reklama

Power Rankings: Komentátoři nastínili sílu týmů před Vodafone MČR v CS:GO

Již ve středu 18. 11. začne jubilejní desáté Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách, a to již tradičním CS:GO turnajem. Jak šance všech týmů vidí komentátoři, kteří všechny týmy bedlivě sledovali během celé sezóny a mají tak mnoho indícií, podle kterých mohou hodnotit a předpovídat?

reklama

Komentátoři letošního MČR už fanouškům esportu prozradili, že KAPARZO by byl ideální ženou, Dev1 komentuje rychle jako Eminem a NEOFRAG má být největší hvězdou letošního Vodafone MČR. Jak ale vnímají kvalitu jednotlivých týmů před samotným turnajem? Každý z devíti komentátorů měl za úkol sestavit žebříčky, z nichž se pak sečetly body a vytvořily společné Power Rankings. Žádným velkým překvapením rozhodně není dominance SINNERS, které si ani jeden z komentátorů nedovolil dát jinam než na první místo. A kdo by se také divil, vždyť na domácí scéně ovládli prakticky všechny soutěže, kterých se letos zúčastnili.

Poměrně s jistotou si pro pozici druhého nejlepšího týmu došla eSuba, ale ve zbytku startovního pole už to bylo opravdu nesmírně vyrovnané. Tým eSuba o sobě dal vědět zejména ve finále Tipsport COOL ligy, kdy málem sesadila SINNERS z českého trůnu. Nakonec se tak ale nestalo, když modrá krev prohrála tři mapy v řadě.

Sampi.Tipsport převažovali na třetím místě, kde skončili i v celkovém Power Rankings. Tento tým byl výrazně chválen zejména v závěru letního splitu domácích lig, kdy na jejich adresu přiletěly pochvalné komentáře nejen analytiků, ale také jejich konkurentů. Nejlepším dosavadním umístěním na domácí scéně je bronzová pozice z Tipsport COOL ligy, na kterou ale navázali jen 5. až 6. místem v podzimní Sazka eLEAGUE.

Sampi v zápolení o 3. místo výrazně konkurovali také zástupci Entropiq, které dal například Dev1 dokonce na druhé místo. Tým, jenž spolu funguje nejkratší dobu, všechny ohromil hlavně v posledních týdnech, kdy se mu poměrně dařilo na zahraničních turnajích, včetně daleké cesty v kvalifikaci na DreamHack Open nebo triumfem na Polish Esports Cupu.

S mírným odstupem pak následují na pátém místě ENTERPRISE, kterým nejvíce věří Striker (3. místo). Právě banda okolo xperrience ale už v minulosti dokázala několikrát překvapit a v obou největších domácích ligách skončila v podstatě vždy na nejvyšších příčkách.

Mezi černé koně turnaje se poté řadí Dark Tigers a ECLOT. Tyto dva týmy se vyznačují tím, že se sami neoznačují za profesionální, ale stále patří ke špičce československé scény. Oba celky dokáží překvapit a vzhledem k rozlosování skupin je velmi pravděpodobné, že alespoň jeden z nich se dostane do semifinále. V některých volbách se tyto týmy ocitly i nad Entropiq či ENTERPRISE, ale obecně se jim přisuzovalo spíše šesté a sedmé místo.

Jednoznačnými outsidery jsou pak eEriness MARVO, kterým všichni komentátoři přisuzují poslední příčku. Právě eEriness sice v minulosti potrápili několik předních týmů, ale na MČR se probojovali ze sedmého místa a v sezónách Tipsport COOL ligy ani Sazka eLEAGUE nebyli ani blízko postupu do play-off.

Jak to vidí Jiří „Bananides“ Johanides?

Od třetího místa to nebylo lehké řazení. První dvě místa jsou víceméně bez debat, týmy SINNERS a eSuba by se měly potkat ve finále. Do play-offs by pak měl postoupit jeden z dvojice Sampi/Entropiq. Zde mě mrzí nalosovaní do stejné skupiny, oběma týmům a hlavně jejich hráčům bych z osobního hlediska přál umístění ve vyřazovací fázi,“ tvrdí Banadines.

„Vím, že jeden z trojice ECLOT, Dark Tigers a eEriness dojde do top 4, ovšem v power rankingu je výše zařadit nemohu. Poslední jmenovaní nepředváděli nejlepší výkony v domácích soutěžích, Dark Tigers mě dost zklamali svými výsledky, byť to je čerstvě složená sestava a ECLOT jsme moc neviděli, tudíž je řadím taktéž na nižší příčky. Jsem zvědavý, jak se s těžkým losem vypořádají ENTERPRISE.

Power Rankings okomentoval i Marek „shadye“ Hovanec

Sinners jsou letos jasným favoritem, pokud ve svých BO3 sériích neudělají nějakou fatální chybu nebo neuvidíme úžasný výkon z jednoho týmu těsně pod nimi. Opět budu rád, když přijdou hezké vyrovnané duely, které letos tak trošku očekávám, ale kdybych si měl vsadit (a že si vsadím v predikčním souboji), tak to prostě musím loupnout na Sinners,“ říká Hovanec.

Podle něj není nic rozhodnuté: „Super bude sledovat, jak se s tím popere eSuba, Sampi, Eclot, Entropiqa a Enterprise, zcela upřímně je to letos tak vyrovnané, že si netroufnu říct, kdo skončí přesně na jaké pozici. Pouze eSuba má v momentální formě podle mě něco malinko navíc. DTG umí zahrát parádně ale konec sezóny mě mírně zklamali, takže budu rád, když se kluci ukážou a zabojují o TOP4 a už klasicky se eEriness budou prát o nějaké to příjemné překvapení.“

Jak svůj žebříček skládal DeeThane

Sestavování tohoto žebříčku byl vážně boj. Sampi a Entropiq bych dal na stejné místo. Dark Tigers a Enterprise bych též dal na stejné místo. Nejsem moc fanouškem stavění power rankings.“

Lehké skládání nebylo ani pro Ivana „Dev1“ Lazarova

„Zde si nejsem vůbec jistý. Nebudu ale lhát, když povím, že jsem naši herní scénu sledoval okrajově a nejvíce informací mám z posledního MSR, kde se ale několik týmů nezúčastnilo. Celá situace je dost nešťastná, protože hraní na EXPO před diváky prostě letos chybí. Uvidíme, jak to celé dopadne.“

Kompletní hlasování v podání MČR komentátorů

Lelek Storm Striker Dev1 Kaparzo Blade DeeThane Bananides Shadye
1. SINNERS SINNERS SINNERS SINNERS SINNERS SINNERS SINNERS SINNERS SINNERS
2. eSuba eSuba eSuba Entropiq eSuba eSuba eSuba eSuba eSuba
3. Sampi Sampi ENT eSuba ENT Entropiq Sampi Sampi Sampi
4. ENT ENT Entropiq Sampi Entropiq Sampi Entropiq Entropiq Entropiq
5. DTG Entropiq Sampi ECLOT Sampi ENT DTG ENT ECLOT
6. ECLOT ECLOT ECLOT ENT DTG DTG ENT ECLOT ENT
7. Entropiq DTG DTG DTG ECLOT ECLOT ECLOT DTG DTG
8. eEriness eEriness eEriness eEriness eEriness eEriness eEriness eEriness eEriness

Hlavní zprávy

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní
360°

Syn zpěvačky, která zemřela na covid: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

Policie ve středu dopoledne evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu stokilogramového granátu z druhé světové války. Pyrotechnici pracují na bezpečné likvidaci nálezu, uvedla policie na Twitteru. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

reklama

Domácí zpravodajství

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama