CNN Prima News Radotín

Radotín

Výpis příspěvků ke štítku „Radotín“

Tratě v Praze stály. V Hlubočepech vlak zabil člověka, v kolejišti u Měcholup uvízlo auto

Aktualizováno

V Praze-Hlubočepech v pátek dopoledne osobní vlak srazil a usmrtil člověka, provoz mezi Smíchovem a Radotínem byl poté přes dvě hodiny zastaven. U zastávky Praha-Horní Měcholupy mezi Uhříněvsí a Hostivaří sjel kolem poledne osobní automobil do kolejiště. Nehoda na téměř dvě hodiny zastavila v tomto úseku provoz na koridoru mezi Prahou a Benešovem.

Klíčová kolej do Prahy byla mimo provoz kvůli poruše. Vlaky nejezdily, nebo končily předčasně

Aktualizováno

Porucha trakčního vedení v úseku mezi stanicemi Dobřichovice a Praha-Radotín komplikovala v pátek dopoledne provoz vlaků mezi Prahou a Berounem. Vlaky jezdily od noci zhruba do 10:30 po jedné traťové koleji ze dvou. Některé osobní vlaky linky S7 mezi pražským hlavním nádražím a Řevnicemi, případně Radotínem a Berounem, České dráhy (ČD) zrušily, dálkové spoje nabíraly zpoždění. V 10:35 Správa železnic (SŽ) dokončila opravné práce na trolejovém vedení, v úseku se tedy začalo opět jezdit bez omezení dvoukolejně, sdělil mluvčí SŽ Dušan Gavenda.

Kvůli zloději stály vlaky v Radotíně. Nefunkční výhybky ohrožovaly bezpečnost provozu

Kvůli krádeži součástí zabezpečovacího zařízení byl od brzkého rána omezen provoz vlaků přes stanici Praha-Radotín. V důsledku nefunkčnosti výhybek mohly regionální spoje nabírat až čtvrthodinové zpoždění. Některé osobní vlaky na příměstské lince S7 musely České dráhy (ČD) bez náhrady odřeknout, a to v úseku mezi Prahou a Řevnicemi, respektive Prahou a Berounem. Vyplývá to z informací na webu dopravce.