Jitka Šírlová: „Moje první láska zemřela a pak mi zavolala na pevnou linku!“

Ochutnávka z dubnového časopisu Záhady života

Bývalá televizní a rozhlasová moderátorka, dnes spokojená řidička tramvaje, si za svůj život vyzkoušela mnoho různých profesí. Byly doby, kdy měla i pět zaměstnání najednou. Jak mi Jitka Šírlová řekla, nudit se neumí a vůbec nejšťastnější je, když si může sednout na motorku a vydat se vstříc novému dobrodružství. Avšak ne všechna dobrodružství, která jí už život naservíroval, přijímá s takovou lehkostí. Už odmalička se totiž setkává se zvláštními jevy, s nimiž se její racionální stránka vyrovnává jen velice těžko.

Moje babička byla vyhledávanou kartářkou a já její zálibu nikdy nebrala příliš vážně. Její předci pocházeli z rodu českého hudebního skladatele Jakuba Jana Ryby, který měl mnoho sourozenců – z jedné jejich větve pochází naše rodina. Když jsem za babičkou jako dítě jezdívala, tak u ní neustále byl někdo na karty a já se tomu občas vysmívala. Ale ona mi vždycky říkávala: „Jíťo, nedělej si z toho legraci. Karty si tě najdou, když budou chtít, ale měla bys jim věřit. Víra je nesmírně důležitá.“ Pamatuji, že si babička od lidí za výklad karet nikdy nebrala peníze, seance u ní byly pokaždé zcela zdarma a asi byla dobrá, protože se dveře u ní netrhly. Když jsem trochu povyrostla, přišla doba, kdy mě to, co babička dělá, začalo víc zajímat, ale spíše ze zvědavosti. V určitý moment jsem ji dokonce požádala, aby mě to naučila. Můj zájem ji asi potěšil, protože mi vysvětlila základy, ukázala různé styly výkladu a dokonce si dala tu práci, aby mi sepsala ke kartám podrobný manuál. Nechala jsem ho u ní.

O něco později babička zemřela a já dodnes nemám ani tušení, co přesně rodina udělala s jejími věcmi, jak přesně se naložilo s její pozůstalostí - tyhle informace šly mimo mě. Vím jen toho, že jsem jednoho dne u sebe doma našla schované babiččiny karty i s manuálem. Záhadným způsobem se ke mě dostaly, a pokud vím, nikdo z rodiny mi je po její smrti nepřinesl! Podařilo se babičce své milované karty po své smrti přesunout z místa na místo? Nevím. Každopádně to tak vypadalo. Jenže mě bylo tenkrát sedmnáct a zajímaly mě hlavně mejdany s kamarády, takže jsem nad tím mávla rukou.

Vezmi s sebou zase karty!

Netrvalo dlouho a u mě se sešla parta přátel. Slovo dalo slovo a kamarádi přišli s neotřelým nápadem, že zkusíme vyvolávat duchy a já jim můžu vykládat budoucnost. Moje odpověď? „Jasně!“ Předpokládali jsme, že to bude zábava. A také byla. Karty jsem pak s sebou nosila neustále na mejdany a každému, kdo měl zájem, jsem je vyložila. Intuitivně jsem věděla, co znamenají, s tím nebyl problém – až mě to překvapilo. Jenže se pak stalo něco, s čím nikdo z nás nepočítal – karty mým kamarádům začaly věštit jen hrozné a špatné věci – a věštby se začaly naplňovat. Ze začátku jsem si myslela, že je to náhoda, ale když bylo těch »náhod« až příliš, začala jsem se babiččiných karet upřímně bát. A nebyla jsem sama, naplňování řečeného si všímali i ostatní a začali mít respekt. Můj strach zesílil natolik, že jsem karty zahrabala do skříně, a když se na ně někdo ptal, raději jsem řekla, že už je nemám. Dělala jsem zkrátka všechno pro to, abych zapomněla, že se to stalo.

HALÓ, SLYŠÍŠ MĚ?

Život šel dál a já prožívala velkou lásku. Chodila jsem tenkrát s klukem, který bohužel v 18 letech zemřel na leukémii. Jmenoval se Saša. Jeho smrt mnou strašlivě zatřásla a jen těžko jsem se s ní vyrovnávala. Bylo to v době, kdy ještě nebyly mobily, pouze pevné linky. Bydlela jsem tenkrát v rodinném domě v Praze, společně s druhou babičkou a dědou. Já žila v přízemí, a když někdo volal, zvedla sluchátko nejprve babička a ta pak křičela dolů ze schodiště, že mám telefon. Když Saša zemřel, nedokázala jsou ho pustit ze svého života. Byla to moje první životní láska.

Asi půl roku po jeho smrti, v půl sedmé večer, když byly televizní zprávy, se u nás rozezněla pevná linka. Bylo to pro mě. Babička mě zavolala, já vyběhla nahoru, přiložila ucho ke sluchátku a uslyšela tichý, jakoby vzdálený hlas, který mi řekl: „Ahoj, tady Saša.“ V tu chvíli mi vůbec nedošlo, že už je mrtvý, a automaticky jsem mu odpověděla, že ho hrozně špatně slyším. Pak jsme spolu ještě prohodili pár slov a najednou se jeho hlas začal vytrácet kamsi do dáli. Vzpomínám, že jsem mu ještě stihla říci, aby mi zavolal znovu, že je to »nějaké porouchané«. On jen smutně dodal, že »už nebude moct«. Tím náš hovor skončil a telefon ohluchl. A teprve v ten moment mi všechno s hrůzou došlo...

Jaká další setkání s dušemi zemřelých Jitka Šírlová zažila? A proč její známá - skeptička - nevěřila vlastním očím a před čím raději utekla? To vše a mnoho dalšího se dozvíte v dubnovém vydání Záhad života, které je právě teď na vašich stáncích!

Na vašich stáncích již od pátku 18. března 2022!

V aktuálním čísle také najdete:

• Pravdivé konspirace: Kdy se lidem tvrdila lež a pak se ukázala pravda?

• Návštěvníci z kosmu: Finské lyžaře vyděsil mimozemšťan. Incident, který ohromil celý svět!

• Tomáš Baťa a jeho tajemná smrt: Byl král obuvníků zavražděn na příkaz nejvyšších míst?

• Největší poklad světa je stále skryt za zavřenými dveřmi a komora B je magicky zapečetěna!

• Podivná úmrtí: Proč se lidé před náhlou smrtí na Vepské vrchovině svlékají?

• Rozhovor s lékařem MUDr. R. Zemkem: V Německu alternativní způsoby léčby aktivně studují i doktoři!

• Astrální svět: Jak OPRAVDU vypadají andělé?

• Není vám dobře na duši? Čajování pohladí vaši psychiku a obohatí výlety do přírody

• Zkušenost blízké smrti: Na operačním sále ji zabili, aby mohla žít. Příběh Pam Reynoldsové bere dech!

• Pomůžete s námi? Myšlenka tvoří realitu, pojďme společně vyslat posilující energii planetě Zemi i lidem

…a mnoho dalších témat

Jak získat Záhady života za stánkovou cenu včetně poštovného až do schránky?

Objednat můžete www.zahadyshop.cz nebo www.send.cz (na výběr předplatné v mnoha variantách, nebo jeden vybraný výtisk)

Více info na www.facebook.com/zahadyzivota/ nebo www.zahadyzivota.cz.