reklama
CNN Prima News předseda

předseda

Výpis příspěvků ke štítku „předseda“

Mynář má strach. Během brífinku si nacvičoval, co řekne vyšetřovatelům, zní z opozice

21. října 2021 18:59

Reakce na čtvrteční vystoupení hradního kancléře Vratislava Mynáře na tiskové konferenci na sebe nenechaly dlouho čekat. Z opozice se na jeho hlavu valí především výtky a kritika. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová podotkla, že kancléřův exkurz do historie kulhal na obě nohy. Petr Gazdík (STAN) naopak podotkl, že mu tisková konference evokovala Mynářův nácvik výpovědi před vyšetřovatelem. „Považuji to za rétorické cvičení,“ řekl.

Sledujte ZÁZNAM Co Čech, to politik: Dá se podle videa odhadnout diagnóza Zemana?

21. října 2021 17:00

Hradní kancléř Vratislav Mynář ve čtvrtek odhalil video z týden staré schůzky v Ústřední vojenské nemocnici, kdy prezidenta Miloše Zemana navštívil předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Je přístup, kterým Hrad přistupuje k informování o zdravotnímu stavu prezidenta, v pořádku? A dá se podle videozáznamu poznat, jakou chorobou Zeman trpí? Těmito a dalšími otázkami se budou od 18:00 v pořadu CNN Prima NEWS Co Čech, to politik zabývat advokát Tomáš Sokol, lékař Jan Hnízdil a šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Diskuzi můžete sledovat živě na CNN Prima NEWS i v tomto článku.

Pokud automobilky padnou, přijde o práci až půl milionu lidí, varuje Středula

19. října 2021 10:11

Enormní nedostatek čipů ochromil výrobu aut i v České republice. Pokud by stát nezasáhl, automobilky padnou. „O práci by přišly statisíce lidí. A to počítám přímé zaměstnance, ne celé rodiny. Celkové počty budou přesahovat půl milionu občanů,“ nastínil černý scénář předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula.

Zeman není schopen vykonávat funkci, tvrdí lékaři. Na koho přecházejí jeho pravomoci?

18. října 2021 18:20

Pravomoci prezidenta v případě neschopnosti vykonávat funkci přecházejí na další ústavní činitele. Klíčová role by připadla předsedovi Sněmovny, aktuálně tedy Radku Vondráčkovi (ANO), jenž v takovém případě po volbách jmenuje nového premiéra. Další prezidentskou agendu přebírá předseda vlády, což je aktuálně Andrej Babiš.

Právník: Kancléř nesmí rozhodovat za Zemana o návštěvě v nemocnici. Za to hrozí i vězení

15. října 2021 14:31

Protichůdným vyjádřením předsedy Sněmovny Radka Vondráčka a Ústřední vojenské nemocnice ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana přestávám rozumět. Těmito slovy pro CNN Prima NEWS zhodnotil dění kolem prezidentovy hospitalizace právník Ondřej Preuss. „Zdráhám se uvěřit tomu, že by se určité věci děly bez vědomí prezidenta republiky. Kdo by to porušil, může být odsouzen,“ varoval právník.

Babiš: Vondráčkova návštěva v ÚVN byla chyba. Situace kolem Zemana je vyhrocená

15. října 2021 11:32

Čtvrteční návštěva předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u prezidenta Miloše Zemana byla chyba, domnívá se premiér Andrej Babiš (ANO). Vondráček měl podle něj zohlednit, že situace kolem prezidentova zdraví je vyhrocená. Ohledně svého setkání se Zemanem kvůli povolebnímu vývoji Babiš čeká, až mu návštěvu povolí ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral.

Europoslankyně Konečná chce vést KSČM. Volá po návratu k radikálně levicové politice

9. října 2021 21:36

Poslankyně Evropského parlamentu Kateřina Konečná se chce během mimořádného sjezdu KSČM ucházet o post předsedkyně strany. Oznámila to novinářům s tím, že bude potřeba se vrátit k radikální levicové politice, aby se „tuneláři a nadnárodní korporace nadále báli“. Prioritou pro ni budou obecní volby, řekla redakci CNN Prima NEWS.

Jak nalákat ženy k volbám? Rozhoduje charisma, strany cílí na samoživitelky

8. října 2021 08:15

Politické strany a koalice se snaží jen pár dní před volbami do Poslanecké sněmovny ulovit a přesvědčit nerozhodné voliče. Často se přitom mluví o tom, že neumí oslovit mladé. Jak se letos zaměřili na ženy? Napříč politickým spektrem existují předvolební body a sliby, které cílí například na matky samoživitelky a jejich podporu. Odborníci však připomínají, že právě ony mnohdy nemají čas k volbám dojít. Ve výsledku podle nich rozhodnou emoce.

reklama