CNN Prima News pyrotechnika

pyrotechnika

Výpis příspěvků ke štítku „pyrotechnika“

Zakázat ohňostroje po celém Česku? Lidem dělají radost, šiřme radši osvětu, zní ze Sněmovny

29. prosince 2022 07:27

Ohňostroje po celém Česku zakázat ani omezit nechceme, shodují se poslanci napříč politickým spektrem. CNN Prima NEWS řekli, že je lepší ponechat stanovení pravidel na samosprávách. Lidem pyrotechnika prý dělá radost a radši by měli šířit osvětu. Reagovali tak na doporučení vědců z Akademie věd České republiky (AV ČR), kteří volají po zákazu nebo omezení. Ohňostroje podle nich vypouštějí do ovzduší řadu vysoce toxických látek nebezpečných pro člověka i pro životní prostředí.

Konec ohňostrojů, volají čeští vědci. Lidé vdechují ‚‚podivný mix jedů a rakovinných látek‘‘

27. prosince 2022 13:57

Ohňostroje vypouštějí do ovzduší řadu vysoce toxických látek, které představují nebezpečí pro člověka i pro životní prostředí. Lidé přitom o této skutečnosti nejsou dostatečně informováni nebo ji podceňují, uvedli vědci z Akademie věd České republiky (AV ČR). Ti doporučují zábavní pyrotechniku omezit či zcela zakázat.

Táhněte domů, křičeli fanoušci Sparty na vlastní kotel. Ultras přerušili zápas světlicemi

10. listopadu 2022 10:41

Po sportovní stránce zažila fotbalová Sparta velmi povedený středeční večer. Ve Fortuna lize smázla Slovácko 4:0, ale tento výsledek měl pořádnou kaňku v podobě nepochopitelného jednání fanoušků. Už když letenští drželi jednogólové vedení a měly převládat pozitivní emoce, část domácího kotle zasypala hřiště pyrotechnikou. Vyjednávat s protestujícím fanoušky musel trenér Brian Priske i zraněný kapitán Ladislav Krejčí mladší.

Policie na stopě viníka požáru v Českém Švýcarsku. Hodně napověděly satelitní snímky

17. srpna 2022 16:13

Policisté mají po uhašení požáru v Národním parku České Švýcarsko konečně čas a prostor vyšetřit, co jej způsobilo. Nyní se jim podařilo výrazně pokročit, když zvládli přesně lokalizovat místo, kde začalo hořet. Kromě toho už znají i čas, kdy celé ohnivé peklo započalo. Informuje o tom deník MF Dnes. Podle policistů za požárem nejpravděpodobněji stojí neopatrný turista.

Úžasné choreo, plameny i hráči s pyrotechnikou. Salernitana slavila záchranu jako titul

26. května 2022 09:24

Podle toho, co se dělo na trávníku a v ochozech, se zdálo, že fotbalová Salernitana vyhrála Ligu mistrů a italskou Serii A dohromady. Nechybělo animované choreo, které se jen tak nevidí, v akci byla pyrotechnika, a to dokonce v rukách hráčů, na tribuně hořelo… Tato monumentální oslava se paradoxně urodila při debaklu 0:4 s Udinese. Veselo bylo díky tomu, že se nováček soutěže i přes závěrečnou potupu se štěstím zachránil.

Svět fotbalových hooligans. Zastaví je tisícové pokuty, zákazy vstupu, nebo holka?

25. dubna 2022 05:58

Česká fotbalová liga jde do finále a nejeden fanoušek se těší, že vyrazí oslavit úspěch svého klubu přímo na stadion. Nedílnou součástí fandění jsou i tzv. kotle, kde se vždy schází skalní fanouškovské jádro. Své drsné hooligans má každý velký český klub a jejich aktivity už se dávno nevztahují pouze na mávání šálou. O tom, jak se takoví fanoušci krotí a zda k utlumení jejich činnosti pomůže aktuální novela zákona, se začátkem dubna bavili odborníci na bezpečnostní konferenci.

Žádná pyrotechnika. Na pražském letišti zahořel vojenský granát. Jaký byl motiv činu?

14. dubna 2022 12:30

Při úterním incidentu na letišti Václava Havla měla u cizince zahořet část vojenského granátu. Uvedl to mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala s tím, že ve skutku, kterého se měl muž dopustit, je spatřován trestný čin nedovoleného ozbrojování. Zadržený byl předán soudu společně s návrhem na potrestání. Soud ho vyhostil.

Poplach na pražském letišti. Zřejmě vzplála pyrotechnika, na místě zasahovala policie

12. dubna 2022 09:42

Na terminálu 1 pražského letiště v Ruzyni se v úterý ráno v batohu občana Velké Británie vznítila zřejmě při neodborné manipulaci zábavní pyrotechnika. Muž utrpěl popáleniny. Policie o tom informovala na Twitteru a potvrdila to i mluvčí cizinecké policie Renata Grecmanová. Kvůli bezpečnosti byla podle ní evakuována spojovací chodba mezi terminály 1 a 2.