reklama
CNN Prima News Polsko

Polsko

Výpis příspěvků ke štítku „Polsko“

Evropská komise zahájila řízení s Maďarskem a Polskem. Porušují podle ní práva LGBT

Evropská komise ve čtvrtek zahájila řízení s Maďarskem a Polskem kvůli obavám z porušování práv sexuálních menšin (LGBT) v obou zemích. Zatímco v maďarském případě je důvodem zejména nový zákon mimo jiné zakazující ve školách informovat o menšinové sexuální orientaci, u Polska jsou podle komise problémem zóny bez LGBT ideologie, které vyhlásily desítky polských měst.

V Česku je nejvíce nákaz mutacemi ve střední Evropě. Dokončené očkování má každý třetí

Česká republika má za uplynulé dva týdny 17 nových případů nákazy novým typem koronaviru na 100 tisíc obyvatel, je tak nejhorší mezi sousedními zeměmi. Laboratoře v Česku odhalily v pátek 165 nakažených koronavirem, podobně jako ve čtvrtek. Dokončené očkování proti covidu má zatím asi třetina populace, mezi staršími 60 let více než 60 procent. Celkově zdravotníci v tuzemsku už podali více než 8,35 milionu dávek vakcín a 3,37 milionu lidí má dokončené očkování.

Cestování autem PŘEHLEDNĚ: Jak je to v zahraničí s povinnou výbavou a pokutami?

Prázdniny začaly a Češi vyrážejí do zahraničí na dovolenou. Kdo se rozhodne pro cestu autem, musí ale počítat s omezeními, která v daných zemích platí. Jaká je povinná výbava například v Chorvatsku nebo Polsku a jaké pokuty mohou policisté udělit za překročení rychlosti nebo telefonování za jízdy? Redakce CNN Prima NEWS připravila přehled atraktivních destinací a pravidel, která mohou řidičům zkomplikovat život.

reklama