CNN Prima News politolog

politolog

Výpis příspěvků ke štítku „politolog“

Expert: Od Čaputové se bude Nerudová záměrně distancovat. Kampaň musí dělat „hezky česky“

3. listopadu 2022 15:46

Do trojice největší favoritů na post hlavy státu patří expremiér Andrej Babiš (ANO), generál ve výslužbě Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová. Právě ji mnozí lidé označují za možnou českou Zuzanu Čaputovou. Podle politologa Jana Kubáčka se však Nerudová bude od slovenské prezidentky ve vlastním zájmu distancovat. Následně popsal, čím by se u ní mohla bývalá rektorka částečně inspirovat.

Expert: Stropnický v boji o Hrad? Úvahy přišly pozdě. Žilková by vedla antikampaň

26. října 2022 08:14

Hnutí ANO pod vedením Andreje Babiše již příští týden plánuje oznámit svého kandidáta, kterého vyšle do boje o Hrad. Podle politologa Lukáše Jelínka by nejlepších výsledků za hnutí dosáhl expremiér, o jeho účasti ve volbách se však nadále spekuluje. V pořadu Nový den zhodnotil také další možné kandidáty, například velvyslance v Izraeli Martina Stropnického. Podle Jelínka přišly úvahy o jeho nasazení příliš pozdě.

Experti: Zeman Česko shazuje. Do března, než se uloží k politickému spánku, to musíme přežít

24. října 2022 13:25

Prezident Miloš Zeman se rozhodl nepozvat na udílení státních vyznamenání 28. října předsedkyni Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) stejně jako předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS). Jejich vzájemné neshody jsou dlouhodobě známé. Podle komentátora Petra Honzejka a politologa Josefa Mlejnka jde prezident tímto krokem proti české státnosti. Oba krok odsuzují.

Tričko „F*ck you, Putin“ oblékl po Černochové i Kalousek. Politologové mají výhrady

14. října 2022 06:58

Tričko s nápisem „F*ck you, Putin“ od sbírky Dárek pro Putina oblékla další veřejně známá osoba. Po ministryni obrany Janě Černochové (ODS) a jaderné fyzičce Daně Drábové tak učinil i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Někteří politologové ale obzvlášť v případě Černochové zmiňují, že takové chování pro člena vlády není zrovna vhodné. Část veřejnosti i další politici naopak jasné gesto vymezení se proti ruské invazi podporují, a to i přes vulgární obsah.

Harry královskou rodinu zradil. Jeho konflikt s Williamem je neřešitelný, tvrdí politolog

12. září 2022 10:31

Princ William a jeho bratr princ Harry se v sobotu společně objevili před hradem Windsor. Se svými manželkami Catherine a Meghan si prohlíželi květiny a osobní vzkazy, které tam lidé zanechali na počest zesnulé královny Alžběty II. Politolog Alexander Tomský v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS uvedl, že se jednalo pouze o dočasné smíření.

Boj o hrad? Tempo určuje Babiš. Bez něj jsou ostatní kandidáti ztracení, hodnotí novinář

25. srpna 2022 13:14

Generál Petr Pavel, který je považován za jednoho z hlavních favoritů v boji o Pražský hrad, odstartuje prezidentkou kampaň začátkem září. Podle novináře Dalibora Balšínka a politologa Miloše Gregora se však nejedná o překvapivé oznámení. Větší váhu podle nich bude mít rozhodnutí expremiéra Andreje Babiše (ANO). Balšínek je přesvědčen, že tempo v boji o Hrad bude určovat právě expremiér.