CNN Prima News provoz

provoz

Výpis příspěvků ke štítku „provoz“

Můžete bez obav vyrazit na dálnici? Platnost elektronické viněty lze snadno ověřit

22. ledna 2022 10:34

Je to už více než rok, kdy v Česku přestaly platit papírové dálniční kupóny a nahradily je ty elektronické. V mobilních telefonech mnoha Čechů se proto objevují upozornění, že platnost dálniční známky pro jejich auto brzy skončí. Jenže SMS neobsahuje registrační značku vozidla, a tak majitelé dvou či více vozů mohou být zmateni, protože si nepamatují, kterého auta se to týká.

Dálnice D1 je tak kvalitní, že už tam probíhají opravy oprav, opřel se Pirát do Havlíčka

29. září 2021 09:17

Dálnice D1 je hotová a ke slavnostnímu otevření dojde dříve, než se plánovalo, pochlubil se ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Volby do Poslanecké sněmovny nevnímá jako důvod, proč by se mělo otevření dálnice odkládat, dodal. Podle pirátského poslance Ondřeje Polanského ale dálnice není zcela kompletní – co se nestihlo opravit, to vláda jednoduše „odstřihla“, oponoval Havlíčkovi.

Jak si v noci na semaforu nahodit zelenou? Problikávání dálkovými světly je jen mýtus

29. července 2021 18:02

V automobilovém světě koluje nespočet mýtů a legend, kterým mnoho z nás zarytě věří. Mezi nejčastější bezpochyby patří ten o nočním fungování semaforů. Říka se, že pokud v noci svítí na určitém typu semaforu červená, stačí bliknout dálkovými světlomety a naskočí zelená. Jenže to není pravda. Za určitých okolností ale funguje něco jiného...