reklama
CNN Prima News pyrotechnika

pyrotechnika

Výpis příspěvků ke štítku „pyrotechnika“

Soupeř Slavie má zavřenou „bojovnou“ tribunu pro odvetu kvalifikace Evropské ligy

Zástupci Legie Varšava, soupeře Slavie Praha v posledním kvalifikačním kole fotbalové Evropské ligy, v úterý oznámili, že rozhodnutím Kontrolního, etického a disciplinárního orgánu UEFA ze dne 16. srpna 2021 byl klubu uložen trest částečného uzavření stadionu pro příští utkání Evropské ligy ve Varšavě. Tím je právě odveta proti Slavii naplánovaná na 26. srpna.

Hlídku městské policie přivítal ohňostrojem. Alkohol je svi*a, řekl

Nečekaným způsobem na porušování vládních nařízení upozornil 38letý muž v centru Brna. Těsně před půlnocí postavil krabici plnou zábavní pyrotechniky do středu tramvajového pásu v ulici Cejl a odpálil ji. „Kolega měl narozeniny, tak jsme chtěli odpálit petardu, jenže ta svi*a byla 20 let stará. Bouchla mi přímo do obličeje. Alkohol je svi*a,“ popsal muž svůj skutek pro CNN Prima NEWS. Měl smůlu, ve stejnou chvíli, kdy petardy odpálil, projížděla ulicí hlídka městské policie.

V pražské tržnici SAPA se prodávala pyrotechnika, i když je to zakázané

Aktualizováno

V pražské tržnici SAPA se prodávala pyrotechnika i přes zákaz. Kontroloři České obchodní inspekce ve spolupráci s policií ve středu navíc v kamenné prodejně odhalili pyrotechniku s množstvím výbušných látek přesahujících 350 kilogramů, podle zákona o pyrotechnice tam může být nejvýš 80 kilogramů. Inspektoři také na začátku týdne zjistili prodej pyrotechniky ve dvou prodejnách řetězce v Praze a Berouně.

Petardy z oken, alkohol na veřejnosti. Čeho se máme o letošním silvestru vyvarovat?

Silvestrovské oslavy by se letos v Česku na veřejných místech neměly vůbec konat kvůli pandemii koronaviru. Porušení večerního a nočního zákazu vycházení hodlají policisté posuzovat individuálně. Nejodbojnější hříšníky může čekat až několikatisícová pokuta. I přes tuto hrozbu se chystá na poslední den roku 2020 na pražském Václavském náměstí demonstrace ohlášená až do půlnoci.

Za požáry v Kalifornii může rodinná oslava. Aktérům hrozí vězení i milionová pokuta

Za požáry v americkém El Doradu v jižní Kalifornii může údajně rodinná oslava a s ní spojený ohňostroj. Podle tamních úřadů způsobilo požár „pyrotechnické zařízení tvořící kouř“. Rodině, která se sešla kvůli odtajnění pohlaví dítěte, hrozí trestní stíhání a úhrada všech nákladů spojených s bojem proti požárům. Částka by se měla pohybovat v milionech dolarů.

reklama