reklama
CNN Prima News Premier League

Premier League

Výpis příspěvků ke štítku „Premier League“

Radost i starost. LGBT fanoušci Newcastlu mají po začátku saúdskoarabské éry dilema

14. října 2021 06:55

Když minulý týden saúdskoarabský investiční fond (PIF) koupil anglický Newcastle United, vyvolalo to u velké části fanoušků „strak“ euforii, jako kdyby získali mistrovský titul. Fotbaloví příznivci se těší, že s příchodem investora disponujícího bezednou kasou čekají klub hvězdná léta. Jenže celá věc má i svou stinnou stránku. Nejhlasitěji se proti kroku Saúdské Arábie ohrazují organizace bojující za práva LGBT komunity.

Po skoupých letech přichází spása. Co s Newcastlem udělají peníze ze Saúdské Arábie?

9. října 2021 09:23

Newcastle United vyhrává Premier League i Ligu mistrů, v jeho týmu září třeba francouzská hvězda Kylian Mbappé. Střelený scénář? Možná ne. Tradičního, ale v posledních letech trápícího se klubu, se ujímá saúdskoarabský investiční fond. A z „Magpies“ by měla být rázem jedna z nejbohatších fotbalových značek světa. Majitelé mají více peněz než ti doposud bezkonkurečně nejzámožnější, kterým patří Paris-Saint Germain.

Na trávníku trpěl, v nemocnici pak rozdával radost. Elliott obdaroval zraněného chlapce

14. září 2021 11:03

Sotva se mladík Harvey Elliott zapracoval do základní sestavy Liverpoolu, ocitl se na marodce. 18letého fotbalového šikulu vyřadil zřejmě až do Vánoc ze hry na první pohled nevinný zákrok hráče Leedsu Pascala Struijka ve víkendovém kole Premier League. Zatímco v táboře Reds panovalo značné zklamání, vymknutý kotník, se kterým bude muset Elliott na operaci, nepřímo zařídil radost 14letého fanouška Jacoba.

Na stadion díky biopalivům, z fanoušků budou vegani. Tottenham razí cestu nulových emisí

10. září 2021 07:34

Velmi netradičním způsobem se fotbalový klub Tottenham Hotspur rozhodl upozornit na klimatické změny a ukázat, jak se lze k přírodě chovat šetrně. Zápas Premier League mezi Spurs a Chelsea má být vůbec prvním na světě s prakticky nulovou uhlíkovou stopou, maximální redukcí emisí. Jak toho chce londýnský tým ve spolupráci s televizní stanicí Sky a britskou vládou dostáhnout?

West Ham zase válí. Gólový hrdina zvednul sám sebe, chtěl být jako v Hříšném tanci

24. srpna 2021 11:22

Sám autor dvou branek v zápase s Leicesterem City Michail Antonio si rychle vybavil, že tohle ještě nezažil. Ve West Hamu kroutí sedmou sezonu, poprvé je jeho tým v čele tabulky Premier League. Sice jsou odehrané jen dva zápasy, ale je patrné, že „kladiváři“ jsou ve formě. Ve velmi dobrém rozpoložení je právě i Antonio, který se v pondělí stal historicky nejlepším střelcem klubu. A při této příležitosti předvedl celkem bizarní oslavu.

Problémy léčil alkoholem, bál se i natankovat. Lingarda zachránila parta kolem Součka

18. srpna 2021 20:12

Kariéra každého profesionálního sportovce obnáší vedle zářných momentů i období, kdy nejde vše hladce. Anglický fotbalový záložník Jesse Lingard se ale dostal za hranici toho, co je ještě ve vrcholovém sportu únosné. Když se v Manchesteru United trápil, sahal poměrně často po lahvi alkoholu. Přemýšlel také, že odejde do Saúdské Arábie. Ze svízelné situace ho dostala londýnská terapie – když se ve West Hamu dostal do společnosti Tomáše Součka a spol.

Nejdražší sestava v historii. Ale ani tým za 16,4 miliardy City v prvním kole nestačil

16. srpna 2021 11:28

Říká se, že za peníze si štěstí nekoupíte. Velkou fotbalovou kvalitu však ano. Manchester City napojený na ropovod ze Spojených arabských emirátů poslední roky investuje do posil opravdu obrovské finance, a tak se stalo, že základní jedenáctka měla v úvodním kole proti Tottenhamu Hotspur přibližnou hodnotu 550 milionů liber, tedy přibližně 16,4 miliardy korun.

reklama