reklama

Porsche slaví: Nová Targa stylově odkazuje na 70. léta

Letos je to 70 let od doby, kdy si první člověk pořídil legendární sportovní vůz Porsche. Jeho majitelem byl filmový režisér Ottomar Domnick. Konstruktéři automobilky věnovali slavné značce ke kulatinám stylový dárek...

reklama

Dárek konstruktéři zabalili do retro designu – nová Targa připomíná tu původní z 60. let minulého století. Slovo Targa značí typ karoserie s odnímatelným střešním dílem. Vůbec poprvé bylo v názvu použito v roce 1965 u modelu Porsche 911 a nejnovější model hrdě pokračuje ve spanilé jízdě.

Na rozdíl od předchozího modelu se stahuje jen vrchní část střechy, zadní část vozu kryje průhledná kopule. Díky tomu auto neztrácí svou typickou siluetu a může se hrdě hlásit ke svému historickému odkazu.

Targa je vydařeným kompromisem mezi kabrioletem a kupé. Stovku zvládne za necelých pět vteřin a maximální rychlost bere dech – ručička na tachometru překročí 300 kilometrů v hodině. Střecha se otevře za pouhých 19 vteřin.

Kombinací tradičních stylových prvků, nadčasovým designem a nejmodernější technologií se Targa dostává vysoko, a to nejen pomyslně, ale i prakticky. I cena totiž bude závratná. Podle odhadů odborníků to bude několik milionů.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama