CNN Prima News předseda

předseda

Výpis příspěvků ke štítku „předseda“

Skandál při volbách v Praze: Předseda komise se opil, z místnosti ho museli vykázat

25. září 2022 15:03

Letošní komunální a senátní volby provázely mnohdy bizarní situace. Nejvíce se asi řeší natržený lístek a hlasování předsedy SPD Tomia Okamury, k nepříjemnému incidentu došlo i v pražských Košířích. Předseda tamní volební komise se v sobotu opil, z místnosti ho museli vykázat. Kvůli přešlapu mu nebude vyplacena odměna v plné výši.

Spor mezi Kalouskem a Pekarovou neutichá. Asi to zase nepochopila, rýpl si exšéf TOP 09

19. července 2022 11:32

Mezi šéfkou vládní TOP 09 Markétou Pekarovou Adamovou a bývalým předsedou strany Miroslavem Kalouskem to opět vře. Exministr financí měl údajně na jednání za zavřenými dveřmi navrhovat zmražení důchodů, podle něj ovšem k ničemu takovému nedošlo. „Tím nechci říct, že Pekarová Adamová lže. Jenom to asi zase nepochopila,“ napsal jí veřejně spoluzakladatel TOP 09. Posléze se Kalouskovi dostalo odpovědi, že svými příspěvky dělá opozici velkou radost. „Dál se těch přestřelek účastnit nebudu, poškozuje to stranu i vládu,“ ukončila diskuzi Pekarová Adamová.

Rakušan slibuje očistu hnutí STAN. Zklamání, už vás volit nebudu, vyslechl si od lidí

18. června 2022 22:59

Musíme si spoustu věcí uvnitř hnutí STAN vyříkat. Kauzu Petra Hlubučka jsme řešili hned a udělali jsme maximum, napsal na sociálních sítích předseda a ministr vnitra Vít Rakušan. Podotkl, že pokud očištění hnutí nezvládne, „bude STAN už bez Rakušana“. Na internetu se nicméně dočkal nemalé vlny kritiky, a to i ze strany svých voličů. Mnozí z nich neskrývali zklamání z četných kauz, které se točí kolem hnutí. „Volil jsem vás, už nebudu,“ vzkázali mu někteří z nich.

Hnutí ANO hledá Babišova nástupce: Jde o přežití. Ukáže se, jak jsme bez předsedy silní

14. května 2022 07:48

Hnutí ANO oslavilo deset let a ocitá se na prahu velkých změn. Ať už se bude Andrej Babiš ucházet o prezidentské křeslo, nebo ne, je jasné, že za dva roky nebude znovu kandidovat na předsedu strany. Sám tak vyzval straníky, ať začnou hledat jeho nástupce. Podle informací CNN Prima NEWS jsou dvěma nejžhavějšími kandidáty bývalý dvojitý ministr Karel Havlíček a hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec Ivo Vondrák.

Jurečka: Mohl jsem mít spokojený život na zemědělství, ale vzal jsem nejtěžší resort

23. dubna 2022 07:13

Lidovci zažívají nejúspěšnější období ve své historii. Tvrdí to předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. I proto podle něj není třeba na sjezdu, který startuje tuto sobotu, měnit vedení. Právě Jurečka je jediným kandidátem na předsedu strany. Hlavní výzvy pro lidovce podle něj leží v oblasti životního prostředí a sociální politiky, kde by křesťanští demokraté měli hrát jakési sociální svědomí vlády, jak uvedl krátce před sjezdem v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Sám by byl spokojenější, kdyby byl na jiném ministerstvu, ale vzal prý nejtěžší resort ve vládě, jelikož věří, že dokáže problémy vyřešit.

Fiala je Harry Potter české politiky. ODS dominuje a válcuje i STAN, říkají komentátoři

11. dubna 2022 11:03

ODS si zvolila Petra Fialu jako svého předsedu z čistého nadšení a důvěry, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk. Současného premiéra označil za Harryho Pottera české politiky, ale varoval, že až ustoupí válka na Ukrajině a lidé začnou opět řešit hlavně ekonomickou situaci v zemi, bude se muset nejen ODS, ale celá vláda opět bránit opozičním útokům a populismu.

Vedení ODS je kompletní. Fiala obhájil post šéfa ODS, Stanjura 1. místopředsedy

9. dubna 2022 12:03

Premiér Petr Fiala povede další dva roky občanské demokraty. Na 30. kongresu ODS neměl protikandidáta, a oslavil tak drtivé vítězství. V kandidátském projevu zdůraznil, že triumfem ve volbách jeho práce neskončila, ale naopak ta nejtěžší ODS teprve čeká. Z 534 přítomných delegátů Fialu volilo 510, zbylých 24 hlasů bylo neplatných. Delegáti potvrdili také prvního místopředsedu Zbyňka Stanjuru.

Havlíček: Když se do něčeho zakousnu, dělám to na plný kotel. ANO chytlo druhý dech

14. února 2022 14:31

Když se do něčeho zakousnu, dělám to na plný kotel. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl poslanec Karel Havlíček. Čerstvě zvolený 1. místopředseda hnutí ANO a bývalý ministr dopravy a průmyslu a obchodu zatím neuvažuje, že by se v budoucnu ucházel o post předsedy strany. Tím je nyní expremiér Andrej Babiš. Ten by byl podle Havlíčka dobrým kandidátem na prezidenta.