reklama
CNN Prima News Radek Březina

Radek Březina

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Březina“

Lihový boss Březina má smůlu. O podmínečné propuštění usiloval neúspěšně

8. června 2021 11:41

Hlavní organizátor obchodů s nezdaněným lihem Radek Březina neúspěšně usiloval o podmínečné propuštění. Proti se postavil jak Okresní soud v Břeclavi, tak Krajský soud v Brně. Březinovu stížnost nyní odmítl Ústavní soud. O propuštění na podmínku žádal Březina v okamžiku, kdy si odpykal necelých osm z uložených 13 let vězení. Nedávno mu krajský soud ještě zpřísnil trest na 14 let a devět měsíců kvůli ovlivňování svědků.

Lihový boss Březina bude ve vězení déle. Ovlivňoval svědky, soud mu zpřísnil trest

3. června 2021 10:05
Aktualizováno

Krajský soud v Brně ve čtvrtek zpřísnil trest vězení zlínskému lihovému bossovi Radku Březinovi z 13 let na 14 let a devět měsíců. Z vazby se v letech 2012 až 2014 v lihové kauze pokusil uplatit kriminalistu a snažil se ovlivnit desítky svědků. Kromě zpřísnění trestu mu soud uložil i zákaz činnosti ve vedení firem na deset let a propadnutí majetku. Březina si za daňový únik vyčíslený na 5,6 miliardy korun odpykává 13 let vězení. Kvůli ovlivňování svědků v lihové kauze si vyslechlo tresty dalších sedm lidí včetně jeho exmanželky. Rozsudek není pravomocný, strany si nechaly lhůtu pro odvolání.

Kauza lihového bosse Březiny opět u soudu. Začal proces s příbuznými a zaměstnanci

13. dubna 2021 18:16

V úterý u zlínského okresního soudu znovu začal proces s příbuznými a zaměstnanci lihového bosse Radka Březiny. Na lavici obžalovaných usedla mimo jiné manželka a otec pravomocně odsouzeného podnikatele. Obžaloba je viní z toho, že legalizovali výnosy z Březinovy trestné činnosti. Před dvěma lety je soud obžaloby zprostil. Krajský soud ale toto rozhodnutí zrušil, a tak se případ znovu vrátil k okresnímu soudu.

reklama