CNN Prima News Vodafone

Vodafone

Výpis příspěvků ke štítku „Vodafone“

Nový kyberzákon pod palbou kritiky: Utratíme zbytečně miliardy, zlobí se největší operátoři

Připravovaný zákon o kybernetické bezpečnosti tvrdě kritizují operátoři i poskytovatelé internetu a datových služeb. Pokud by se v návrhu neprovedly žádné změny, znamenalo by to pro dodavatele i poskytovatele velkou hrozbu. Kvůli novým pravidlům by společnosti musely nalít miliony korun do nové infrastruktury. Tři největší operátoři navíc varují, že by je výměna prvků v sítích vyšla na téměř 18 miliard korun.

Potřebujeme manželství pro všechny, jinak ekonomicky ztrácíme. Na Fialu apeluje 66 firem

Celkem 66 firem v Česku žádá premiéra Petra Fialu (ODS) o podporu přijetí zákona o manželství pro všechny. Adresovaly mu otevřený dopis s výzvou. Píšou v něm, že nerovné podmínky pro LGBT+ lidi znamenají pro zaměstnavatele náklady a pro společnost ekonomické ztráty. Iniciativu byznysu představil ve středu na tiskové konferenci generální ředitel Vodafone Petr Dvořák a zástupci dalších firem a organizací.

Zahrát si jako profík a nepřijít na buben: Pronájem PC herní techniky je in

Zahrát si akční bojovku nebo adventuru je dnes snazší než kdy dříve. Vývojáři počítačových her se předhánějí, kdo přinese na trh co nejreálnější příběh v podobě, která i zkušené hráče posadí hlouběji do židle. Avšak to s sebou nese jednu základní podmínku – abyste si mohli požitek ze hry skutečně užít, je potřeba mít správné a skvěle funkční vybavení. A dnes už si ho nemusíte kupovat. Můžete si ho klidně pronajmout a hrát víceméně bez starosti.

Používání smartphonu i zkušební e-shop. Digitální odysea nabízí seniorům i on-line kurzy

Desetitisíce seniorů už prošly kurzy projektu Digitální odysea. Nabídka ale stále pokulhává za poptávkou. Nadace Vodafone proto vytvořila intuitivní webovou stránku, na které si zájemci můžou své digitální dovednosti zdokonalit i on-line formou. Krok za krokem se tak naučí nejen ovládat chytrý telefon, ale můžou si i vyzkoušet nakoupit na zkušebním e-shopu.

Co brání seniorům v ČR používat chytré technologie? Nedůvěra a nízké sebevědomí

Svět moderních technologií je pro značnou část českých seniorů velkou neznámou. Neumějí je ovládat a nerozumějí především světu virtuální reality a internetu. Často se proto jejich využívání obávají a netroufnou si na ně. To s sebou ale bohužel přináší i postupné odloučení od společnosti a izolaci. Jak lidi nad 65 let přimět, aby se technologií a všeho, co nabízejí, nebáli a začali je využívat? Tím se zabývá projekt Digitální odysea, který proškolil už desítky tisíc zájemců.

Česko je zemí osamělých seniorů. Změnit to má projekt Digitální odysea

Česká Republika patří k evropským státům, kde žije nejvíce seniorů, kteří se cítí osaměle. Dobrou zprávou však je, že existují lidé, již situaci chtějí změnit a snaží se lidem nad 65 let pomoci vrátit se zpět do společnosti. A spolu s tím je také podpořit na cestě k porozumění moderním technologiím, v nichž se velká část starých lidí ztrácí. Právě to je také cílem projektu Digitální odysea.

5G v Česku: Do konce roku 2023 slibují operátoři pokrýt celou zemi

5G. Dvoučlenná zkratka, která dosavadní chápání elektronického propojení celého světa i nám známé části vesmíru posouvá zase o několik úrovní dál. Bezdrátový systém nové generace nabízí dříve netušené možnosti v průmyslu nebo ve zdravotnictví, ale mění také životy nás všech na Zemi. Pomalu, ale jistě propojuje jednotlivce, domácnosti, auta, MHD i další užitečné věci a přístroje napříč průmyslovými odvětvími. Komunikace ve všech zmíněných úrovních se stává rychlou a dostupnou každému z nás.

Výkonný počítač či herní konzoli? Nový díl CNN Prima Gaming poradí, čemu dát přednost

V dnešní době si člověk zahraje třeba i na mobilním telefonu, nejlepších zážitků se ale nadále dočká jen na výkonných počítačích a herních konzolích. Po čem sáhnout? S tím poradí nejnovější díl CNN Prima Gaming, který se zaměří na výhody a nevýhody jednotlivých herních zařízení. Obsáhlé reportáže se dočkala nově otevřená Vodafone PLAYzone Arena, kterou přišly pokřtít sportovní i internetové hvězdy. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu od 22:35 na CNN Prima NEWS.