CNN Prima News předseda

předseda

Výpis příspěvků ke štítku „předseda“

Rozdělené hlasování o pomoci? Ostuda pro svět, nechápe Zelenskyj plán Kongresu USA

Americká Sněmovna reprezentantů bude tento týden projednávat uvolnění peněz na pomoc Izraeli a Ukrajině jako samostatné zákony. Hlasovat by o nich zákonodárci mohli do konce týdne, uvedl v pondělí republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novém rozhovoru rozdělení pomoci odsoudil jako „čirou politiku a ostudu pro svět a demokracii“.

Slovenské prezidentské volby: Získal by váš hlas Pellegrini, nebo Korčok? Napoví vám kalkulačka

V duelu o prezidentské křeslo na Slovensku se již v sobotu 6. dubna utkají ve druhém kole voleb Peter Pellegrini a Ivan Korčok. Průzkumy naznačují, že boj bude až do poslední chvíle velmi těsný. Kdo by získal váš hlas? Poradí vám volební kalkulačka, kterou připravilo sdružení KohoVolit.eu. CNN Prima NEWS v samotný den voleb nabídne komplexní zpravodajský servis srovnatelný s volbami v Česku.

Doba salonních vůdců minula, tvrdí politologové. Odborům poradili vybírat předáka z provozu

Josef Středula je salonní typ odboráře a netěší se silné podpoře v čele svazů. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil komentátor MF DNES Miroslav Korecký s tím, že odbory neměly důvod stát za svým již bývalým předákem. Stejně to vidí i politolog Lukáš Valeš, který by zvážil i možnost „razantnějšího“ předsedy přímo z provozu. Celou situaci ohledně Středuly zhodnotil poslanec Patrik Nacher (nestr. za ANO) jako bizarní a dodal, že bývalý předák degraduje pozici odborových svazů.

ČSSD leží v prachu a hrozí její úplné zničení, řekl Paroubek. Chce levicovou superkoalici

Bývalý český premiér Jiří Paroubek hlásí návrat do politiky. Byl zvolen předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie, která používá zkratku ČSSD, tedy stejnou jako strana, které v minulosti šéfoval a vytáhl ji na politické výsluní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zkritizoval představitele SOCDEM a promluvil o svých ambicích i aktuálním politickém dění.

Kubáček: Lidovci zradili své voliče. Schmarcz řekl, koho by nejraději dosadili za Jurečku

U lidovců se opakuje sociálnědemokratický příběh – zradili své voliče, zapomněli na ně a na podzim bude pro ně velmi obtížné najít novou tvář. Uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Reagoval na skutečnost, že ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) nebude na podzim obhajovat post předsedy lidovců, pokud strana nezíská v následujících volbách alespoň dva europoslance. Komentátor Martin Schmarcz prozradil, koho by si lidovci ve svém čele nejvíce přáli.

Kubáček: Lidovci zamrzli, čeká je řízené předání moci. Nežli Čunka si raději zvolí konec

Největším problémem KDU-ČSL je její zamrzlost, prohlásil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Strana v jeho očích dlouhodobě fungovala jako „servisní organizace vlády“, a navíc jí nepomohla ani pozice „druhého katana“ celého kabinetu předsedy Mariana Jurečky. V partaji prý dojde k řízenému předání vedení strany. Pokud by se ale lídrem měl stát kontroverzní senátor Jiří Čunek, lidovci podle politologa „raději stranu rozpustí“.

Piráti budou dál užitečným přívěskem Spolu, reaguje Havlíček na zvolení Bartoše za předsedu

Piráti budou po dnešním znovuzvolení dosavadního místopředsedy vlády Ivana Bartoše do čela strany nadále plnit úlohu užitečného přívěsku koalice Spolu, uvedl první místopředseda opozičního hnutí ANO Karel Havlíček. V reakci na výsledek hlasování dále řekl, že Piráti upřednostňují jistotu vládních křesel a míst ve státní správě před autentičností a svým programem. Stali se z nich papaláši, míní Havlíček. Předseda opoziční SPD Tomio Okamura hovořil o nenaplněném zlepšení dostupnosti bydlení, které bylo jednou z priorit Pirátů.

Souboj dvou frakcí. Piráti si v sobotu zvolí nové vedení, Bartoše vyzve Gregorová

Piráti si v sobotu v Brně zvolí nové vedení. Funkci předsedy bude obhajovat vicepremiér Ivan Bartoš, kterého vyzve europoslankyně Markéta Gregorová. Půjde tak o střet dvou vnitrostranických frakcí. Podporu současnému předsedovi vyjádřili například Jan Lipavský, Olga Richterová či Zdeněk Hřib. Za Gregorovou stojí převážně zástupci levicovějšího křídla Pirátů, kteří mívají větší výhrady vůči vládnímu angažmá.

Ministr lže a premiér ho kryje, říká politolog. Zmínil jména možných Jurečkových nástupců

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) si svými vyjádřeními ohledně kontroverzního vánočního večírku ze dne tragédie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy sám zkomplikoval situaci, má jasno politolog Lukáš Valeš. Šéf resortu podle něj lhal a premiér Petr Fiala (ODS) ho kryl. Jurečka by prý měl rezignovat nehledě na postoj své strany. Valeš se domnívá, že v čele křesťanských demokratů může stanout ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V pořadu K věci zhodnotil i možnosti nástupu dalších straníků jako hejtmana Jana Grolicha či Jiřího Čunka.

Bartoš má hned dva vyzyvatele. Pirátům chce šéfovat Gregorová i Pikal, rozhodne se v lednu

Nynější šéf a vicepremiér Ivan Bartoš získal u regionálních organizací a členů 12 nominací, aby pokračoval ve funkci předsedy Pirátů. Vyplývá to z výsledků hlasování, která se konalo v minulých týdnech. Na celostátním fóru v polovině ledna by ho měli vyzvat europoslankyně Markéta Gregorová a bývalý místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal, kteří získali po dvou nominacích. Od kandidatury naopak ustoupil hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který nezískal žádnou nominaci.