CNN Prima News Praha 8

Praha 8

Výpis příspěvků ke štítku „Praha 8“

Petice: Kde byl Kant, když padly Západní Úvaly? Pojmenujte rohanské ulice podle Tolkiena

Nové ulice a parky na Rohanském ostrově v Praze by neměly být pojmenovány po filosofech, kteří nikdy nic neudělali pro dobro Rohanského království. Myslí si to signatáři satirické petice, kteří požadují pojmenování míst podle Rohanu, tedy království z fiktivního světa J. R. R. Tolkiena. Čtenáři a filmoví diváci jej znají především z trilogie Pán prstenů.

Brutálně znásilnil a podřízl 11letou Haničku. Sadistický pedofil je z Bohnic zpátky na svobodě

Sadistický pedofil a vrah Zdeněk Moré je ve věku 75 let opět na svobodě. Za mřížemi strávil většinu svého života, za brutální znásilnění a vraždu jedenáctileté Haničky v pražské Třešňovce unikl o vlas trestu smrti. Posledních deset let strávil v ochranném léčení v Bohnicích, to bude dál pokračovat pouze v ambulantní formě, informuje deník Blesk.

Nečekaný vývoj v kauze Cimický: Navzdory jeho kolapsu začne soud už v příštích dnech

Navzdory předchozím očekáváním nakonec nedojde k odročení soudu s psychiatrem Janem Cimickým, který čelí žalobě kvůli několika znásilněním a vydírání. Pro CNN Prima NEWS to potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 8 Jana Humeni. Hlavní líčení by mělo začít příští týden v úterý. Cimického převezla 21. října sanitka do Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích. Později s advokátem podal kvůli hospitalizaci žádost o odročení soudu.

Cimický začal jednat. Kvůli hospitalizaci žádá odročení soudu, rozhodnutí je v rukou justice

Psychiatr Jan Cimický kvůli své hospitalizaci podal žádost o odročení soudu v kauze, v níž čelí obžalobě ze znásilnění a vydírání. Uvedla to v úterý Česká televize. Případ má začít projednávat 7. listopadu Obvodní soud pro Prahu 8. Podle webu Blesk.cz skončil Cimický 21. října ve vážném stavu v Ústřední vojenské nemocnici v Praze-Střešovicích po intoxikaci léky. Cimický byl obžalován ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. Pětasedmdesátiletý lékař a spisovatel v minulosti prohlásil, že hodlá prokázat svou nevinu.

Soud zpřísnil Tušlovi trest za pronásledování Kubka. Policie vyvedla desítky jeho příznivců

Aktualizováno

Policie nařídila desítkám lidí, které ve středu znovu přišly k Obvodnímu soudu pro Prahu 8 podpořit Patrika Tušla, Tomáše Čermáka a Zdeňka Masára, aby opustily budovu soudu. Podporovatelé na chodbě hlasitě skandovali a pískali, hluk byl slyšet i v jednací místnosti. Za nebezpečné pronásledování šéfa České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka a výtržnictví před domem evolučního biologa Jaroslava Flegra v době koronavirové epidemie soud navýšil Tušlovi trest o čtyři měsíce na 19 měsíců vězení. U Čermáka, který byl s Tušlem viněn z výtržnictví, upustil od uložení souhrnného trestu. Muž byl minulý týden pravomocně odsouzen k 5,5 roku vězení za podporu a propagaci terorismu, trest je podle soudu dostatečný. Rozhodnutí není pravomocné.