CNN Prima News propuštění z vazby

propuštění z vazby

Výpis příspěvků ke štítku „propuštění z vazby“

David Berdych je definitivně volný. Odseděl si 11 let za loupeže, únosy a vydírání

1. srpna 2022 10:56

David Berdych, který si odpykal přes 11 let vězení za loupeže, únosy a vydírání, které spáchal tzv. Berdychův gang, je definitivně volný. Soud rozhodl, že muž se v sedmileté zkušební době podmíněného propuštění z vězení choval řádně. Gang vstoupil do dějin české kriminalistiky propojením podsvětí s elitními policisty, kteří měli bojovat s organizovaným zločinem.

Berbr byl propuštěn z vazby. Z 20 obviněných v kauze jsou už všichni na svobodě

13. ledna 2021 14:18

Bývalý místopředseda Fotbalové asociace České republiky Roman Berbr byl po téměř třech měsících propuštěn z vazby. 66letý vlivný a kontroverzní funkcionář je nejvýše postavenou osobou v kauze údajného ovlivňování výsledků, kterou v říjnu rozpoutal rozsáhlý policejní zásah. Zároveň je obviněn ze zpronevěry. Teď bude stejně jako Roman Rogoz vyšetřován na svobodě.

Jeden z hlavních mužů Berbrovy kauzy byl propuštěn. Rogoz je na tom psychicky špatně

12. ledna 2021 11:40

V říjnu zadržela policie dohromady 19lidí v souvislosti s nekalostmi v českém fotbale. V kontextu této kauzy se nejvíce skloňují jména dvou Romanů – zejména Berbra, bývalého místopředsedy FAČR, a pak Rogoze někdejšího funkcionáře Slavoje Vyšehrad. Ve vazbě už zůstává jen Berbr, jeho jmenovec byl podle informací webu iSport.cz propuštěn.

Soud propustil Švachulu z vazby, už je na svobodě. Bude ho hlídat elektronický náramek

5. listopadu 2020 15:07

Bývalý politik hnutí ANO Jiří Švachula opustil ve čtvrtek odpoledne vazební věznici v Brně. Je souzený v případu rozsáhlé korupce na radnici Brno-střed. Krajský soud v Brně rozhodl o propuštění Švachuly z vazby po roce a půl. Vyšel z věznice předním vchodem. Má elektronický náramek na kontrolu pohybu, musí se hlásit probačnímu úředníkovi a nesmí překročit státní hranice.

Kauza Stoka: Soud rozhodl o propuštění Švachuly z vazby. Žalobce podal stížnost

7. října 2020 16:56

Krajský soud v Brně ve středu nečekaně rozhodl o propuštění z vazby obžalovaného Jiřího Švachuly (dříve ANO) souzeného v případu rozsáhlé korupce na radnici městské části Brno-střed. Obžalovaný bývalý politik ale prozatím ve vazbě zůstává, státní zástupce totiž proti rozhodnutí na místě podal stížnost a usnesení soudu o propuštění z vazby není pravomocné.

Kauza Oleo Chemical: Podnikatel Kmeť uspěl s žádostí o dřívější propuštění z vězení

22. září 2020 11:25
Aktualizováno

Soud vyhověl žádosti podnikatele Petera Kmetě o předčasné propuštění z vězení, kde si odpykává tříletý trest za pomoc k vytunelování firmy Oleo Chemical. Obchodní partner lobbisty Iva Rittiga a bývalý agent Státní bezpečnosti podle soudce splnil všechny zákonné podmínky pro podmíněné propuštění a s ohledem na presumpci neviny nelze přihlížet k tomu, že čelí dalším dvěma obžalobám. Dnešní rozhodnutí není pravomocné, státní zástupce si proti němu ihned podal stížnost.