reklama
CNN Prima News prodej

prodej

Výpis příspěvků ke štítku „prodej“

Zoufalý Afghánec prodal dceru za půdu a ovce. Po týdnech má zahanbený otec dívku zpět doma

3. prosince 2021 19:00

Šťastný konec má příběh devítileté afghánské dívky Parwany, který jsme vám přinesli minulý měsíc. Poté, co ji otec prodal 55letému muži, aby uživil své ostatní děti, se s pomocí přihlásili jednotlivci i humanitární organizace. Děvčátko se nakonec podařilo vrátit k jeho rodině a společně s matkou a sourozenci se přesunulo do nového domova, informuje stanice CNN.

Zakázaní stánkaři se zlobí: V přeplněných supermarketech lidi nosí roušky pod nosem

1. prosince 2021 13:46

Po brněnském Zelném trhu se během víkendového podvečera procházely jen malé skupinky lidí. Většina z nich se přišla vyfotit s vánočním stromečkem. O to více některé návštěvníky překvapilo, že narazili na pár otevřených stánků s ozdobami a svíčkami. Prodejci jsou z opatření nešťastní – jednak je vláda nedokázala vykomunikovat a rozpoutala zmatek, jednak jsou podle nich nesmyslná. Jako větší riziko než vánoční trhy vnímají přeplněné supermarkety, kde lidé ani nenosí respirátory správně.

Krejčířova vila se prodala za desítky milionů korun. Před lety z ní utekl policii

30. listopadu 2021 13:08

Vila odsouzeného Radovana Krejčíře v Černošicích u Prahy byla v úterý vydražena za 21,38 milionu korun. V osmém pokusu dražby přihazovali dva zájemci. Vyvolávací cena 21,1 milionu korun byla stejná jako při sedmém pokusu vilu vydražit loni v srpnu. Vyplývá to z informací na portálu e-drazby.cz. Jméno vítěze dražby nebylo zveřejněno. Krejčíř uprchl v roce 2005 z Česka během policejní prohlídky právě z černošické vily.

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

30. listopadu 2021 12:11

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Zdražování dopadne na kutily i rozestavěné domy. Kdy by mohly ceny materiálů klesnout?

26. října 2021 09:23

Na zdražování narážíme v poslední době na každém kroku. Nepříznivý trend se nevyhnul ani kutilům nebo oblasti stavebnictví, kde ceny rostou už více než rok. Hodnota některých stavebních materiálů se za tu dobu zvedla i několikanásobně a lidé, kteří mají rozestavěné domy, se potýkají s řadou problémů. A to i v případě, že stavějí svépomocí.

Britové se děsí prázdných regálů, skoupili vánoční pudinky. Zmizelo jich půl milionu

23. října 2021 22:37

Velká Británie se ještě neoklepala z logistické krize, kvůli které došly v zemi zásoby pohonných hmot, a občané se už se strachem zabývají otázkou, zda bude dost zboží na Vánoce. Někteří se proto před další krizí chtěli pojistit. A tak ve velkém skoupili dárková balení, hračky, ale hlavně – v Británii tradiční – vánoční pudinky.

Volební prohibice v Československu. Politici se báli opilých voličů, komunisté demonstrací

10. října 2021 00:59

V Děhylově na Opavsku to byla i letos těžká volba. Ve dvojdomku v centru obce totiž sídlí pivnice i obecní úřad. „Nejdřív zajdu do hospody, pak k volbám,“ prohlásil 71letý domorodec, když přemítal, zda napřed otevřít dveře vlevo (do hostince Na Kopci) či vpravo (do volební místnosti). V letech 1919 až 1992 měl jasnou volbu, ve volební dny platila prohibice a alkoholické nápoje byly zapovězeny.

reklama