CNN Prima News policejní zásah

policejní zásah

Výpis příspěvků ke štítku „policejní zásah“

Policie zasahovala na pražském hlavním nádraží kvůli podezřelé tašce. Evakuovala celou budovu

Aktualizováno

Pražští policisté zasahovali v pondělí dopoledne v budově hlavního nádraží kvůli podezřelému zavazadlu. Z důvodů prevence evakuovali celý areál dopravního terminálu, potvrdila redakci CNN Prima NEWS mluvčí policie Eva Kropáčová. Přivolaný pyrotechnik však nebezpečí vyloučil, takže chod nádraží byl obnoven. Policie o tom informovala na sociální síti X.

Státní zástupkyně: Střelec z pražské filozofické fakulty netrpěl duševní poruchou

Aktualizováno

Motiv pachatele loňské tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy nebyl dán duševní poruchou. S odvoláním na zjištění znalkyně-psycholožky to při čtvrtečním jednání sněmovního bezpečnostního výboru uvedla státní zástupkyně Jana Murínová. K dřívějším informacím, že se střelec v minulosti léčil na psychiatrii, žalobkyně poznamenala, že ne každý člověk, který vyhledá pomoc psychiatra, je nemocný.

Smrt Josefa po zásahu taserem osvětlí svědci i rekonstrukce. Šlo tragédii předejít chvaty?

Co bylo příčinou smrti muže, který zahynul po zásahu policistů, rodiče stále neví. Zda život jejich syna Josefa vyhasl v únoru v důsledku elektrického výboje z taseru, nebo zranění způsobeného nožem, na který upadl, odhalí pitevní protokol. Podle expertů budou významnou roli v případu z Chomutovska, o němž informovala CNN Prima NEWS jako první, hrát svědci a rekonstrukce policejního zásahu. Jeden ze strážců zákona je podezřelý z přečinu usmrcení z nedbalosti.

Pohotový zásah policisty. Jeho rychlá reakce možná zachránila životy cestujících tramvaje

Fráze „Co by kdyby?“ se v souvislosti s brutálním útokem ve Filozofické fakultě UK v posledních hodinách objevuje stále častěji. Co by se stalo, kdyby policisté přišli o pár minut dřív? Co kdyby byla jejich práce rychlejší a pachatele odhalili dříve, než se odehrál masakr. Na tyto otázky asi nikdy nedostaneme odpověď. Na třetí: Co by se stalo, kdyby policista nezasáhl a svou rychlou reakcí neupozornil řidiče tramvaje, která jela přes Palachovo náměstí, ať pokračuje v jízdě? Na ni odpověď můžeme odhadovat.

Slova hrdinů čtvrtečního útoku: Na tohle se nikdy nepřipravíte, říkají zasahující policisté

Čtvrteční útok na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze má své hrdiny. A nejsou jimi jen samotní studenti, pedagogové a další zaměstnanci školy, ale také policisté, kteří na místě zasahovali. Museli jednat rychle, bez zaváhání, v prostorách a pravděpodobně i v situaci, ve které byli poprvé v životě. O své pocity a průběh zásahu se podělili v dojemném videu Policie ČR.

V sušeném ovoci i mezi banány. Podívejte se, kudy drogy proudí do Česka

Kromě sobotního nálezu 646 kil kokainu mezi banány v distribučním centru jednoho ze řetězců v Česku dochází k podobným objevům celkem pravidelně a často za přispění protidrogového útvaru. Zatím největší množství drogy na našem území bylo zadrženo loni v červnu. Policisté tehdy zajistili v českých supermarketech 840 kilogramů kokainu. To největší zásilka této látky v Evropě čítala v únoru v roce 2021 více než 16 tun ukrytých v pěti kontejnerech odeslaných z Paraguaye. O aktivitě drogových kartelů vypovídá i nedávný případ z Rotterdamu, kdy došlo k zadržení více než osmi tun.