reklama
CNN Prima News průmysl

průmysl

Výpis příspěvků ke štítku „průmysl“

Silná exploze v německé chemičce si vyžádala první oběť. Na místě jsou zranění

Exploze chemičky v úterý otřásla průmyslovým parkem v západoněmeckém Leverkusenu. Kvůli výbuchu byla uzavřena frekventovaná dálnice A1, uvedla dopoledne na Twitteru policie. Příčina exploze zatím není známa, uvedla agentura DPA. Podle policie je na místě nejméně 31 raněných, z toho čtyři vážně. Čtyři osoby se navíc pohřešují. Potvrdila se i první oběť.

Největší zdražování za posledních deset let. Kde všude si Češi připlatí?

Lidé musí kvůli neustálému zdražování sahat stále hlouběji do kapsy. Zdražují základní potraviny jako mléko či vajíčka, k největšímu nárůstu za posledních deset let však došlo u průmyslových výrobců, což se rovněž projeví v peněženkách všech spotřebitelů. Nadále rostou ceny energií či například ropy. Ekonomové navíc nejsou příliš optimističtí a předpovídají, že zvyšování cen bude pokračovat.

Konec klasických aut tvrdě dopadne na český průmysl. Povede to k propouštění

Už za 14 let by se v Evropské unii neměla produkovat auta vyrábějící emise, rozhodla před několika dny Evropská komise. Automobilový průmysl je přitom největší průmyslové odvětví v České republice a představuje až devět procent celkového HDP země. Sektor rovněž zaměstnává statisíce lidí, proto bude mít unijní rozhodnutí nejtvrdší dopady možná právě na Česko. Především subdodavatelské firmy se bojí o své zakázky, což může vést k propouštění. Elektromobilita však sáhne do kapes také ostatním Čechům.

České stavebnictví se po roce konečně probudilo. Průmyslová výroba vzrostla o čtvrtinu

Stavební výroba v Česku po více než rok trvajícím propadu letos v květnu poprvé meziročně vzrostla, a to o 5,8 procenta. Pozemní stavitelství posílilo o 4,5 procenta a inženýrské o 8,8 procenta. Vzrostla i průmyslová produkce. Zahraniční obchod skončil v květnu podle předběžných údajů v přebytku 6,3 miliardy korun, meziročně tak byl o 6,9 miliardy korun lepší. Oznámil to ve středu Český statistický úřad (ČSÚ).

Na chatu už příští týden? Vláda bez opozice nouzový stav neprodlouží, přiznal Babiš

„Když opozice nouzový stav neschválí, neprodloužíme ho,“ řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS premiér Andrej Babiš. Podle něj je nouzový stav důležitý jen kvůli zákazu pohybu mezi okresy a vycházení večer. Babiš také připustil, že se zamyslí nad možností, že by lidé mohli na chaty již příští týden. Lockdown podle něj funguje a situace v Česku se zlepšuje.

Kubek: O špatných Velikonocích vláda rozhodla před třemi týdny, když nezavřela továrny

O tom, že si lidé neužijí Velikonoce, podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka vláda rozhodla už před třemi týdny, kdy „nenašla odvahu zavřít aspoň na dva týdny továrny“. Lékař ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že chce prodloužit nouzový stav a že zdravotnictví zoufale řeší důsledky nezvládnuté epidemie, zatímco průmysl jede, i když není tak důležitý, jak se tváří.

reklama