Porsche slaví: Nová Targa stylově odkazuje na 70. léta

Porsche Targa

Letos je to 70 let od doby, kdy si první člověk pořídil legendární sportovní vůz Porsche. Jeho majitelem byl filmový režisér Ottomar Domnick. Konstruktéři automobilky věnovali slavné značce ke kulatinám stylový dárek...

Dárek konstruktéři zabalili do retro designu – nová Targa připomíná tu původní z 60. let minulého století. Slovo Targa značí typ karoserie s odnímatelným střešním dílem. Vůbec poprvé bylo v názvu použito v roce 1965 u modelu Porsche 911 a nejnovější model hrdě pokračuje ve spanilé jízdě.

Na rozdíl od předchozího modelu se stahuje jen vrchní část střechy, zadní část vozu kryje průhledná kopule. Díky tomu auto neztrácí svou typickou siluetu a může se hrdě hlásit ke svému historickému odkazu.

Targa je vydařeným kompromisem mezi kabrioletem a kupé. Stovku zvládne za necelých pět vteřin a maximální rychlost bere dech – ručička na tachometru překročí 300 kilometrů v hodině. Střecha se otevře za pouhých 19 vteřin.

Kombinací tradičních stylových prvků, nadčasovým designem a nejmodernější technologií se Targa dostává vysoko, a to nejen pomyslně, ale i prakticky. I cena totiž bude závratná. Podle odhadů odborníků to bude několik milionů.

Tagy: