reklama
CNN Prima News Rakousko

Rakousko

Výpis příspěvků ke štítku „Rakousko“

Dostaneš všechno, co chceš, psal Kurz. Za pádem kancléře stojí jediný chytrý telefon

14. října 2021 07:46

Rakouská politická elita komunikovala svými chytrými telefony příliš bezstarostně. Až tak neopatrně, že kancléř Sebastian Kurz musel pod tlakem obvinění z korupce a manipulací odstoupit. Zprávy a chaty Thomase Schmida, bývalého generálního tajemníka ministerstva financí, se ukázaly být pro státní zástupce pokladem. S novými odhaleními v sousední zemi přišel švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung.

Kurz končí na pozici rakouského kancléře. Odstoupil kvůli vážnému obvinění z korupce

9. října 2021 20:13

Rakouský kancléř Sebastian Kurz v posledních dnech čelil podezření z úplatkářství. To popíral, stejně tak jako odmítl podat demisi. V sobotu se ale situace změnila. Na základě aféry opouští svoji funkci a za svého nástupce navrhnul ministra diplomacie Alexandera Schallenberga. Kurz se nyní stáhne na pozici šéfa poslaneckého klubu ÖVP.

Úplatkářství a zneužití důvěry. Rakouské úřady začaly vyšetřovat kancléře Kurze

6. října 2021 17:03
Aktualizováno

Rakouský kancléř Sebastian Kurz je vyšetřován pro podezření z úplatkářství a zneužití důvěry. Podle agentury Reuters to ve středu oznámili rakouští protikorupční prokurátoři. Stalo se tak po razii v centrále Kurzových lidovců (ÖVP), v kancléřství a na ministerstvu financí. Rakouské úřady zároveň oznámily, že spolu s Kurzem vyšetřují dalších devět lidí. Kancléř očekává, že obvinění se ukážou jako nepravdivá.

Plně očkovaní lidé v Rakousku stále častěji končí na JIP. Experti se snaží zjistit proč

3. října 2021 15:02

V Rakousku stoupá počet plně očkovaných pacientů, kteří končí na jednotkách intenzivní péče (JIP). Vyplývá to z interního dokumentu komise epidemiologů, který má k dispozici agentura APA. Příčina nárůstu není zcela známá, spekuluje se například o menší účinnosti jednodávkové vakcíny. Podle zpravodajského webu Kurier se jedná o logický důsledek imunizace populace.

Afghánec v Rakousku sexuálně zneužil 7letou dívku a zranil jejího otce. Odsedí si 10 měsíců

2. října 2021 17:04

Další případ, v němž figuroval migrant z Afghánistánu, řešil tento týden soud v rakouském Riedu. Šestnáctiletý chlapec čelil obvinění z toho, že sexuálně zneužil teprve 7letou dívku. Při následné potyčce navíc zranil jejího otce. Soud nakonec vyměřil mladíkovi trest 30 měsíců ve vězení, z toho si ale musí odsedět jen třetinu, informují rakouská média.

Rakouský kancléř Kurz tvrdě odmítá přijímat Afghánce a žádá zavřít balkánskou cestu

15. září 2021 21:12

Rakouský kancléř Sebastian Kurz se nebývale tvrdě ohradil proti přijímání uprchlíků z Afghánistánu. Asijskou zemi po dvaceti letech znovu ovládl Tálibán a mnozí obyvatelé proto ze své vlasti prchají. Evropská unie chce co největšímu počtu uprchlíků pomoci, ale nechce jim dávat podněty, aby zamířili do Evropy, prohlásil v úterý šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Kurz v rozhovoru pro italský deník La Stampa ve středu jednoznačně odmítl, že by jeho země Afghánce přijala, a vyzval k ochraně vnějších hranic EU.

reklama