CNN Prima News pyrotechnika

pyrotechnika

Výpis příspěvků ke štítku „pyrotechnika“

Český ženista exkluzivně: Rusové jsou zákeřní. Na Ukrajině zaminovávají školky i dětská hřiště

3. dubna 2023 07:32

Zákeřnost ruské armády na Ukrajině je šílená, ustupující okupanti ve velkém zaminovali školy, školky i dětské prolézačky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to tvrdí ženista a člen armádních záloh Přemysl Šedý, který v napadené zemi pomáhá neziskové organizaci Team4Ukraine. Jeho vyprávění je svědectvím o hrůzách, které bude válkou postižený národ prožívat ještě po desítky let.

Šílenství před Ligou mistrů: Fanoušci Frankfurtu demolovali auta a bary, policie nestačila

15. března 2023 21:19

Před večerní odvetou Ligy mistrů mezi fotbalisty Neapole a Frankfurtu došlo v centru italského města k výtržnostem fanoušků. Příznivci Eintrachtu, kteří do Neapole přicestovali i bez vstupenek, se střetli s policií a při potyčkách podle italského listu Corriere dello Sport zapalovali auta a demolovali vybavení barů a restaurací. Do akce byla nasazena zásahová jednotka.

Zakázat ohňostroje po celém Česku? Lidem dělají radost, šiřme radši osvětu, zní ze Sněmovny

29. prosince 2022 07:27

Ohňostroje po celém Česku zakázat ani omezit nechceme, shodují se poslanci napříč politickým spektrem. CNN Prima NEWS řekli, že je lepší ponechat stanovení pravidel na samosprávách. Lidem pyrotechnika prý dělá radost a radši by měli šířit osvětu. Reagovali tak na doporučení vědců z Akademie věd České republiky (AV ČR), kteří volají po zákazu nebo omezení. Ohňostroje podle nich vypouštějí do ovzduší řadu vysoce toxických látek nebezpečných pro člověka i pro životní prostředí.

Konec ohňostrojů, volají čeští vědci. Lidé vdechují ‚‚podivný mix jedů a rakovinných látek‘‘

27. prosince 2022 13:57

Ohňostroje vypouštějí do ovzduší řadu vysoce toxických látek, které představují nebezpečí pro člověka i pro životní prostředí. Lidé přitom o této skutečnosti nejsou dostatečně informováni nebo ji podceňují, uvedli vědci z Akademie věd České republiky (AV ČR). Ti doporučují zábavní pyrotechniku omezit či zcela zakázat.

Táhněte domů, křičeli fanoušci Sparty na vlastní kotel. Ultras přerušili zápas světlicemi

10. listopadu 2022 10:41

Po sportovní stránce zažila fotbalová Sparta velmi povedený středeční večer. Ve Fortuna lize smázla Slovácko 4:0, ale tento výsledek měl pořádnou kaňku v podobě nepochopitelného jednání fanoušků. Už když letenští drželi jednogólové vedení a měly převládat pozitivní emoce, část domácího kotle zasypala hřiště pyrotechnikou. Vyjednávat s protestujícím fanoušky musel trenér Brian Priske i zraněný kapitán Ladislav Krejčí mladší.

Policie na stopě viníka požáru v Českém Švýcarsku. Hodně napověděly satelitní snímky

17. srpna 2022 16:13

Policisté mají po uhašení požáru v Národním parku České Švýcarsko konečně čas a prostor vyšetřit, co jej způsobilo. Nyní se jim podařilo výrazně pokročit, když zvládli přesně lokalizovat místo, kde začalo hořet. Kromě toho už znají i čas, kdy celé ohnivé peklo započalo. Informuje o tom deník MF Dnes. Podle policistů za požárem nejpravděpodobněji stojí neopatrný turista.

Úžasné choreo, plameny i hráči s pyrotechnikou. Salernitana slavila záchranu jako titul

26. května 2022 09:24

Podle toho, co se dělo na trávníku a v ochozech, se zdálo, že fotbalová Salernitana vyhrála Ligu mistrů a italskou Serii A dohromady. Nechybělo animované choreo, které se jen tak nevidí, v akci byla pyrotechnika, a to dokonce v rukách hráčů, na tribuně hořelo… Tato monumentální oslava se paradoxně urodila při debaklu 0:4 s Udinese. Veselo bylo díky tomu, že se nováček soutěže i přes závěrečnou potupu se štěstím zachránil.