CNN Prima News první pomoc

první pomoc

Výpis příspěvků ke štítku „první pomoc“

Pomáhají lidem v nouzi, vše hradí z vlastní kapsy. Členové Omega-rescue teď prosí o pomoc

Záchranáři, hasiči i nestátní zaměstnanci. Tito lidé tvoří jádro neziskové organizace Omega-rescue. Skupina dobrovolníků asistuje záchranným profesionálním složkám, pomáhá při živelních pohromách a podílí se na školení či výcviku první pomoci, zejména mezi mladými. Veškeré náklady si hradí ze svého, nyní se však obrátili s žádosti o pomoc na veřejnost.

Smrt číhá ve vodě. Odborník varuje před nebezpečnými návyky, které mohou vést k utonutí

Je léto, čas koupání a většina lidí vyráží k vodě. S tím ale roste i počet utonutí. Odborník proto radí, jak se těchto krizových situací vyvarovat, a popisuje, na co všechno je potřeba při první pomoci myslet. Důsledně pak varuje před chozením do vody bez doprovodu na břehu a doporučuje mít s sebou nějakou plovoucí pomůcku, v ideálním případě umět umělé dýchání.

Před horkem do obchoďáku? Náhlé střídání teplot může vést k šoku, případy se nyní množí

Hodnoty přesahující třicítky jsou stále častějším úkazem. I z toho důvodu lidé hledají útočiště například v klimatizovaných obchodních centrech (OC): mohou si však uškodit. Náhlé střídání teplot může vést k šoku a kolapsům. Security agentury v létě poskytují v těchto případech první pomoc až o 50 procent častěji než v jiných měsících. Do ulic opakovaně vyrážejí také záchranáři. Jak první pomoc vypadá?

Epileptický záchvat může přijít kdykoliv u kohokoliv. Jak se při něm zachovat?

Desetiletý Kryštof vypadá na první pohled jako zcela zdravý chlapec. Ve skutečnosti ale musí dodržovat určitá pravidla, která minimalizují riziko epileptického záchvatu. První záchvat se u něho projevil před dvěma lety a následovaly další. Dodnes nikdo netuší, co bylo jejich spouštěčem. Díky léčbě je dnes naštěstí v pořádku, i když hrozby dalšího záchvatu se nikdy nezbaví. Světový den epilepsie, který připadá na 26. března, připomíná, že se tato nemoc může projevit u každého z nás.

Mohl Braňo ještě žít? Igor popsal mrazivé detaily nehody. Řidič se zachoval otřesně

Okolnosti, při kterých přišel o život 45letý Braňo, jsou těžko pochopitelné. Vyšlo totiž najevo, že teprve 18letý řidič na slovenské silnici „závodil“ a po tragické nehodě ani nezavolal sraženému muži záchranku, informoval web Pluska. Ke střetu došlo poslední lednovou sobotu na trase mezi slovenskými obcemi Predmier a Bytča. Řidič je podle informací policie obviněn z usmrcení.

Elenka trpí epileptickými záchvaty jak na běžícím pásu. Jak se žije se syndromem Dravetové

První epileptický záchvat prodělala malá Elenka už v pěti měsících a trval nekonečných 45 minut. Záchvaty se neustále opakovaly a diagnóza zněla syndrom Dravetové neboli katastrofální epilepsie. Jedná se o vážné genetické onemocnění, které s sebou přináší mnoho dalších zdravotních obtíží. Její příběh CNN Prima NEWS zveřejňuje při příležitosti Mezinárodního dne epilepsie, který připadá vždy na druhé únorové pondělí, letos tedy na 13. února.