reklama
CNN Prima News Polsko

Polsko

Výpis příspěvků ke štítku „Polsko“

Za fotbalistu zaplatili tunou brambor. Mělo jít o žert, ale byl z toho bizarní přestup

24. října 2021 21:06

Fotbalista Jack Grealish nedávno v létě pokořil přestupový rekord anglické Premier League, když se z Aston Villy stěhoval do Manchesteru City za 100 milionů liber – téměř tři miliardy korun. To je trochu jiný svět, kterému se klub Czarne Golanka Dolna z nižší polské soutěže nemůže rovnat. Za hráče Dawída Rybu proto zaplatil tunou brambor.

Sledujte ZÁZNAM: Babiš odletěl na summit EU. Čeká ho debata o cenách energií i očkování

21. října 2021 09:02

Začíná dvoudenní summit Evropské unie a nebude na něm chybět ani český premiér Andrej Babiš (ANO). Společně s prezidenty a premiéry členských zemí se budou zabývat rychle rostoucími cenami energií či dalším postupem očkování proti covidu. Premiér na tiskové konferenci přiblíží, jaká další témata chce na summitu řešit.

Evropská komise chystá kroky proti Polsku. Je to nespravedlivé, ohradila se Varšava

19. října 2021 11:00

Nedávné rozhodnutí polského ústavního soudu zpochybňuje a ohrožuje základy Evropské unie, prohlásila v úterý v Evropském parlamentu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. EK podle ní proti Polsku podnikne kroky, zatím ale zvažuje, jaké konkrétní mechanismy využije. Polský premiér Mateusz Morawiecki následně před europoslanci prohlásil, že evropské instituce útočí na Polsko nespravedlivým způsobem, odmítl však spekulace o tom, že Varšava směřuje k odchodu z EU.

Kaczyński se chce dobrovolně vzdát vládního postu. Nestíhá prý šéfovat svojí straně

13. října 2021 17:57

Vlivný předseda polské konzervativní vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se chystá na začátku roku 2022 rezignovat na svůj post ve vládě. Kaczyński zastává od podzimu minulého roku pozici vicepremiéra pro otázky národní bezpečnosti a také funkci předsedy bezpečnostního výboru. Chce se prý více věnovat své straně.

Lidl musí stáhnout mleté vepřové z Polska. Překročilo limit pro antibiotika 60krát

7. října 2021 14:16
Aktualizováno

Veterináři nařídili řetězci Lidl stáhnout skoro 17,5 tuny vepřového mletého masa původem z Polska, ve kterém zjistili šedesátkrát překročený limit pro antibiotika. V Česku jej zpracovávala firma Maso Polička. Spotřebitelé by vepřové mleté maso neměli konzumovat, mohou ho vrátit na prodejně, kde ho zakoupili, sdělil ve čtvrtek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Majer. Podle Lidlu nese odpovědnost za uvedenou situaci výhradně dodavatel z Poličky, od kterého nemá řetězec sjednané dodávky masa z Polska.

Prošetřete sebevraždu policistky na Frontexu i kroky policie, tlačí na Hamáčka politici

7. října 2021 07:01

Smrt mladé české policistky Kristýny Litomerické v poslední den dvouměsíční mise v rámci Frontexu ve Varšavě, o které jako první informovala CNN Prima NEWS, stále budí řadu otázek. Aktivně se do věci vložili i někteří politici. Iniciativy se ujala například šéfka sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) nebo europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ten už odeslal výzvu na prošetření jak ministru vnitra, tak policejnímu prezidentovi.

Česko ve sporu o Turów: Ať smlouva platí i pět let po konci provozu dolu

5. října 2021 10:00

Ve sporu mezi Českem a Polskem ohledně těžby v dole Turów česká strana chce, aby smlouva platila ještě pět let po ukončení provozu dolu. Informovaly o tom Hospodářské noviny, které mají český návrh smlouvy k dispozici. Smlouva zajišťuje například dohled nad tím, jak těžba dopadá na zásoby pitné vody na českém území. Jednání o smlouvě skončila bez dohody minulý týden ve čtvrtek v noci.

reklama