CNN Prima News přístav

přístav

Výpis příspěvků ke štítku „přístav“

Hladomor a migrace milionů lidí. Británie chystá lodě proti Putinově ďábelské blokádě

26. května 2022 07:10

Ruská armáda pokračuje v blokádě ukrajinských přístavů a každým dnem zadělává na větší a větší problémy, které v budoucích měsících ovlivní hlavně Evropu. Jelikož je Ukrajina klíčovým exportérem pšenice, v Africe se očekává hladomor, který vyvolá migraci milionů lidí. Británie chce s dalšími státy odvrátit katastrofu speciální operací.

Když je největší zbraní hrst pšenice. Rusko vydírá potravinovou blokádou Ukrajinu i svět

21. května 2022 07:40

Ruská armáda pokračuje v blokádě ukrajinských přístavů a omezuje námořní zásobování Ukrajiny, stejně jako export kyjevských surovin. Nejvíce to svět pocítí na cenách pšenice. Moskva je ochotná uvolnit blokádu pouze v případě, že Západ ukončí protiruské sankce. Rusko tak dělá z jídla škodolibý trumf, který má rozhodnout patovou válku.

Proč Čína lockdowny škrtí globální ekonomiku? Může za to pýcha poloboha, míní expert

7. května 2022 23:34

Čína už měsíc udržuje nejen v Šanghaji přísný lockdown, třebaže se nyní vztahuje jen na část 26milionového města. Dopady na globální ekonomiku budou obrovské, kolem Číny stále čekají na vykládku zástupy lodí. Ekonom Lukáš Kovanda se domnívá, že celý problém způsobila neochota čínské vlády přiznat si, že její vakcíny proti omikronu nezabírají.

V Šanghaji vpadli kvůli covidu do bytu 92leté ženy. Jak čínský lockdown ohrozí Česko?

23. dubna 2022 14:29

Atmosféra v čínské Šanghaji, kde už tři týdny lidé žijí v totálním lockdownu, houstne. Zástupci úřadů měli v noci vtrhnout do bytu 92leté ženy, která byla údajně covid pozitivní a odmítala nastoupit do karantény. Svět mezitím řeší, jak umrtvení klíčové obchodní tepny ovlivní globální zásobování. Nedostatek pocítí i Česko.