mnoho lidí včetně lidskoprávních skupin, policie si stojí za tím, že jednala v souladu s právem.

Při správném zakleknutí člověku nebezpečí nehrozí. Expert ukázal, jak má vypadat

24. června 2021 22:44

Právě zakleknutí představuje nejspornější část policejního zásahu, který se odehrál v sobotu v Teplicích. Zatčený muž totiž krátce po něm zemřel při převozu do nemocnice. Experti poukazují na to, že pokud je zákrok provedený správně, člověka by neměl ohrozit. Jak má správné zakleknutí vypadat, předvedl reportérovi CNN Prima NEWS muž, který policisty na podobné zásahy připravuje.

Nové video z Teplic: Rom před policejním zákrokem mlátil hlavou do auta, pak odpadl

24. června 2021 13:11

Na sociálních sítích se objevilo další video s Romem Stanislavem Tomášem, který v sobotu zemřel nedlouho po zásahu policistů v sanitce. Na záběrech lze vidět, že dvakrát velkou silou udeřil hlavou o auto. Celý incident vyvolal v Česku debatu o násilí při policejních zákrocích. Šestačtyřicetiletý muž je některými nazýván českým Georgem Floydem.