reklama
CNN Prima News přístav

přístav

Výpis příspěvků ke štítku „přístav“

Rok od exploze v Bejrútu: Libanonci stále cítí vztek a marně žádají spravedlnost

9. srpna 2021 15:27

Ztichlým přístavem v libanonském Bejrútu otřásla loni 4. srpna ohlušující exploze. Ve skladní budově vybuchlo 2 750 tun ledku. Později vyšlo najevo, že dusičnan amonný se v přístavu skladoval šest let. Přeživší tragédie, která si vyžádala 215 obětí, stále cítí zlost a hledají spravedlnost ve složité pavučině potenciálních viníků.

Na Sicílii zakotvila loď s 570 migranty. Do Itálie jich oproti loňsku připlulo třikrát víc

9. července 2021 15:04

Loď Ocean Viking s 570 migranty na palubě přistála v pátek dopoledne na Sicílii. Po několika dnech čekání na moři jí italské úřady určily přístav, oznámila v noci na dnešek francouzská nevládní organizace Sos Méditerranée, která plavidlo provozuje. Podle představitelů organizace se situace na palubě v posledních dnech rychle zhoršovala.

V přístavu v Hongkongu propukl požár. Plameny zasáhly šestnáct lodí, deset potopily

27. června 2021 13:09

V přístavu v Hongkongu v neděli brzy ráno propukl požár, oheň se šířil zejména přes plné palivové nádrže kotvících lodí. Než se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu, zasáhl oheň šestnáct lodí, deset se jich potopilo. Jeden člověk se nadýchal zplodin a byl převezen do nemocnice. Příčiny požáru zatím nejsou jasné, napsala agentura Reuters.

Ruiny a žádné lodě. Podívejte se do přístavu Koźle, kam chce vláda prokopat průplav

8. října 2020 06:36

V přístavu na Odře v polském městě Kędzierzyn-Koźle nekotví žádná loď, jen dva nefunkční vraky. Nechce se věřit, že právě tohle má být vstupní brána pro spojení českého loďstva s Baltským mořem, jemuž v pondělí „požehnala“ česká vláda. V troskách jsou i správní budovy přístavu a sklady, vše je obehnáno plotem, aby ruiny nikoho nezasypaly.

V Libanonu kvůli výbuchu zadrželi 16 lidí z vedení přístavu, celní správy a údržby

6. srpna 2020 22:34

V Libanonu bylo ve čtvrtek v souvislosti s úterním výbuchem přístavního skladu zadrženo 16 představitelů bejrútského přístavu a celní správy. Oznámila to libanonská agentura NNA. Armádní vyšetřovatelé kvůli explozi začnou prověřovat někdejšího ministra veřejných prací a ředitele přístavu. Libanonská centrální banka navíc nařídila zmrazení kont sedmi členů vedení přístavu a celní správy.

Apokalyptické záběry z Bejrútu: Jak výbuch proměnil město v trosky

5. srpna 2020 21:17

V úterý odpoledne otřásly libanonským Bejrútem hlasité výbuchy, které byly slyšet až 20 km od hlavního města. Exploze údajně vyvolala otřesy o síle 3,5 stupně a byla citelná a slyšitelná až na Kypru vzdáleném od Libanonu více než 200 kilometrů. Většina bejrútského přístavu byla srovnána se zemí. Incident si vyžádal přes 100 mrtvých a téměř čtyři tisíce zraněných. Videa zachycují apokalyptické momenty libanonské metropole.

Malta vpustila do přístavu 400 migrantů držených v karanténě

7. června 2020 13:42

Malta po mezinárodních protestech vpustila do přístavu 400 migrantů ze čtyř malých karanténních lodí ve Středozemním moři. Někteří na nich museli čekat až několik týdnů, zda je přijme některá evropská země. Vláda ve Vallettě v neděli zároveň obvinila ostatní státy Evropské unie z nedostatečné solidarity. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

reklama