reklama
CNN Prima News politolog

politolog

Výpis příspěvků ke štítku „politolog“

Kubáček: Zeman musí při jmenování Fialy ukázat akceschopnost, stále mu hrozí článek 66

27. listopadu 2021 14:23

Prezident Miloš Zeman si při nedělním jmenování předsedy ODS Petra Fialy premiérem nesmí dovolit projevit nemohoucnost, naopak musí ukázat akceschopnost, řekl politolog Jan Kubáček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Připomněl, že poslanci a senátoři stále mohou vytáhnout článek 66 Ústavy, kterým by prezidenta ze zdravotních důvodů zbavili pravomocí.

Klíma: Vytváříme kult očkování. Zjednodušujete složitý problém, odporoval mu Cikrt

23. listopadu 2021 06:40

Politolog a rektor pražské Metropolitní univerzitní Michal Klíma v pořadu 360° kritizoval rozdělování společnosti. Zejména se mu příčí jednání s neočkovanými. „Část populace je označena za lidi horší kategorie a nemají přístup do veřejného prostoru. Vytváří se kult očkování,“ mínil. Šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt s tím ale zásadně nesouhlasí, podle něj to neodráží realitu a politolog si jen zjednodušuje život.

Balšínek: Odpor společnosti plyne z toho, že vláda neříká pravdu a neumí komunikovat

21. listopadu 2021 15:50

Šéfredaktor webu Echo24 Dalibor Balšínek ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že odpor společnosti pramení z toho, že vláda neříká pravdu a nekomunikuje důvěryhodně. „Musí zde být opatření, kterým budou lidé rozumět. Není to otázka restrikcí, ale důvěryhodnosti. Veškerý odpor společnosti, který vzniká, plyne z toho, že jí vláda Andreje Babiše neříkala pravdu,“ podotkl.

Migranti kácí stromy a vadí lidem. Je to Lukašenkova pomsta EU, říká běloruský expert

11. listopadu 2021 15:12

Na polsko-běloruské hranici vzplála migrační krize. Zhruba čtyři tisíce uprchlíků převážně z Iráckého Kurdistánu, které Alexandr Lukašenko přivezl do země, chtějí do Evropské unie. Situace je napjatá. U ostnatého drátu dělícího obě země vzniklo stanové městečko. Uprchlíci se pokoušejí překonat oplocení. Polská policie a armáda se brání slzným plynem. Evropa obviňuje Minsk, že využívá migranty jako hybridní zbraň. Redakce CNN Prima NEWS o Lukašenkově migrační krizi hovořila s nezávislým běloruským analytikem Valerijem Karbalevičem.

Koalice se mstí Babišovcům za Fialu. Proto nechce Vondráčka za místopředsedu, míní expert

9. listopadu 2021 10:18

Odmítání Radka Vondráčka (ANO) na post místopředsedy Sněmovny může být odplatou koalic za to, že předešlá vláda odmítala Petra Fialu na tento post v předchozím období. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek. Hovořil také o prezidentovi Miloši Zemanovi a možným průtahům ohledně jmenování ministrů nové vlády.

Ministerští kandidáti s vroubkem u Zemana. S kým může mít prezident problém?

8. listopadu 2021 21:05

Prezident Miloš Zeman bude podle odborníků do jmenného seznamu kandidátů na šéfy resortů aktivně promlouvat. Sociolog Jan Herzmann si myslí, že by mohl Zeman na předsedu ODS Petra Fialu vyvíjet nátlak. „A to tím způsobem, že bude čekat, až mu přinese jména, která mu budou vyhovovat, a teprve potom ho jmenuje premiérem.“ Petr Fiala označuje takové obavy za předčasné.

Koalice mluvily o škrtech. Plánují ale nové ministry, diví se politolog Jelínek

3. listopadu 2021 20:38

Největším překvapením pro politologa Lukáše Jelínka je po jednání koalic a rozdělení resortů přírůstek tří ministerských postů. „Byť to jsou resorty, které jsme zde v minulosti měli a své ministry si zaslouží. Předáci pětikoalice však do kampaně vstupovali s vyjednáváním o škrtech ve státní správě. Ta se nyní bude rozrůstat,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS. Nově by měli fungovat ministři pro evropské záležitosti, legislativu a vědu – všichni jako ministři bez portfeje, sídlit tak budou na Úřadu vlády.

Černochová se stane českou Merkelovou. Piráti budou opozicí ve vládě, myslí si politolog

28. října 2021 13:46

Po volbách do Poslanecké sněmovny se koalice Pirátů a Starostů začíná hašteřit. Boj přišel zejména o ministerská křesla – první jmenovaní se čtyřmi křesly totiž požadují hned tři posty. Podle politologa Jana Kubáčka je pravděpodobné, že dosáhnou svého. „Nebude se ale hrát jen o počet, ale i typ resortu,“ podotkl v pořadu 360°. Dodal, že Piráti se po českém předsednictví EU stanou „opozicí ve vládě“.

reklama