CNN Prima News přístav

přístav

Výpis příspěvků ke štítku „přístav“

Ukrajinský úder a masivní exploze. Z velké výsadkové lodi Rusů na Krymu zbyly trosky

Nejdříve ukrajinský úder, pak požár a nakonec masivní výbuch. Ukrajinci v noci na úterý zničili velkou výsadkovou loď ruského námořnictva Novočerkassk, která kotvila na anektovaném Krymu. Ruská strana podle agentury TASS útok přiznala s tím, že je plavidlo poničené. Ze záběrů, jež kolují po sociálních sítích, lze soudit, že z pýchy ruské flotily zbyly jen trosky.

Zničili jsme velkou výsadkovou loď na Krymu, tvrdí ukrajinské letectvo. Rusové útok přiznali

Ukrajina v noci na úterý zaútočila na přístav ve městě Feodosija na anektovaném Krymu. Ukrajinské letectvo tvrdí, že při tom zničilo velkou výsadkovou loď ruského námořnictva Novočerkassk. Ruské ministerstvo obrany útok potvrdilo, plavidlo je podle něj poničené, píše TASS. Podle spolupracovníka CNN Prima NEWS v Moskvě Jiřího Justa se jedná o výraznou ránu pro ruskou Černomořskou flotilu.

Kulturní katastrofa v Oděse. Ruské bomby zničily umělecké muzeum v chráněné oblasti UNESCO

Při ruském ostřelování Oděsy na jihu Ukrajiny bylo v nedělních večerních hodinách poničeno tamní Národní umělecké muzeum. Instituce byla založena v roce 1899 a v pondělí 6. listopadu oslaví výročí vzniku, což ve svém příspěvku na Telegramu glosoval i gubernátor Oděské oblasti Oleh Kiper, který o útoku okupantů informoval. Muzeum se navíc nachází v chráněné oblasti UNESCO. Po okamžité reakci této evropské organizace nyní volá Emine Džaparová, náměstkyně ministra zahraničí Dmytra Kuleby. Při ruském útoku na město bylo zraněno osm lidí.

Symbol katastrofálních záplav v Libyi. Mrtvé do masových hrobů ukládá ve zničeném městě bagr

Záplavy na východě Libye mají podle místních úřadů již přes tři tisíce potvrzených obětí. Značná část mrtvých byla zaznamenána ve statisícovém městě Derna, kterým se v neděli přehnala řeka podobná tsunami, a to po protržení nedalekých přehrad ve vyšší nadmořské výšce. Na místě stále probíhají rozsáhlé záchranné akce, které výrazně komplikuje nejistá politická situace v zemi. Představitelé východní správy země tvrdí, že tragédie je zcela nad jejich hospodářské možnosti. O rozsáhlé zkáze informuje web BBC.

Ruská vojenská základna na Krymu v plamenech. Běžná nehoda, tvrdí okupanti

Na ruské vojenské základně v Simferopolu vypukl požár. Rusové ho označili za běžný, snímky z místa ale působí jinak. Úspěch ukrajinské protiofenzivy nutí Rusy změnit obrannou taktiku, uvedli analytici z Institutu pro studium války (ISW). Letouny britské Royal Air Force (RAF) byly vyslány na ochranu lodí, které převážejí obilí v černomořské oblasti. Ukrajinské jednotky dosáhly taktických úspěchů v Záporožské oblasti a u Bachmutu, uvedli analytici z ISW. Ruské úřady tvrdí, že ve čtvrtek zneškodnily několik ukrajinských dronů na vlastním území.

Zatažení Běloruska do války? Moskva chystá útok pod falešnou vlajkou, tvrdí Ukrajinci

Moskva chystá útok na ropnou rafinerii v Bělorusku, tvrdí ukrajinská tajná služba SBU. Rusové tím prý chtějí zatáhnout Minsk do války. Bělorusko ani Rusko se k obvinění zatím nevyjádřily. Generál Michail Teplinskij přiznal velké ztráty ruských výsadkářů. Jeho projev byl následně zablokován, informují analytici z Institutu pro studium války (ISW). Rusko už vyslalo na Ukrajinu téměř dva tisíce útočných dronů, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajinci hlásí velkou ztrátu. Vojáka šokoval český motor v ruském dronu

Ukrajinci hlásí velkou ztrátu, při výkonu služby zemřel vrchní seržant 68. samostatné brigády Anton Usovskij. Jeden z ukrajinských vojáků tvrdí, že v ruském dronu našel motor české výroby. Rusko v noci na čtvrtek opět vyslalo na Kyjev drony Šáhed, protivzdušná obrana jich 15 zničila. Ukrajinský přístav Izmajil na Dunaji po řadě ruských vzdušných útoků přerušil během středy provoz.