CNN Prima News potápěč

potápěč

Výpis příspěvků ke štítku „potápěč“

Pátrání po viníkovi pokračuje: Ruští potápěči prověří na Kerčském mostě škody po výbuchu

9. října 2022 09:16

Ruští potápěči prověří na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s okupovaným Krymským poloostrovem, škody po sobotním výbuchu. Rusko za explozi vinu zatím nikomu nepřipisuje, zástupci Ukrajiny sice poškození symbolu ruské anexe ostrova vítají, ale k odpovědnosti se nepřihlásili. Informovala o tom agentura Reuters. Po explozi a požáru několika cisteren se na mostu zřítila část vozovky.

Odpálil plynovod podvodní dron? Experti popisují možnosti útoku a naznačují, kdo ho provedl

29. září 2022 14:14

Rusové mohli plynovody Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři poměrně jednoduše sabotovat, dostat se k nim mohly nejen drony, ale i vycvičení potápěči. Říkají to zahraniční experti prostřednictvím některých médií. Podle americké CNN byly navíc v oblasti k vidění lodě ruského námořnictva, které do místních vod v posledních měsících mířily čím dál častěji. Rusko jakékoliv obvinění z poškození plynovodů odmítá, vody, ve kterých k výbuchům došlo, označuje za ekonomické zóny Dánska a Švédska.

OBRAZEM: Respekt budil ve vzduchu, teď ikonický letoun fascinuje potápěče na dně moře

31. července 2022 14:17

Úžasné. Tak potápěč a fotograf Brett Holzer popisuje ikonický americký letoun Lockheed Martin L1011 Tristar na dně Rudého moře. Stroj, který leží v hloubce 15 až 28 metrů s ocasem letadla na nejhlubším konci, není pozůstatkem žádné letecké katastrofy. Jordánské úřady ho nechaly v roce 2019 úmyslně potopit za účelem přilákání podvodních nadšenců. A jak se zdá, tato neobvyklá atrakce funguje.

Potápěče spolkla velryba. Byla tam úplná tma, myslel jsem, že jsem mrtvý, popsal

13. června 2021 20:01

Profesionální lovec humrů Michael Packard se dostal na hranici mezi životem a smrtí, když ho u massachusettského pobřeží spolkla velryba. Muž v ní pobyl i s dýchacím přístrojem na zádech asi 30 vteřin. Nebezpečné a nečekané setkání s keporkakem ale potápěč přežil. Kytovec ho totiž po chvíli jen s malými poraněními zase vyplivl ven. Packard to po propouštění z nemocnice řekl televizní stanici WBZ.

Potápěč z Brna se nemůže po covidu potápět. Kapacita jeho plic se zmenšila na polovinu

13. června 2021 05:47

Potápěl se na Maledivách a v jeskyních ve Francii. V Brně je instruktorem potápění. Po prodělané nemoci COVID-19 a oboustranném zápalu plic se ale osmačtyřicetiletý Tomáš Blaška nemůže potápět až šest měsíců a je na neschopence. Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně byl deset dní v umělém spánku a kapacita jeho plic se zmenšila na polovinu.

Policisté našli v Orlíku tělo potápěče, který se v neděli nevynořil

16. listopadu 2020 21:45
Aktualizováno

Policejní potápěči v úterý ve vodní nádrži Orlík na Písecku našli tělo 44letého muže z Příbramska, který v neděli nevyplaval z ponoru. Potápěl se ještě s jedním mužem, jemuž se však při vynořování ztratil. Ve zprávě na policejním webu o nálezu těla informovala jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová.