reklama
CNN Prima News porodnice

porodnice

Výpis příspěvků ke štítku „porodnice“

Rodiče Maxíka museli sehnat 50 milionů na léčbu. V Ostravě začali testovat děti na SMA

21. září 2021 06:58

Nemocnice AGEL Ostrava-Vítkovice začala jako první v Česku nabízet maminkám v porodnici zdarma vyšetření na výskyt spinální svalové atrofie, zkráceně SMA. Pokud se nemoc prokáže, je třeba dítěti podat okamžitě léčbu. SMA trpí například Maxík z Ostravy, u něj se ale na nemoc přišlo poměrně pozdě a jeho rodiče pak na léčbu sháněli 50 milionů korun.

V den invaze měla slavit osmé narozeniny. Místo toho skončila bez rodičů u sousedů

21. srpna 2021 08:54

Invaze vojsk Varšavské smlouvy byla pro obyvatele tehdejšího Československa katastrofou. Kromě šoku a vzteku se v lidech mísil i strach z potenciální války. Ivana Šebestová slavila osudného 21. srpna 1968 osmé narozeniny. Místo sfoukávání svíček na narozeninovém dortu ale sledovala letadla a bála se o těhotnou maminku a tatínka, který byl policistou.

Luxus jako v hotelu. Havířovská nemocnice zavedla speciální stravování pro maminky

11. června 2021 20:23

Také znáte léta vyprávěné historky o nemocničním čaji nebo nemastném, neslaném jídle? Havířovská nemocnice zavedla na české poměry naprosto nevídanou věc. Představte si, že novopečené maminky mají ke snídani bohatý výběr ovoce a zeleniny. Stoly tam plní nakrájené melouny nebo třeba jogurty s chia semínky. Nabídka v jiných nemocnicích v Česku se s tím nedá srovnat.

Muž pohřbíval dvojčata, která zemřela těsně po porodu. V rakvi však našel panenky

13. února 2021 08:20

Muže z ruského města Stavropol provázelo při narození jeho dětí hned několik šokujících situací. Manželka si myslela, že je těhotná, a tak radostnou novinu oznámila nastávajícímu otci. Ten však dostal o několik měsíců později od ženy zprávu, že dvojčata těsně po porodu zemřela. Namísto svých dětí ale v rakvi nalezl dvě panenky v dětském oblečení.

Vláda zakázala návštěvy v nemocnicích. Za dětmi a k porodům se ale dostanete

28. ledna 2021 20:32
Aktualizováno

Kabinet ve čtvrtek obnovil zákaz návštěv pacientů v nemocnicích u lidí na lůžkách akutní péče. Po jednání kabinetu to novinářům řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V pravidlech zůstaly některé výjimky, dál je možná například přítomnost třetí osoby při porodu, návštěva u osob s omezenou svéprávností či u dětských pacientů, doplnil Blatný. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) budou nová opatření platit od soboty.

reklama