CNN Prima News Rakousko

Rakousko

Výpis příspěvků ke štítku „Rakousko“

Úspěch české házené. Reprezentantky otočily zápas s Portugalskem a postoupily na ME

České házenkářky v posledním šestém utkání kvalifikace mistrovství Evropy porazily po obratu Portugalsko 25:22 a postoupily na závěrečný turnaj, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla se v Plzni proti outsiderovi dlouho trápily, v prvním poločase prohrávaly o sedm branek, ale po přestávce skóre otočily.

Evropa je v ohnivém kruhu. Rusko může zasáhnout i do zdejších voleb, říká rakouský ministr

Rusko může v nadcházejících měsících zasahovat i do evropských voleb. Značnou hrozbu představuje také všudypřítomná propaganda Kremlu a jím šířené dezinformace. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl rakouský ministr zahraničí a bývalý kancléř Alexander Schallenberg. Zároveň zavzpomínal i na nedávno zesnulého čestného předsedu TOP 09 a bývalého šéfa diplomacie Karla Schwarzenberga. Českého politika s rakouskými kořeny znal Schallenberg podle svých slov už od dětství.

Schwarzenberga jsem znal od dětství, říká rakouský ministr Schallenberg. Čeho si u něj vážil?

Nedávno zesnulého zakladatele TOP 09, bývalého šéfa tuzemské diplomacie a prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga znal už od dětství a obdivoval ho. Rakouský ministr zahraničí a někdejší kancléř Alexander Schallenberg na jednoho z nejvýznamnějších politiků polistopadové historie v Česku zavzpomínal v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Cenil si na něm zejména jeho způsobu myšlení a možnosti vidět za roh.

Další člen muniční koalice. K iniciativě se připojí Slovinci, Rakušané stále hlásí neutralitu

Česká iniciativa na nákup dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu, kterou světu nedávno představili premiér Petr Fiala (ODS) s prezidentem Petrem Pavlem, má dalšího přispěvatele. Konkrétně jde o Slovince, jejichž zapojení českým médiím během návštěvy Lublaně potvrdil ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Ten zde jednal v rámci formátu C5 ještě se svými protějšky ze Slovenska, Maďarska a Rakouska. Žádná z těchto zemí se do iniciativy neplánuje připojit.