CNN Prima News politolog

politolog

Výpis příspěvků ke štítku „politolog“

Evropské volby budou o rozumu, míní Valeš. Odhadl, kdo posílí a jak to bude s vlivem Ruska

Evropské volby budou o rozumu a informovanosti občanů. V pořadu Partie Plus to uvedl politolog Lukáš Valeš. Reagoval tím na diskuzi předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a šéfa hnutí SPD Tomia Okamury v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Politici řešili mimo jiné i platformu Voice of Europe (VoE), kterou podle zjištění BIS provozovali prokremelští podnikatelé. VoE měla za cíl ovlivnit evropské volby.

Kubáček: Rakušan zariskoval, video ze šatny funguje. Celé je to přizdihráčské, namítá Kolář

Videa ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) fungují. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Starostové jsou podle něj v kritickém bodě. „Představte si, že jste v autě, kde je pět spolucestujících, a vy víte, že začnou vyskakovat, a je to hra na mrkanou, kdo vyskočí první. Rakušan prostě zariskoval,“ nechal se slyšet Kubáček.

Politolog: Konec Babiše jako arciďábla by byl problém i pro Fialu. Šéf ANO premiérem nebude

Stáhnutí se šéfa hnutí ANO Andreje Babiše do pozadí může být pro premiéra Petra Fialu (ODS) problémem v budoucích volbách, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Dodal, že pokud hnutí bude více politicky sázet na dvojici Karla Havlíčka a Aleny Schillerové, skončí „velký terč arciďábel Babiš“, což by mohlo vést k oslabení předsedy vlády.

Politici mají dvojí slovník. Za sprostoty by se měli omlouvat unii dlaždičů, vyzval Kubáček

Krásně se ukazuje, že politici mají dvojí život – ujíždějí jim nervy a mají dvojí slovník. Když se vypnou kamery a mikrofony, tak by se leckterý dlaždič styděl. Politici by se proto neměli omlouvat české veřejnosti, ale spíše unii dlaždičů. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Reagoval tak na vulgarismy poslance Ondřeje Koláře (TOP 09), k nimž se uchýlil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který je použil v e-mailové komunikaci, kterou omylem poslal jinam. Kubáček také zhodnotil, zda používání sprostých slov může politikům získat příznivce.

Valeš: Vítězem hlasování o stejnopohlavních svazcích je Babiš. Zabil dvě mouchy jednou ranou

Paradoxním vítězem hlasování o stejnopohlavních svazcích je hnutí ANO, které záležitost neiniciovalo. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil politolog Lukáš Valeš. Předsedovi opozičního subjektu Andreji Babišovi se podle odborníka podařilo prostřednictvím tohoto tématu nejen poukázat na rozklíženost vládní koalice, ale oslovit i středové voliče, jejichž hlasy mohou hnutí výrazně posílit. Valeš mimo jiné hovořil na téma migračního paktu, v souvislosti s nímž se prý vláda chová jako „chytrá horákyně“.

Komunisté atakují hranici pro vstup do Sněmovny. Konečná a spol. nekličkují, vysvětluje expert

Opozice nabírá na síle a stahuje voliče Fialovy vládní pětikoalice. Politolog Jan Kubáček to řekl v reakci na exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS, podle kterého by volby do Sněmovny s převahou vyhrálo hnutí ANO. Zároveň podotkl, že se Babišovu hnutí daří získávat nové hlasy ve vodách, kde dosud nebylo tolik úspěšné. Posílili také komunisté, naopak uskupení Spolu by mělo být na pozoru.

Nejvážnější konflikt vlády? Fialovi došla se STAN trpělivost, Rakušan je problém, říká expert

„STAN se snaží odlišit od ostatních koaličních stran a zdá se, že Fialovi došla trpělivost,“ uvedl politolog Jelínek ve vysílání CNN Prima NEWS. Napětí v pětikoalici rozdmýchal ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN), který překvapivě jmenoval zmocněnce pro přijetí eura a premiér Petr Fiala (ODS) to podle odborníka nese nelibě.

Kubáček: Lidovci zamrzli, čeká je řízené předání moci. Nežli Čunka si raději zvolí konec

Největším problémem KDU-ČSL je její zamrzlost, prohlásil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Strana v jeho očích dlouhodobě fungovala jako „servisní organizace vlády“, a navíc jí nepomohla ani pozice „druhého katana“ celého kabinetu předsedy Mariana Jurečky. V partaji prý dojde k řízenému předání vedení strany. Pokud by se ale lídrem měl stát kontroverzní senátor Jiří Čunek, lidovci podle politologa „raději stranu rozpustí“.

Verze o bezchybném zásahu policie po masakru na fakultě má trhliny, míní Leinert

Ačkoli policie i ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zásah na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) chválí, bezchybný nebyl. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Hospodářských novin Ondřej Leinert. „Verze, že to bylo v podstatě bez chyby, dostala trhliny už krátce po tragédii,“ řekl Leinert. Poukázal na to, že policie údajně odmítla kontaktovat vedení fakulty.

Experti: Jurečka není první, kdo si hraje na poloboha. Koho dostihly skandály z večírků?

Kauza ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) s vánočním večírkem v době tragické střelby na filozofické fakultě dala vzpomenout na obdobné skandály jeho politických kolegů. Politologové Lukáš Valeš a Jan Kubáček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS připomněli, koho zábava stála politickou kariéru či post. Podle Valeše je ovšem Jurečkova kauza „bezkonkurenčně jednou z nejhorších za poslední tři volební období“. Kubáček na druhé straně přiblížil, jak si šéf KDU-ČSL může částečně zachránit pověst.

O střelbě Jurečka věděl dřív, než říká, tvrdí podřízený. O čem dalším lže, ptá se politolog

Kdy se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) dozvěděl o střelbě na pražské filozofické fakultě? V nedělním vyjádření tvrdil, že informace o krvavém masakru během vánočního večírku jeho resortu neměl. Ačkoliv dostal v 17 hodin zprávu o svolání mimořádného jednání vlády, na telefonu si ji dle svých slov přečetl v 18:26. Podřízený ale pro MF DNES uvedl, že Jurečka lže. Společně se o střelbě měli bavit již kolem 16. hodiny, uvádí deník. Jak sdělil CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš, je otázkou, v čem dalším ministr národu ještě může lhát.