reklama
CNN Prima News Rakousko

Rakousko

Výpis příspěvků ke štítku „Rakousko“

Potvrzeno. Očkování proti covidu bude v Rakousku povinné, odmítačům hrozí tučná pokuta

16. ledna 2022 13:43

Rakousko od února jako první evropská země zavede povinnost očkování proti covidu pro občany starší 18 let, vynucovat ji začne po přechodné fázi v polovině března. Za nedodržení povinnosti bude hrozit pokuta až 3 600 eur (asi 88 000 Kč). Na tiskové konferenci to v neděli řekl rakouský kancléř Karl Nehammer, když představoval hotový návrh zákona, který v zemi budí značné kontroverze. Rakousko tuto povinnost oznámilo už v listopadu.

Covid jako normální nemoc: Španělsko a Británie mají novou cestu. Budeme je následovat?

15. ledna 2022 15:18

Koronavirus jako normální nemoc, se kterou budeme žít? Takovou cestou se plánuje vydat Velká Británie i Španělsko. Země chtějí rozvolnit opatření a díky variantě omikron spoléhají na to, že kvůli nemoci už nebude tolik lidí umírat. I když například Rakousko nebo Německo v současné době zpřísňují, čeští experti věří, že se Česko brzy vydá podobnou strategií jako Španělsko a Británie.

Papež: Covidový semafor neodpovídá realitě. Bez angličtiny jste v zahraničí bezmocní

12. ledna 2022 10:11

Covidový semafor dlouhodobě neodpovídá tomu, jak na tom ve skutečnosti země z hlediska nákazy jsou. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS to prohlásil místopředseda Asociace cestovních kanceláří Jan Papež. Dodal, že zahraniční turistika není nebezpečná, ale cestování je aktuálně mnohem komplikovanější obzvlášť pro ty, co neumí anglicky.

Macron nás všechny urazil. Desetitisíce Francouzů protestovaly proti prezidentovi i očkování

9. ledna 2022 22:27

Evropskými městy prošly opět mohutné demonstrace proti povinnému očkování a přísným opatřením. Největší protesty zažila Francie poté, co se prezident Macron během týdne nechal slyšet, že jeho cílem je neočkované Francouze co nejvíc „namíchnout“. Použil k tomu ale opravdu ta nejostřejší slova, která se nedají publikovat.

Vlna násilí se po povinném očkování může ještě stupňovat, varuje psycholog

6. ledna 2022 16:15

Za 27 dnů by měla v Rakousku vstoupit v platnost, jako v první zemi Evropské unie, očkovací povinnost proti koronaviru. Také proto jsou na denním pořádku demonstrace, souboje mezi odpůrci a podporovateli vakcinace. Tamní psycholog Barnabas Strutz nyní přišel s varováním, že se začátkem povinného očkování se může vlna odporu až násilí ještě stupňovat.

reklama