CNN Prima News potápěč

potápěč

Výpis příspěvků ke štítku „potápěč“

Drama ve Slovinsku: Turisty uvěznila v jeskyni velká voda. Na svobodu se dostanou za pár dnů

V krasové jeskyni ve Slovinsku kvůli stoupající hladině podzemní vody po silných deštích uvízlo pět lidí, uvedla v neděli agentura STA. Tři návštěvníci z jedné rodiny a dva jejich průvodci jsou od soboty uvězněni v jeskyni Križna jama v oblasti slovinského Krasu poblíž města Cerknica. Na záchranné operaci se podílí 35 jeskyňářů a 11 hasičů, uvedla agentura AP.

Hadr ucpal v Ústí protipovodňovou vanu za stovky milionů. Valící se voda zaplavila silnici

Velké dopravní komplikace čekaly ve čtvrtek ráno na řidiče v Ústí nad Labem. Řeka Labe se tam vylila na silnici do protipovodňové vany, a policisté tak museli uzavřít hlavní tah vedoucí z Lovosic přes Ústí do Děčína. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) přijalo za incident zodpovědnost, jeden z jeho zaměstnanců prý zanedbal údržbu vany za 700 milionů korun. Podle zasahujícího potápěče ji zřejmě ucpal hadr.

Děsivý incident na Slapech. Řidič sjel do nádrže, pod vodou zůstal uvízlý v kabině

Aktualizováno

Řidič nákladního auta sjel v pondělí po nárazu do svodidel na mostě u obce Svatý Jan na Příbramsku do Slapské přehrady. Na místě zemřel, nikdo jiný podle policie v autě nebyl. Havarované vozidlo vyprostilo z vody auto soukromé odtahové firmy. Na místě byl připraven i vyprošťovací tank hasičského záchranného sboru, řekl po 18:00 mluvčí hasičů Jan Sýkora. Řidič uvízl v kabině potopeného auta a zahynul.

Pátrání po viníkovi pokračuje: Ruští potápěči prověří na Kerčském mostě škody po výbuchu

Ruští potápěči prověří na Kerčském mostě, který spojuje Rusko s okupovaným Krymským poloostrovem, škody po sobotním výbuchu. Rusko za explozi vinu zatím nikomu nepřipisuje, zástupci Ukrajiny sice poškození symbolu ruské anexe ostrova vítají, ale k odpovědnosti se nepřihlásili. Informovala o tom agentura Reuters. Po explozi a požáru několika cisteren se na mostu zřítila část vozovky.

Odpálil plynovod podvodní dron? Experti popisují možnosti útoku a naznačují, kdo ho provedl

Rusové mohli plynovody Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři poměrně jednoduše sabotovat, dostat se k nim mohly nejen drony, ale i vycvičení potápěči. Říkají to zahraniční experti prostřednictvím některých médií. Podle americké CNN byly navíc v oblasti k vidění lodě ruského námořnictva, které do místních vod v posledních měsících mířily čím dál častěji. Rusko jakékoliv obvinění z poškození plynovodů odmítá, vody, ve kterých k výbuchům došlo, označuje za ekonomické zóny Dánska a Švédska.