auto

Výpis příspěvků ke štítku „auto“

Vejít se autem na parkovací místo bývá očistec. Může za to 35 let stará norma

15. srpna 2022 14:20

Moderní auta jsou čím dál větší, zatímco o parkovacích místech to bohužel neplatí. Každé auto větší než malé se proto dnes na namalované parkovací místo vejde jen s minimální rezervou, což s sebou přináší nejen nutnou akrobacii při nastupování a vystupování, ale také otlučené plechy. Provozovatelé přitom při malování čar vyznačujících místa ke stání žádný předpis neporušují.

Autoškoly za 25 tisíc? Drtí je mzdy instruktorů i drahá paliva. Pro mladé je cena vysoká

14. srpna 2022 19:54

Jen, co se autoškoly vzpamatovaly z obrovského přetlaku zájemců, který vznikl v době covidu, musejí reagovat na zdražování. Citelně se jich totiž dotýkají rostoucí ceny pohonných hmot i energií. Nejmarkantnější položkou, která se na výsledné částce za výcvik propisuje, jsou mzdy instruktorů. I proto může kurz vyjít na 25 tisíc korun. Přesto autoškoly mají zájemců dostatek.

Starají se o tři postižené děti, teď přišli o auto. Stát nepomůže, rodiče prosí veřejnost

12. srpna 2022 06:27

Tři sourozenci, kteří trpí autismem. Manželé Lucie a Milan Sperátovi se o své děti starají, jak nejlépe mohou. Život by jim však značně usnadnilo auto, díky němuž by rodina mohla bezstarostně dojíždět na terapie, k lékařům či na výlety. Díky solidaritě lidí jedno takové získali, po více než roce o něj však bez vlastního zavinění přišli.

Škoda VOS: Auto, do kterého se nevešla Marta Gottwaldová a lepili ho lepidlem z USA

10. srpna 2022 00:17

Se spojením papalášská limuzína si většina dříve i později narozených Čechů spojuje Tatry 603 nebo 613, mnohem děsivějším monstrem však byla Škoda VOS z přelomu 40. a 50. let. Vznikla pouze ve 107 exemplářích a sloužila komunistickým diktátorům od Československa přes Albánii po Čínu. Do dnešních dnů se zachovalo jen několik vozů.

Land Rover Defender D200: Hlučnější na dálnici, v terénu ale britský ingot stále kraluje

6. srpna 2022 00:44

Skeptici měli žně, když Land Rover před třemi lety představil nástupce legendárního modelu Defender. A určitým způsobem měli od začátku vyhráno, protože to prostě nešlo jinak. Je moderní doba, v mnoha směrech jsou auta jiná než dříve a pak je tu samozřejmě faktor jménem Evropská unie. Aktuální Defender je zcela jiným vozem než jeho předchůdce, který se vyráběl skoro sedmdesát let. Po téměř dvoutýdenním vydatném testu lze ale říci, že v Land Roveru si mohou oddechnout. Tohle se povedlo.

Tři oběti včetně dětí na D5: Dalo se nehodě zabránit? Experti mluví o možné příčině

5. srpna 2022 15:12

Policie stále vyšetřuje středeční dopravní nehodu kamionu, který na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku prorazil svodidla a vjel do protisměru. Následná srážka s osobním autem si vyžádala tři oběti včetně dvou dětí. Příčinou náhlé změny směru v jízdě mohla být prasklá pneumatika. Tragická událost však odstartovala i diskusi o stavu svodidel na českých dálnicích. Měly nefungující zábrany na rozsahu nehody svůj podíl?

Peugeot 308 SW e-GT Pack Hybrid: Dobře slouží i poté, co se vybije

5. srpna 2022 14:57

Je delší než jeho předchůdce, ale zároveň také nižší. To charakterizuje novou generaci vozu Peugeot 308 SW, sportovně laděného rodinného kombi, které rozhodně patří k tomu hezčímu, co na silnici v této době můžeme potkávat. Vyzkoušeli jsme si špičkovou plug-in hybridní verzi se systémovým výkonem 225 koní a verzí GT Pack. Tedy tím nejlepším, co může automobilka pro tuto modelovou řadu nabídnout.