Překvapivý zvrat v případu požáru v Čelákovicích. Celníci prověřují možné daňové úniky

Celníci prověřují v souvislosti s požárem nábytkářské haly v Čelákovicích možný daňový trestný čin. Řekla to mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Další detaily nesdělila s odkazem na neukončené vyšetřování. Pondělní požár v nábytkářské hale v průmyslové zóně v Čelákovicích způsobil předběžně škodu dva miliony korun, to se ale po vyšetřování ještě může změnit, uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

„Případ jsme převzali, probíhá prověřování a zjišťujeme, zda tam docházelo k možným daňovým únikům, zřejmě to bude trestný čin,“ řekla mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková.

Policie a hasiči požářiště ohledávali od rána. Vyšetřovatelé hasičů a policie zatím pracují se všemi verzemi možností vzniku požáru. „V tuto chvíli nemůžeme vyloučit žádnou z možných příčin požáru,“ uvedla v úterý na webu krajská policejní mluvčí Adéla Fialová. Policie podle ní nechá vypracovat znalecké posudky. „Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ doplnila mluvčí.

ČTĚTE VÍCE: Tragédie na Lounsku. Dítě se zřejmě otrávilo jedovatým plynem, záchranáři už pomoct nemohli

U požáru haly, kde bylo dřevo a dřevěný nábytek, zasahovalo v pondělí od časného rána více než sto hasičů, vyhlášen byl třetí stupeň poplachu ze čtyř možných. Pomáhalo jim speciální hasicí zařízení Cobra, nástroj na prorážení a řezání materiálů vodním paprskem. Hasiči dostali požár pod kontrolu zhruba po osmi hodinách zásahu. Při zásahu se lehce zranil jeden hasič. Chemická laboratoř na místě dočasně naměřila zvýšené hodnoty oxidu uhelnatého, nebyly ale zdraví škodlivé.

Podle zdroje CNN Prima NEWS měla být uvnitř tři ohniska, požár tak mohl někdo založit úmyslně. Tyto informace však redakci celní správa ani hasiči nepotvrdili. Jak to tedy skutečně bylo, ukáže až vyšetřování. Kriminalistům by měly pomoci i záběry z kamer na vedlejším objektu. Škoda, kterou požár způsobil, byla vyčíslena na dva miliony korun.

Tagy: