reklama
CNN Prima News politolog

politolog

Výpis příspěvků ke štítku „politolog“

Volný? Z jedné opice nelze posuzovat celou zoo, říká politolog. Vondráček ocenil policii

„Zákrok policistů byl profesionální a korektní,“ říká předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) k úternímu vyvedení nezařazeného poslance Lubomíra Volného z jednacího sálu. Podle politologa Lukáše Jelínka patří Volného způsob protestu, během něhož za řečnickým pultem mlčel, spíše do galerie než do parlamentu. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Volby by dle průzkumu vyhrálo hnutí ANO. Bude se bojovat o každý hlas, říká politolog

Hnutí ANO by v parlamentních volbách porazilo koalici Pirátů a STAN. Na třetím místě by se potom umístila koalice Spolu, za ní hnutí SPD. Kolem pětiprocentní hranice vstupu do Parlamentu se pohybují sociální demokraté, komunisté a hnutí Přísaha. Vyplývá to z volebního modelu, který ve středu zveřejnil empirický výzkum pro demokracii STEM a který měla televize CNN Prima NEWS exkluzivně k dispozici.

Jedním z nejeuroskeptičtějších národů jsme i kvůli Klausovi, říká politolog

Nálepku euroskeptiků jsme do určité míry získali i díky Václavu Klausovi. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politolog Lubomír Kopeček. Podle něj patřil Klaus v době svého prezidentství k nejviditelnějším kritikům EU, čímž se zapsal do její historie. „Samozřejmě i do českého povědomí. Jsme jedním z nejeuroskeptičtějších národů,“ prohlásil Kopeček.

Korecký: Babiš si rád pouští pusu na špacír. Před volbami nebude mít chuť se omlouvat

Předvolební kampaně politických stran jsou v plném proudu. Zatímco ČSSD sází na červené svetry, premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš nešetří ostrými výroky a útoky na konkurenci. Omluvu po něm chtějí například Piráti. „Je to přecitlivělé. Strany musí před volbami unést mnohem víc,“ řekl ve vysílání na CNN Prima NEWS komentátor Miroslav Korecký.

Tomský: Dát dceři jméno Lilibet? Neúcta. Uprchlíci Harry a Meghan se chtějí zviditelnit

Princ Harry a jeho žena Meghan Markleová se podle politologa Alexandera Tomského chtějí opět zviditelnit a způsobit senzaci. Tak si vykládá jejich rozhodnutí pojmenovat svou dceru Lilibet Diana. Z první poloviny jde o zdrobnělinu přezdívky z dětství královny Alžběty II., z druhé poloviny o odkaz na Harryho matku Dianu, s níž královna neměla, jak známo, nejlepší vztahy.

Politolog Kubáček: Na kauze Čapí hnízdo je nové jen to, jak dlouho se táhne

Kauza Čapí hnízdo je stále se opakující otázka, kterou už všichni probrali ze všech stran. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Pokud opozice či Andrej Babiš sám nepřijdou s něčím novým, půjde jen o další „z plejády kauz související s horkou sněmovní kampaní“. Kubáček tak reagoval na pondělní návrh policie obžalovat v kauze Čapí hnízdo premiéra Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Mayerovou.

Politologové: Hamáček by měl rezignovat. Škodí sobě, straně i České republice

Předseda ČSSD Jan Hamáček by měl rezignovat na své politické funkce, jelikož se příliš zamotal v kauze Vrbětice. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli politologové Ladislav Cabada z Metropolitní univerzity a Ladislav Mrklas z Cevro institutu. Reagovali tak na výzvu ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), podle níž by měl Hamáček rezignovat, pokud se prokáže, že o své cestě do Moskvy lhal.

reklama