CNN Prima News Polsko

Polsko

Výpis příspěvků ke štítku „Polsko“

Matka zapomněla 18měsíčního chlapečka v rozpáleném autě. Když si toho všimla, byl už mrtvý

23. června 2022 19:39

Osmnáctiměsíční chlapec zemřel v polském Štětíně poté, co ho jeho matka celý den v nynějším horkém počasí zřejmě zapomněla zavřeného v autě. Rozhlasová stanice RMF FM na svých internetových stránkách uvádí, že žena ve středu odvezla starší děti do školky a odjela do práce. Když odpoledne přišla 18měsíčního chlapce vyzvednout z jeslí, překvapené pečovatelky jí řekly, že ten den dítě v jeslích vůbec nebylo. Teprve poté si žena všimla, že syn zůstal na zadním sedadle v autě. Byl již mrtvý.

Co s miliony nepotřebných vakcín? EU řeší předimenzované nákupy, ČR už svou cestu zná

21. června 2022 10:09

Vlády zemí Evropské unie zesilují tlak na společnost Pfizer a další výrobce vakcín proti nemoci COVID-19, aby znovu projednali smlouvy o dodávkách. Obávají se, že miliony dávek, které nejsou kvůli nízkému zájmu o očkování potřeba, by mohly přijít vniveč. Česká republika například řeší přebytek vakcín darováním do chudších států, kde naopak nadále chybějí. Tématu se chce věnovat také během předsednictví EU.

Rozzuřená Moskva. V Kaliningradu vypukla nákupní panika, Litva zakázala převoz zboží z Ruska

20. června 2022 23:12

V Kaliningradské oblasti, která náleží Rusku, vypukla nákupní panika. Lidé se v obchodech perou hlavně o stavební materiál. Důvod? Litva totiž o víkendu zakázala přes své území převoz zboží z Ruska. A to s odvoláním na sankční seznam Evropské unie. Místní gubernátor řekl, že zákaz se týká až 50 procent zboží, které se do oblasti dováží.

Tragický pád smrku na auto vyšetřuje policie. KRNAP donutila smrt tří lidí k akci

20. června 2022 11:09

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) nechá v pondělí v místě tragického pádu smrku na silnici do Malé Úpy pokácet stromy, které by mohly být rizikové. Smrk spadl v neděli odpoledne na auto, ve kterém zahynuli tři lidé, jeden člověk skončil v nemocnici. Okolnosti případu vyšetřuje policie, kmen zříceného stromu zajistila pro další zkoumání. Z dosavadního vyšetřování podle mluvčí policie Ivy Kormošové vyplývá, že se strom pravděpodobně zlomil a pak spadl přes silnici kvůli poryvu větru.

Těžké časy LGBT na Slovensku. Matovič chce zakázat duhové vlajky, má je za propagandu

16. června 2022 05:44

Slovenský expremiér a lídr nejsilnějšího koaličního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) Igor Matovič znovu vyvolal kontroverze. Podle svých slov by totiž podpořil návrh jednoho ze svých poslanců, aby na Slovensku byly zakázané duhové vlajky, tedy symbol LGBT komunity, na budovách veřejné správy. Zástupci komunity na Slovensku v reakci hlásí, že LGBT lidi čekají těžké roky.

Záhadný let přes šest evropských zemí. Pilot neměl povolení, po přistání posádka zmizela

13. června 2022 11:56

Úřady několika evropských zemí si lámou hlavu nad tajemným letem malého dvoumotorového letadla, které odstartovalo z Litvy a bez povolení přeletělo několik států, než přistálo v Bulharsku, kde zůstalo opuštěné na nepoužívaném letišti u města Targovište. Totožnost posádky zůstává neznámá. O případu informovala polská televize TVN 24 s odvoláním na litevská, maďarská a bulharská média.

Bžoch: Vláda je pokrytecká. Kritizuje Maďarsko, ale s Morawieckym chodí za ručičku

12. června 2022 22:38

Česká republika se chová v zahraniční politice pokrytecky. Myslí si to stínový ministr zahraničí z hnutí ANO Jaroslav Bžoch. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS Terezie Tománkové vyčetl vládě, že na jednu stranu kritizuje Maďarsko, ale na druhou se přátelí s polským premiérem Mateuszem Morawieckym, který rovněž na evropské půdě čelí kritice. Ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) zdůraznil, že je mezi zeměmi značný rozdíl.