reklama

Porsche slaví: Nová Targa stylově odkazuje na 70. léta

Letos je to 70 let od doby, kdy si první člověk pořídil legendární sportovní vůz Porsche. Jeho majitelem byl filmový režisér Ottomar Domnick. Konstruktéři automobilky věnovali slavné značce ke kulatinám stylový dárek...

reklama

Dárek konstruktéři zabalili do retro designu – nová Targa připomíná tu původní z 60. let minulého století. Slovo Targa značí typ karoserie s odnímatelným střešním dílem. Vůbec poprvé bylo v názvu použito v roce 1965 u modelu Porsche 911 a nejnovější model hrdě pokračuje ve spanilé jízdě.

Na rozdíl od předchozího modelu se stahuje jen vrchní část střechy, zadní část vozu kryje průhledná kopule. Díky tomu auto neztrácí svou typickou siluetu a může se hrdě hlásit ke svému historickému odkazu.

Targa je vydařeným kompromisem mezi kabrioletem a kupé. Stovku zvládne za necelých pět vteřin a maximální rychlost bere dech – ručička na tachometru překročí 300 kilometrů v hodině. Střecha se otevře za pouhých 19 vteřin.

Kombinací tradičních stylových prvků, nadčasovým designem a nejmodernější technologií se Targa dostává vysoko, a to nejen pomyslně, ale i prakticky. I cena totiž bude závratná. Podle odhadů odborníků to bude několik milionů.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Další obrat vlády. Třítýdenní karanténu zkrátila o týden, novinka platila dva dny

Délka karantény pro rodiny, ve kterých je někdo nakažený koronavirem a nemůže se izolovat od ostatních členů domácnosti, se zkracuje ze tří týdnů na 14 dnů. Rozhodla o tom vláda na mimořádném zasedání. Nařízení začne platit od půlnoci z úterý na středu. Jedná se přitom o jeden z dalších názorových obratů o 180°. O předchozím prodloužení na tři týdny totiž vláda rozhodla minulý týden ve čtvrtek, platilo tedy nakonec od 1. března pouhé dva dny.

Hamza: Šlesingr a Moravec se dají nahradit, mladí čeští biatlonisté mají perspektivu
Podezřelý z vyhrožování Babišovi smrtí je v Česku. Hrozí mu osm let
reklama
reklama
Bizarnosti vládních opatření: Někdo nemůže za dům, druhý má k dispozici půl Jeseníků

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama