CNN Prima News prodej

prodej

Výpis příspěvků ke štítku „prodej“

Musk mění plány. Rozprodal akcie za téměř čtyři miliardy dolarů, peníze potřebuje na Twitter

9. listopadu 2022 07:26

Americký miliardář Elon Musk prodal 19,5 milionu akcií výrobce elektromobilů Tesla za 3,95 miliardy dolarů (95,36 miliardy korun). Vyplývá to z údajů pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). Ředitel automobilky Tesla tak od letošního dubna, kdy se stal největším akcionářem internetové společnosti Twitter, prodal akcie Tesly v hodnotě téměř 20 miliard dolarů, píše agentura Reuters. Účel posledního prodeje Musk neoznámil. Analytici ho očekávali, protože šéf Tesly potřebuje prostředky na akvizici Twitteru.

Slováci prodávali po začátku invaze Rusku díly do těžkých zbraní. Sankce prý neporušili

4. listopadu 2022 11:14

Slovensko po únorovém zahájení ruské invaze na Ukrajinu umožnilo dodat do Ruska tisíce kusů různého zboží, například ložiska, stroje na výrobu součástí pneumatik či celé motory, které může sloužit k výrobě těžkých zbraní. Napsal to slovenský Denník N. Slovenská finanční správa v reakci uvedla, že u listem uvedených příkladů exportu nejde o zboží, které by podléhalo restriktivním opatřením. Slovenský ministr obrany Jaroslav Naď vzniklou situaci označil za problém a slíbil nápravu. Slovensko vývoz citlivých položek podle listu v porovnání s Českem kontroluje méně důkladně.

PPF v Rusku definitivně končí. Dokončila prodej místního Home Creditu

7. září 2022 13:10

Investiční skupina PPF a její společnost Home Credit dokončily prodej svého zbývajícího podílu 49,5 procenta v ruské Home Credit & Finance Bank (HCFB) včetně některých dceřiných společností. Znamená to odchod PPF a Skupiny Home Credit z ruského bankovního trhu. Plnou vlastnickou kontrolu nad HCFB převzala skupina individuálních investorů. PPF to oznámila v tiskové zprávě.

Takto se dělá fotbalový byznys. Mistři z Ajaxu opět ukázali umění nákupu a prodeje

6. září 2022 06:28

Jakmile se ve fotbale zavře přestupové okno, mluví se především o klubech, které otevřely svoji kasu dokořán a za šílené částky posilovaly svůj kádr. Ale co ti druzí, topící se ve vydělaných penězích? Zvláště nizozemský Ajax Amsterdam si už mnoho let za svůj způsob hospodaření zaslouží poklonu. V létě opět na prodejích získal ze všech týmů světa největší balík a může dál „vyrábět“ materiál pro věhlasné zahraniční zájemce.

Slavný umělec spálí tisíce vlastních obrazů. Majitelům nabízí nezvyklou alternativu

3. srpna 2022 10:28

Britský výtvarný umělec Damien Hirst, který je nejspíš nejbohatším výtvarníkem ve Spojeném království, začne v září úmyslně pálit vlastní díla. Proč? Hirst vymyslel ve světě moderního umění ojedinělý projekt spojený s fenoménem NFT – tedy záznamů umělecké tvorby, která existuje výhradně ve virtuálním prostoru. V rámci Hirstova projektu zůstanou některým kupcům reálné obrazy a některým pouze NFT.