reklama

Kauza lihového bosse Březiny opět u soudu. Začal proces s příbuznými a zaměstnanci

V úterý u zlínského okresního soudu znovu začal proces s příbuznými a zaměstnanci lihového bosse Radka Březiny. Na lavici obžalovaných usedla mimo jiné manželka a otec pravomocně odsouzeného podnikatele. Obžaloba je viní z toho, že legalizovali výnosy z Březinovy trestné činnosti. Před dvěma lety je soud obžaloby zprostil. Krajský soud ale toto rozhodnutí zrušil, a tak se případ znovu vrátil k okresnímu soudu.

reklama

V květnu 2019 si Stanislava Březinová, Vladimír Březina a dvě bývalé zaměstnankyně vyslechli zprošťující rozsudek. „Jsem spokojená,“ řekla tehdy Březinová.

Potvrdilo se ale, že tato kauza nebude jednoduchá a v úterý se případ vrátil na úplný začátek. Z obžalovaných k úternímu jednání dorazila pouze Stanislava Březinová. Soudce navíc zakázal jakékoliv natáčení v jednací síni.

Měli do banky nosit peníze

Otec Radka Březiny Vladimír vzkázal, že se hlavního líčení účastnit nebude a využil i svého práva nevypovídat. Přesto trvá na své nevině. „Nemohl vědět a nebylo prokázáno, že by věděl, že se jedná o finanční prostředky pocházející z případné trestné činnosti,“ uvedl obhájce Vladimíra Březiny Boris Wágner.

Podle obžaloby otec a manželka Radka Březiny i dvě jeho bývalé zaměstnankyně nosily do banky částky v řádech milionů korun. Dohromady to mělo být asi půl miliardy. Všechny tyto peníze údajně Radek Březina vydělal svým byznysem s nelegálním lihem. V roce 2016 proto za pětimiliardové daňové úniky dostal 13letý trest vězení. Osm let natvrdo teď za údajné praní špinavých peněz hrozí i jeho příbuzným a zaměstnancům.

„Klientka nadále neuznává svou vinu a v tomto směru bude pokračovat i naše obhajoba,“ dodal obhájce Stanislavy Březinové Tomáš Vymazal.

Hlavní líčení pokračuje už ve středu. Vypovídat by měl bratr Radka Březiny Tomáš. Rozsudek se očekává nejdříve příští týden.

Tagy:
rodina Zlínský kraj líh soud Radek Březina zaměstnanci daňový únik obhájce praní špinavých peněz
Třetí dávka vakcíny nebude pro všechny, upozorňuje ministerstvo. Koho se má týkat?
Koronavirus

Třetí dávka vakcíny nebude pro všechny, upozorňuje ministerstvo. Koho se má týkat?

O potřebě podání třetí dávky vakcíny se v posledních dnech hovoří stále častěji. Důvodem jsou především nejrůznější mutace nemoci COVID-19, které v řadě případů dokáží imunitu vytvořenou dvěma vpichy očkovací látky překonat. V Německu již diskuse přetavili v praxi a třetí dávku aplikují. Jakou strategii zvolí Česko? Rozhodnutí by mělo padnout do začátku školního roku. Ovlivnit by ho však mohlo středeční doporučení Světové zdravotnické organizace. Ta žádá, aby třetí dávka byla odložena v prospěch chudších zemí.

Strojvedoucí jezdí vlakem na červenou běžně, prozradil jeden z nich
360°

Strojvedoucí jezdí vlakem na červenou běžně, prozradil jeden z nich

I když se to zdá neuvěřitelné, strojvedoucí běžně jezdí na červenou. V pořadu 360° to prozradil člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Přitom ve středu ráno došlo u obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov ke srážce vlaků pravděpodobně právě poté, co strojvedoucí jednoho z nich na červenou jel. Nehoda si vyžádala tři mrtvé.

Manželé mířili na dav demonstrantů zbraněmi. Dostali milost a teď chtějí do politiky

Republikánský guvernér amerického státu Missouri Mike Parson omilostnil manželský pár ze St. Louis, který minulý rok mířil střelnými zbraněmi na účastníky protestu Black Lives Matter (BLM) procházející kolem jejich domu. Informoval o tom server listu The New York Times. Šlo o demonstraci proti rasismu a policejní brutalitě, a to v souvislosti s úmrtím George Floyda.

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Zemřela ikonická postava z filmu Rafťáci. Svou dceru přežila o deset let

Ve filmu Rafťáci se Olga Schmidtová představila v roli zapomnětlivé babičky, která svému „vnukovi“ neustále dávala rybí tuk. Diváci si jí však mohli všimnout i ve snímcích, které režíroval Zdeněk Troška: v trilogii Slunce seno... či v komedii Babovřesky. Herečka zemřela již koncem června ve věku 95 let, o jejím skonu se však veřejnost dozvěděla až nyní.

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

reklama