CNN Prima News Princezna Diana

Princezna Diana

Výpis příspěvků ke štítku „Princezna Diana“

Svetr, který psal historii, trhl rekord. Za černou ovci princezny Diany dal kupec 26 milionů

V aukci v New Yorku se za 1,14 milionu dolarů (26,3 milionu Kč) vydražil červený svetr s ovečkami, který na sebe ještě před svatbou oblékla princezna Diana a zpopularizovala jej natolik, že se prodává dodnes, informuje zpravodajský web BBC. Podle televize CNN jde o nejvyšší cenu, za kterou byl kdy svetr vydražen. Dosud rekord držel olivově zelený svetr frontmana kapely Nirvana Kurta Cobaina, který se v roce 2019 vydražil za 334 000 dolarů.

Rozvod Harryho s Meghan? Něco je v nepořádku, princovi chybí královská rodina, říká Kovář

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu vystupovali na veřejnosti prakticky od seznámení, a to, že se tak již několik měsíců neděje, vzbuzuje oprávněné obavy o jejich vztah. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to řekl historik Martin Kovář. Na druhou stranu se podle něj může jednat o jejich rozhodnutí omezit na čas mediální vystupování, které bylo podhoubím pro spekulace.

Vztah Harryho a Meghan v troskách? Princ prozřel, manželka mu vymyla mozek, říká expert

Harry údajně setrvává ve vztahu s Meghan pouze proto, aby viděl vyrůstat svého syna a dceru. Již několik týdnů se objevují zprávy o tom, že jejich manželství prochází krizí. Podle bývalého královského komorníka však princ konečně pochopil, jaká jeho žena doopravdy je. O možném rozkolu královského páru informovala americká a britská média.

Princ Harry s Meghan a tchyní v ohrožení. Honička s paparazzi málem skončila tragédií

Britský princ Harry, jeho manželka Meghan a její matka se stali účastníky „téměř katastrofální automobilové honičky“ s fotografy, oznámil princův mluvčí podle agentury Reuters. Incident se odehrál poté, co se vévoda a vévodkyně ze Sussexu v úterý zúčastnili předávání cen neziskové organizace Ms. Foundation for Women v New Yorku, kde byla Meghan oceněna za svou práci.

Duch princezny Diany jako pomsta Camille? Na korunovaci vyvolala rozruch postava v kápi

Záběry ze sobotní korunovace Karla III. vzbudily mezi diváky zděšení, když se na nich objevila postava v dlouhém plášti s kápí. Video, zachycující okamžik, kdy tajemná osoba je před vstupem do Westminsterské katedrály, zaplavilo sociální sítě a vyvolalo řadu spekulací. Milovníci tajemna byli přesvědčeni, že je to duch tragicky zesnulé princezny Diany, který se vrátil pomstít královně Camille. Další ji považovali za smrtku. Vysvětlení je ale daleko prozaičtější. Žádný duch, ale člověk z masa a kostí, člen komunity, který aktivně působí při bohoslužbách, napsal web Newsweek s odkazem na Westminsterské opatství.

Zákaz selfie či autogramů a nové psí plemeno. 10 věcí, které jste nevěděli o královské rodině

Britská královská rodina se do hledáčku celosvětových médií dostává poměrně často. Přesto se najdou zajímavosti, které o ní lidé nemusí vědět. Příkladem může být nové psí plemeno dorgi, které před lety vyšlechtila sama královna Alžběta II., či některá pravidla, která musí členové rodiny dodržovat, avšak na veřejnosti se o nich nemluví.

Oslnivá Kate uchvátila i Williama. Fotograf zachytil láskyplný moment mezi manželi

Přísaha prince Williama novému králi Karlu III. byla dojemným momentem plným lásky a vzájemného respektu mezi otcem a synem, shodují se britská média. Všimla si i toho, že princezna Catherine měla při této příležitosti diamantové náušnice s perlami, kterými vzdala hold tragicky zesnulé Williamově matce princezně Dianě. Není proto divu, že princ své ženě věnoval pohled plný lásky a obdivu, napsal deník Daily Mail.

Oplzlé hovory, nevěry i drogy. Projděte si největší skandály v britské královské rodině

Rozvody, sexuální aféry či bouřlivá odhalení. Britská královská rodina by měla být pro veřejnost vzorem, ani ji však v minulosti neminuly četné skandály. O pořádný poprask se ve 30. letech 20. století postaral tehdejší král Eduard VIII., který se kvůli lásce k rozvedené Američance vzdal trůnu. Velkou mediální pozornost si vysloužilo také bouřlivé manželství krále Karla III. s princeznou Dianou či sexuální aféra, do které se připletl princ Andrew.

Napřed nenáviděná, ale vždy po boku monarchy. Jaká je minulost britské královny Camilly?

Britský král Karel III. nebude jediný, kdo se v sobotu dočká ceremoniální korunovace. Korunu na hlavu totiž dostane i Camilla, královna manželka. Ta přitom v původních plánech britské královské rodiny vůbec nefigurovala a mnozí Britové jí dodnes nemohou přijít na jméno. Vyčítají jí, že stála za rozpadem manželství Karla a princezny Diany, která byla mimořádně oblíbená doma i ve světě.