CNN Prima News Polsko

Polsko

Výpis příspěvků ke štítku „Polsko“

Důlní neštěstí v Polsku: Jeden horník zemřel, další je stále nezvěstný

Aktualizováno

Důlní neštěstí v Polsku nepřežil jeden horník, další je stále nezvěstný. Podle polských médií to ve čtvrtek oznámil šéf těžební společnosti Polska Grupa Górnicza (PGG), které uhelný důl Rydultowy poblíž hranic s Českou republikou patří. Důl ráno zasáhl silný otřes, na povrch se podařilo podle dřívějších informací dostat 76 ze 78 horníků, 17 z nich bylo zraněných.

Juchelka: Plaťme veřejnoprávní média ze státního rozpočtu. Absolutní nesmysl, odmítá Lacina

Veřejnoprávní média by se mohla platit ze státního rozpočtu, navrhl ve vysílání CNN Prima NEWS poslanec Aleš Juchelka (ANO). Podle něj to tak funguje v řadě evropských zemí. To ale odmítl poslanec Jan Lacina (STAN) s tím, že jde o absolutní nesmysl. Podotkl, že pokud by se Česká televize platila tímto způsobem, šla by vládě automaticky na ruku.

Cena jablek vystřelí nad 40 korun za kilo, tvrdí agrární analytik. Češi si za ovoce připlatí

Jarní mrazy se tvrdě podepisují na letošní úrodě. Už nyní je jasné, že produkce ovoce bude téměř o 80 procent nižší oproti pětiletému průměru – a očekává se citelné zdražení, a to zejména u jablek. Agrární analytik Petr Havel pro CNN Prima NEWS u nich odhaduje prolomení hranice 40 korun za kilo. Dramatickému zdražení nad 50 korun však nevěří.

Chorvatsko už tolik netáhne, drahota žene Čechy jinam. Kde našli nový dovolenkový ráj?

Letní stálice českých výletníků už netáhne jako dříve. Výrazný nárůst cen v chorvatských letoviscích odehnal Čechy směrem ke staronovým destinacím. Last minute nabídky do jiných koutů Evropy zkrátka vyjdou levněji, letošními dovolenkovými ráji jsou například Bulharsko či Rakousko. Podle dat Slevomatu se zájem o tyto země zvýšil o desítky procent. Králem last minute nabídek se ovšem stala Itálie – ve srovnání s předpandemickou érou se prodávají dokonce dvacetkrát lépe.