reklama

Kauza lihového bosse Březiny opět u soudu. Začal proces s příbuznými a zaměstnanci

V úterý znovu začal proces s příbuznými a zaměstnanci lihového bosse Radka Březiny.
Zdroj: Profimedia.cz

V úterý u zlínského okresního soudu znovu začal proces s příbuznými a zaměstnanci lihového bosse Radka Březiny. Na lavici obžalovaných usedla mimo jiné manželka a otec pravomocně odsouzeného podnikatele. Obžaloba je viní z toho, že legalizovali výnosy z Březinovy trestné činnosti. Před dvěma lety je soud obžaloby zprostil. Krajský soud ale toto rozhodnutí zrušil, a tak se případ znovu vrátil k okresnímu soudu.

reklama

V květnu 2019 si Stanislava Březinová, Vladimír Březina a dvě bývalé zaměstnankyně vyslechli zprošťující rozsudek. „Jsem spokojená,“ řekla tehdy Březinová.

V úterý znovu začal proces s příbuznými a zaměstnanci lihového bosse Radka Březiny.
V úterý znovu začal proces s příbuznými a zaměstnanci lihového bosse Radka Březiny.
Zdroj: Profimedia.cz

Potvrdilo se ale, že tato kauza nebude jednoduchá a v úterý se případ vrátil na úplný začátek. Z obžalovaných k úternímu jednání dorazila pouze Stanislava Březinová. Soudce navíc zakázal jakékoliv natáčení v jednací síni.

Měli do banky nosit peníze

Otec Radka Březiny Vladimír vzkázal, že se hlavního líčení účastnit nebude a využil i svého práva nevypovídat. Přesto trvá na své nevině. „Nemohl vědět a nebylo prokázáno, že by věděl, že se jedná o finanční prostředky pocházející z případné trestné činnosti,“ uvedl obhájce Vladimíra Březiny Boris Wágner.

K tématu

Podle obžaloby otec a manželka Radka Březiny i dvě jeho bývalé zaměstnankyně nosily do banky částky v řádech milionů korun. Dohromady to mělo být asi půl miliardy. Všechny tyto peníze údajně Radek Březina vydělal svým byznysem s nelegálním lihem. V roce 2016 proto za pětimiliardové daňové úniky dostal 13letý trest vězení. Osm let natvrdo teď za údajné praní špinavých peněz hrozí i jeho příbuzným a zaměstnancům.

„Klientka nadále neuznává svou vinu a v tomto směru bude pokračovat i naše obhajoba,“ dodal obhájce Stanislavy Březinové Tomáš Vymazal.

Hlavní líčení pokračuje už ve středu. Vypovídat by měl bratr Radka Březiny Tomáš. Rozsudek se očekává nejdříve příští týden.

K tématu

Tagy: rodina Zlínský kraj líh soud Radek Březina zaměstnanci daňový únik obhájce praní špinavých peněz
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Pokud Arenberger nevysvětlí své finance, měl by rezignovat, hlásá poslanec ANO

Pokud Arenberger nevysvětlí své finance, měl by rezignovat, hlásá poslanec ANO

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger byl měl vysvětlit rozdíly v přiznávání svého majetku. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl poslanec hnutí ANO Jaroslav Bžoch. Pokud by tak šéf zdravotnického resortu neučinil, měl by podle Bžocha rezignovat. Arenberger totiž najednou přiznal mnohonásobně větší majetek a vyšší příjmy, než udával v předchozích letech.

360°

Na Izrael mířilo přes tisíc raket. V krytu jsem byl několikrát, říká velvyslanec

Na Izrael mířilo přes tisíc raket. V krytu jsem byl několikrát, říká velvyslanec

Kvůli válce mezi Izraelem a Palestinou se český velvyslanec v Izraeli Martin Stropnický už několikrát musel schovat v připraveném krytu. V Pásmu Gazy totiž od pondělí eskaluje konflikt, během kterého létají rakety do obydlených oblastí. Zemřelo minimálně 60 lidí včetně 16 dětí. Podle Stropnického jde o válku, která může mít spojitost s volbami v Palestině. Kdy vše skončí, nedokáže odhadnout.

V Jizerských horách je stále sníh. Silnice zůstávají zavřené a obce nemohou nic dělat
Opozice: Tato vláda neměla nikdy vzniknout, přibývá problémových figurek
Neočkovaným nenaléváme. Restauratéři hosty kontrolovat nebudou, stačit bude vývěska
Zoufalí Indové se před covidem chrání kravským trusem. Nefunguje to, varují vědci
reklama
reklama
Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

Praha

Domácí zpravodajství

Důchodová reforma se do voleb neschválí. Je to takové plácnutí do vody, říká Skopeček
Nová epidemie? Budoucí mutace covidu nás mohou dostat zpět na začátek, přiznal Hořejší
Babišova vláda nám škodí. O nedůvěře se bude hlasovat v červnu, opozice má dost hlasů
Další články
reklama
reklama