CNN Prima News Rakousko

Rakousko

Výpis příspěvků ke štítku „Rakousko“

Rakousko v pondělí ukončí kontroly na hranicích se Slovenskem. Otevře se i Česko

4. února 2023 08:14

Rakousko od pondělí zruší kontroly na hranici se Slovenskem, informuje podle agentury APA rakouské ministerstvo vnitra. Důvodem pro tento krok je, že v noci na neděli ukončí kontroly na hranici také Česko. Rakousko původně kontroly na rakousko-slovenské hranici zavedlo po vzoru Česka, které je ustavilo kvůli nárůstu nelegální migrace na konci loňského září.

Schladming - štýrská základna pro sbírání zážitků

1. února 2023 10:35

Schladming je jedním z nejoblíbenějších míst ve Štýrsku pro milovníky lyžování. Oblast se nachází přímo mezi pohořími Dachstein a Schladminger Tauern a nabízí vše, co potřebujete pro perfektní aktivní dovolenou. Vaší základnou pro sbírání zážitků může být Falkensteiner Hotel Schladming.

Stát letos otevře jen 26 kilometrů nových úseků dálnic. Kde se řidičům usnadní jízda?

24. ledna 2023 07:32

Dálniční síť v Česku by se letos měla podle současných odhadů rozšířit o 25,7 kilometru. Největší část z nich přibude v jižních Čechách na dálnici D3, další nové kilometry budou moci řidiči využívat na D7 a D48. Dálniční boom by pak měl nastat až v dalším roce, kdy by chtěl stát otevřít dalších téměř 100 kilometrů. Podívejte se, po kterých dálničních úsecích se nově svezete v roce 2023.

Úspory smete pořizovací cena. Elektromobil se v Česku takřka nevyplatí, chybí dotace

16. ledna 2023 17:01

Česká republika se podle analýzy Car Cost Indexu zařadila mezi několik málo zemí, kde je provoz a vlastnictví elektromobilů nákladnější než u konvenčních aut. Klíčovou roli přitom hrají chybějící dotace ze strany státu. Ovšem podle některých ekonomů nemají takové dotace příliš smysl. Obávají se, že chudší lidé by dotovali ty bohaté.

Bučení krav a bzučení dronů: Začala éra robotických farmářů a chytrých polí

29. prosince 2022 12:00

Farmařina je odjakživa dřina náročná na energii i čas. Pěstování zemědělských plodin vyžaduje tvrdé úsilí, obětavou péči i schopnost zasáhnout bez prodlení, kdykoli je třeba. Co kdyby ale existoval způsob, jak si práci na polích výrazně usnadnit a její podstatnou část přenechat těm, kteří ji zvládnou stejně dobře, ale výrazně rychleji? Takovou možnost nabízejí bezpilotní drony, kterým neunikne žádný důležitý detail. Technologickou revoluci už zažívají v sousedním Rakousku, kde se robotičtí farmáři stali každodenními pomocníky.

Junioři porazili na hokejovém šampionátu Rakousko 9:0. Hattrick vstřelil Kulich

28. prosince 2022 04:15

Čeští hokejisté deklasovali na mistrovství světa hráčů do 20 let v kanadském Halifaxu Rakousko 9:0 a vyhráli i druhý zápas ve skupině A. Hattrickem se na tom podílel útočník Jiří Kulich, čtyři asistence nasbíral Matyáš Šapovaliv. Čisté konto udržel brankář Tomáš Suchánek, kterému k tomu stačilo osm zákroků. Vedle toho si Suchánek připsal i dvě asistence.