CNN Prima News Radovan Vítek

Radovan Vítek

Výpis příspěvků ke štítku „Radovan Vítek“

Nejbohatším Čechem je vdova po Kellnerovi, má víc, než měl manžel. Babiš si pohoršil

6. října 2021 10:11

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Tedy o téměř 82 miliardy více, než činil majetek jejího manžela v minulém roce.

Kellner od loňska zchudl, vítězem koronavirové krize je premiér Babiš

14. října 2020 09:31

S celkovým majetkem 293 miliard korun zůstává nejbohatším Čechem nadále Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF, podle žebříčku časopisu Forbes. Jako jediný z první desítky nejmajetnějších ale od loňského roku zchudl, přišel zhruba o 57 miliard korun. Za Kellnerem se umístili podnikatelé Radovan Vítek a Daniel Křetínský. Na čtvrtém místě figuruje premiér Andrej Babiš, který patří podle Forbesu mezi ty, jimž se během koronavirové krize dařilo nejlépe.

Češi v moři světových boháčů: Kellner zchudl, Křetínský je skokan roku

8. dubna 2020 14:04

Globální seznam dolarových miliardářů je o 58 lidí kratší a jejich majetek o 700 miliard dolarů nižší. I v těchto údajích se už totiž promítají následky opatření proti koronaviru, protože statistika se uzavírala k 18. březnu. Z Čechů je stále nejvýše Petr Kellner, nejvíce se žebříčkem vyšvihl Daniel Křetínský. O jednu příčku si polepšil i Andrej Babiš.