CNN Prima News daňový podvod

daňový podvod

Výpis příspěvků ke štítku „daňový podvod“

Překvapivý zvrat v případu požáru v Čelákovicích. Celníci prověřují možné daňové úniky

Celníci prověřují v souvislosti s požárem nábytkářské haly v Čelákovicích možný daňový trestný čin. Řekla to mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Další detaily nesdělila s odkazem na neukončené vyšetřování. Pondělní požár v nábytkářské hale v průmyslové zóně v Čelákovicích způsobil předběžně škodu dva miliony korun, to se ale po vyšetřování ještě může změnit, uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Blažkův náměstek Daňhel zpracovával účetnictví firmě zapojené do daňových podvodů

Radomír Daňhel, politický náměstek ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), zpracovával účetnictví firmě, která byla zapojená do stamilionových daňových podvodů. Podnikatelé Hussein Rekhem a Saman El-Talabani za ně loni dostali několikaleté tresty. Daňhel v kauze figuroval jen jako svědek. O podvodech podle svého vyjádření nevěděl. Podle odborníků si ale podezřelého jednání svých klientů všimnout musel. Uvedly to Hospodářské noviny (HN) a server Aktuálně.cz.

Zadeh si za přiznání k daňovým únikům vyjednal 9 let vězení. Soud to napodruhé schválil

Aktualizováno

Až napodruhé v pátek Krajský soud v Brně schválil dohodu o vině a trestu, kterou podnikatel Shahram Zadeh uzavřel se žalobcem v kauze miliardových daňových úniků. Za přiznání si Zadeh vyjednal trest devět let vězení a peněžitý trest 17,5 milionů korun. Dohodou mezi Zadehem a žalobcem se soud zabýval už v první polovině října, tehdejší návrh kvůli chybám v dohodě neschválil.

Babiš si měl přes daňové ráje koupit zámek a další nemovitosti, tvrdí novináři

Masivní investigativní práce novinářů pod názvem Pandora Papers odkryla, že světoví lídři a celebrity měli v minulosti využívat offshorové firmy a daňové ráje k tomu, aby si například nakupovali nemovitosti. Činnost mohla souviset i s praním špinavým peněz. V dokumentu je jmenován i český premiér Andrej Babiš. Ten měl díky tomu nakoupit několik nemovitostí ve Francii, včetně zámku.