reklama
CNN Prima News přístav

přístav

Výpis příspěvků ke štítku „přístav“

Ruiny a žádné lodě. Podívejte se do přístavu Koźle, kam chce vláda prokopat průplav

V přístavu na Odře v polském městě Kędzierzyn-Koźle nekotví žádná loď, jen dva nefunkční vraky. Nechce se věřit, že právě tohle má být vstupní brána pro spojení českého loďstva s Baltským mořem, jemuž v pondělí „požehnala“ česká vláda. V troskách jsou i správní budovy přístavu a sklady, vše je obehnáno plotem, aby ruiny nikoho nezasypaly.

V Libanonu kvůli výbuchu zadrželi 16 lidí z vedení přístavu, celní správy a údržby

V Libanonu bylo ve čtvrtek v souvislosti s úterním výbuchem přístavního skladu zadrženo 16 představitelů bejrútského přístavu a celní správy. Oznámila to libanonská agentura NNA. Armádní vyšetřovatelé kvůli explozi začnou prověřovat někdejšího ministra veřejných prací a ředitele přístavu. Libanonská centrální banka navíc nařídila zmrazení kont sedmi členů vedení přístavu a celní správy.

Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

V úterý odpoledne otřásly libanonským Bejrútem hlasité výbuchy, které byly slyšet až 20 km od hlavního města. Exploze údajně vyvolala otřesy o síle 3,5 stupně a byla citelná a slyšitelná až na Kypru vzdáleném od Libanonu více než 200 kilometrů. Většina bejrútského přístavu byla srovnána se zemí. Incident si vyžádal přes 100 mrtvých a téměř čtyři tisíce zraněných. Videa zachycují apokalyptické momenty libanonské metropole.

reklama