reklama
CNN Prima News provoz

provoz

Výpis příspěvků ke štítku „provoz“

Vlaky na Masarykově nádraží se rozjely proti sobě. Už podruhé za měsíc

Na pražském Masarykově nádraží jely ráno dva vlaky proti sobě. Vlak z Mladé Boleslavi směřující na nádraží projel návěstidlo zakazující jízdu a z nádraží už vyjížděl vlak do Milovic. Strojvedoucí stihli sami včas zastavit, ke srážce nedošlo a nikomu se nic nestalo. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na Masarykově nádraží byl omezen, vyplývá z webu Českých drah.

Safari Park ve Dvoře Králové otevřel své brány. Návštěvníky láká na zvýhodněné vstupné

Safari Park Dvůr Králové využil další vlny rozvolnění a o víkendu veřejnosti otevřel Africké safari Josefa Vágnera a Lví safari. Navíc lze zoo na východě Čech navštívit za zvýhodněné vstupné a zdravotníci mají vstup úplně zdarma. „Je to náš malý dárek všem zdravotníkům, kteří obětavě pracovali v době koronavirové krize,” řekla mluvčí safari parku Zuzana Boučková.

Po hromadné nehodě byla uzavřena část dálnice D1 u Lipníka, srazilo se tam 15 aut

Aktualizováno

Zhruba 15 aut havarovalo v úterý při několika nehodách před 13:30 na dálnici D1 mezi Lipníkem nad Bečvou a Hranicemi na Přerovsku. Podle mluvčí záchranné služby se zranilo osm lidí, sedm bylo převezeno do nemocnice, z toho jeden transportován letecky, řekla mluvčí krajské záchranné služby Lucie Urbanová. Doprava na dálnici ve směru na Ostravu byla krátce po 19:00 plně obnovena, řekl krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidiči zřejmě doplatili na namrzlou vozovku. V okolí se podle hasičů staly další nehody.

České dráhy přeruší provoz všech vlaků mezi ČR a Německem, a to do odvolání

Od víkendu postupně České dráhy (ČD) utlumí a nakonec zcela přeruší provoz všech vlaků mezi Českou republikou a Německem. Kromě mezistátních expresů nebudou jezdit ani regionální spoje do Bavorska a Saska. Důvodem jsou protiepidemická opatření německých úřadů, uvedly ČD. Také německý dopravce Deutsche Bahn od neděle pozastaví dálkové spoje linky EC mezi Berlínem a Prahou.

reklama