Jana Paulová: Často se musím smát sama sobě

Jana Paulová: Často se musím smát sama sobě

Herečka Jana Paulová je důkazem nejen toho, že věk je opravdu jen číslo, ale také faktu, že v každém věku se dá začít s něčím novým. Ona sama se například pustila do své první divadelní režie teprve před pár lety. A dopadlo to na výbornou! Komedie Lady Oskar je divácký hit, na který se můžete jít pobavit v úterý 23. srpna na Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží.

Jana Paulová v komedii zároveň hraje hlavní roli, do těch dalších obsadila Davida Suchařípu, Ladislava Hampla, Jana Kříže, Denisu Pfauserovou a další kolegy.

Vzhledem k tomu, že jsem skoro do všech našich inscenací v Divadle Kalich více či méně režijně vstupovala, nebylo to, myslím, pro většinu mých kolegů, kteří se mnou již dříve hráli, takové překvapení. Vysnila jsem si ideální tým spolupracovníků a čekala na jejich reakce, zda se mnou do toho půjdou. Nikdo mi to nehodil na hlavu a kupodivu se tomu ani nikdo, alespoň přede mnou, nedivil,“ vzpomíná Jana na okamžiky, kdy se se svou chutí režírovat svěřila spolupracovníkům.

A jaký je podle Jany Paulové předpoklad, aby herec uspěl v tak náročném divadelním žánru, jako je komedie? „Člověk musí mít nad sebou i nad životem nadhled. Nikdo, kdo se bere vážně, nemůže podle mého názoru komedii dělat. Zároveň se ale komedie musí hrát snad ještě vážněji než drama. Všechny ty absurdní situace, do nichž se hrdinové komedií dostávají, jsou nejvtipnější, když jsou zahrané co nejpravdivěji, jen bez psychologické zátěže. Já se směju myšlení postav a tomu, jak zdánlivě banální situace řeší mnohdy komplikovaně. Čemuž se ostatně směju i v životě. A často sama sobě,“ přiznává populární herečka a nyní i režisérka.

Komfortní letní scéna Prima Hvězdné léto pod žižkovskou věží hraje až do 7. září. A žádné počasí ji neohrozí. Scéna je totiž zastřešena lehkou střechou proti dešti a díky UV filtrům taky proti slunečním paprskům. Program plný hvězdně obsazených komedií, koncertů i pohádek najdete na www.divadlokalich.cz.