CNN Prima News Radovan Vítek

Radovan Vítek

Výpis příspěvků ke štítku „Radovan Vítek“

Žebříčku nejbohatších Čechů vládne Kellnerová. O další příčky se vede boj, Babiš je nyní pátý

Magazín Forbes sestavil žebříček nejmajetnějších lidí Česka. Stejně jako loni mu vévodí Renáta Kellnerová, která ovládá skupinu PPF v hodnotě 378 miliard korun. Na druhé příčce už ale oproti loňsku nastala změna, když na něj ze čtvrtého místa poskočil miliardář Daniel Křetínský, vlastník EPH. Mezi desítkou nejbohatších Čechů jsou i dva nováčci. Jmění stovky nejbohatších Čechů přitom dosahuje astronomické částky 2 467 miliard.

Hrubé metody a spory s partnery. Kyperský soud měl Vítkovi zmrazit majetek za miliardy

Kyperský soud nařídil bankám zmrazit českému miliardáři Radovanu Vítkovi majetek v hodnotě 13 miliard korun. Uvádí to německý ekonomický deník Handelsblatt, podle kterého se případ týká Vítkovy investiční a realitní společnosti Czech Property Investments (CPI) a jeho sporů s někdejšími partnery z Česka, Švýcarska a Spojených států. Skupina CPI Property Group zmrazení majetku popřela, předběžné opatření není účinné, sdělil v úterý její mluvčí Jakub Velen.

Nejbohatším Čechem je vdova po Kellnerovi, má víc, než měl manžel. Babiš si pohoršil

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Tedy o téměř 82 miliardy více, než činil majetek jejího manžela v minulém roce.

Kellner od loňska zchudl, vítězem koronavirové krize je premiér Babiš

S celkovým majetkem 293 miliard korun zůstává nejbohatším Čechem nadále Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF, podle žebříčku časopisu Forbes. Jako jediný z první desítky nejmajetnějších ale od loňského roku zchudl, přišel zhruba o 57 miliard korun. Za Kellnerem se umístili podnikatelé Radovan Vítek a Daniel Křetínský. Na čtvrtém místě figuruje premiér Andrej Babiš, který patří podle Forbesu mezi ty, jimž se během koronavirové krize dařilo nejlépe.

Češi v moři světových boháčů: Kellner zchudl, Křetínský je skokan roku

Globální seznam dolarových miliardářů je o 58 lidí kratší a jejich majetek o 700 miliard dolarů nižší. I v těchto údajích se už totiž promítají následky opatření proti koronaviru, protože statistika se uzavírala k 18. březnu. Z Čechů je stále nejvýše Petr Kellner, nejvíce se žebříčkem vyšvihl Daniel Křetínský. O jednu příčku si polepšil i Andrej Babiš.