reklama
CNN Prima News první pomoc

první pomoc

Výpis příspěvků ke štítku „první pomoc“

Laryngitida nebo vdechnutý bonbon, opatrnost musí jít stranou. Jak dětem zachránit život?

9. listopadu 2021 21:11

Jak poskytnout první pomoc, by měl vědět každý. Větší stres je to ale při záchraně dětí. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové je nejdůležitější zůstat v klidu a zavolat na linku 155, kde poradí zkušený operátor. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Poštová popsala, jak postupovat při záchraně života nejmenších dětí.

Šándor: Zeman vykonával svou vůli. Obvinit jeho okolí z neposkytnutí pomoci je nepatřičné

27. října 2021 23:38

Od středy začali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách. Bezpečnostní expert Andor Šándor ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že se podle něj nejedná o žádnou velkou a zvláštní materii, jejíž řešení by mělo trvat příliš dlouho.

Policisté našli auto, které v Plzni srazilo při couvání chodce. Hledají řidiče, jenž ujel

15. října 2021 15:23

Policisté jsou o krok blíž k objasnění pondělní vážné dopravní nehody, která se stala v jedné z plzeňských ulic. Řidič tam při couvání srazil ve vysoké rychlosti chodce. Místo poskytnutí první pomoci se vážně zraněného muže snažil ze silnice odvléct a z místa nehody ujel. Policisté už zajistili auto, které chodce srazilo. Řidiče ale stále nemají.

Svět oslavuje hrdinu Kjaera. Při záchraně Eriksena nepostupoval zcela správně, tvrdí lékař

14. června 2021 18:33

Fotbalistu Christiana Eriksena měla zachránit i rychlá reakce spoluhráče Simona Kjaera. Kapitán dánské reprezentace podle dostupných informací vytáhl Eriksenovi zapadlý jazyk. Podle slovenského lékaře Martina Kulkovského jde ale o dávno vyvrácený mýtus. Vytažení jazyka může být naopak nebezpečné, uvolnit dýchací cesty lze i lépe.

Jedovaté rostliny na zahradě – 1. část

8. června 2021 09:56

Na naší planetě roste asi 700 tisíc rostlinných druhů. Popsána a pojmenována je zhruba polovina. Život lidí i zvířat je plně závislý na existenci rostlin. Rostliny poskytují potravu, jsou zdrojem léčivých látek, textilní surovinou, stavebním materiálem, krmivem atd. Některé ale mohou být pro člověka i zvířata nebezpečné.

Přebalování, polohování a převlékání. Co musí vědět dobrovolníci ve zdravotnictví?

19. dubna 2021 07:30

Mnoho pacientů zůstává po prodělání koronaviru na lůžku a ještě několik týdnů po odeznění nemoci potřebují zdravotnickou i ošetřovatelskou pomoc. A právě těm posílá Český červený kříž na pomoc dobrovolníky vyzbrojené potřebnými dovednostmi. Školí je zdarma na kurzech moderního ošetřovatelství v praxi. A zkusila si ho absolvovat i naše reportérka.

Dříve jsme léčili zlomeniny z hor, teď úrazy z věšení záclon, popsal traumatolog

26. ledna 2021 16:37

„V tomto počasí bychom dříve řešili úrazy z hor, poranění končetin, zlomeniny nohou, páteře, ale teď o něco častěji vidíme domácí úrazy při banálních činnostech, jako je věšení záclon a další,“ uvedl v Novém dni televize CNN Prima NEWS primář chirurgie Karlovarské krajské nemocnice a traumatolog Josef März. V pořadu také mluvil o tom, co je nejdůležitější při první pomoci a jak se lidé mají chránit například při pádu.

reklama