reklama
CNN Prima News pyrotechnika

pyrotechnika

Výpis příspěvků ke štítku „pyrotechnika“

Vyděšená fenka Jasmínka uběhla 20 kilometrů. Kvůli petardám se ztratilo přes 150 zvířat

3. ledna 2022 07:14

Silvestrovské oslavy jsou sice u konce, po ohlušujících ohňostrojích a petardách ale desítky zmatených psů a koček stále nemohou najít cestu domů. Když už majitelé nevědí kudy kam, spoléhají na sociální sítě a čekají na telefon, že právě jejich mazlíček je v pořádku. CNN Prima NEWS přináší jeden příběh se šťastným koncem.

Pražští hasiči během oslav vyjeli k téměř 60 případům. Silvestr byl klidnější než obvykle

1. ledna 2022 08:28

Pražští hasiči při novoročních oslavách zasahovali u 57 požárů způsobených zábavní pyrotechnikou. Loni vzhledem k zákazu vycházení vyjeli k 18 požárům. Hasiči v Praze zasahovali i u jiných případů, například čtyři minuty po půlnoci to byly zabouchnuté dveře rodinného domu. Novinářům to dnes řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Fanoušci Feyenordu už řádí. V centru Prahy odpálili pyrotechniku a zranili ženu

24. listopadu 2021 20:36
Aktualizováno

Očekávané řádění fotbalových fanoušků nizozemského Feyenordu Rotterdam v Praze začalo už o den dříve. Policie zasahovala ve středu odpoledne v centru metropole poté, co pyrotechnikou zranili kolemjdoucí ženu. Fanoušci, kteří se ve své zemi předvedli například při protestech proti epidemickým opatřením, přicestovali do Česka na čtvrteční zápas Konferenční ligy na půdě pražské Slavie. Divocí pak byli i v den utkání.

Pyrotechnika s tvrdými tresty. Nesmysl, i hráči mají rádi světlice, říká exšéf kotle Slavie

21. října 2021 05:57

Senát v příštím týdnu téměř jistě schválí tvrdší tresty za použití pyrotechniky na fotbalových stadionech. Brzy tedy na hříšníky budou čekat pokuty až ve výši 100 000 korun. Změně nerozumí Lukáš „Strašák“ Vala, který roky vedl kotel fotbalové Slavie Praha. Už si udržuje odstup a má nadhled, proto pro CNN Prima NEWS říká, že v případě ohlušujících dělbuchů to chápe. Ale vadí mu přísný pohled na vizuální pyrotechniku, například světlice, které podle jeho slov i hráči oceňují.

Konec pyrotechniky na stadionech? Sněmovna schválila vysokou pokutu i zákaz vstupu

15. září 2021 11:43

Za použití pyrotechniky, která je spojená především s fotbalovými zápasy, budou tuzemští fanoušci pykat výrazněji než předtím. Za „bengálské ohně“ mohou diváci dostat pokutu až 100 000 korun, hrozí jim také zákaz vstupu na stadiony. Za přísnější tresty může novela, kterou ve středu schválila Sněmovna. Ještě ji musí schválit Senát.

Soupeř Slavie má zavřenou „bojovnou“ tribunu pro odvetu kvalifikace Evropské ligy

17. srpna 2021 11:46

Zástupci Legie Varšava, soupeře Slavie Praha v posledním kvalifikačním kole fotbalové Evropské ligy, v úterý oznámili, že rozhodnutím Kontrolního, etického a disciplinárního orgánu UEFA ze dne 16. srpna 2021 byl klubu uložen trest částečného uzavření stadionu pro příští utkání Evropské ligy ve Varšavě. Tím je právě odveta proti Slavii naplánovaná na 26. srpna.

reklama