CNN Prima News rakovina

rakovina

Výpis příspěvků ke štítku „rakovina“

Celý český fotbal smutní. Zemřel ikonický slávista František Cipro, dlouho bojoval s nemocí

7. února 2023 13:30

Ve věku 75 let zemřel po dlouhé nemoci renomovaný fotbalový trenér František Cipro. Už svoji hráčskou kariéru spojil se Slavií Praha, u „sešívaných“ pak strávil velmi úspěšné roky v roli kouče. Dovedl ji k mistrovskému titulu i do semifinále Poháru UEFA, což je dodnes nepřekonaný evropský počin českého týmu.

Trnitý život Nadi Urbánkové: Zpěvačka si prošla třemi rozvody, znásilněním i rakovinou

5. února 2023 06:32

Zatímco na hudební a divadelní scéně sklidila Naďa Urbánková obrovský úspěch, v osobním životě se často trápila. Byla třikrát vdaná, všechna její manželství ale skončila rozvodem. Před čtrnácti lety pak hudebnice onemocněla rakovinou. Z dětství si nesla velké trauma z otce. Všechny karamboly, které jí život uchystal, však ustála s optimismem. Zemřela 3. února.

Sestra Chantal Poullain před lety podstoupila eutanazii. Krátce po smrti jí prý poslala vzkaz

4. února 2023 22:21

Herečka a šansoniérka Chantal Poullain v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS promluvila o vážné nemoci, kterou před lety prodělala nejen ona, ale i její sestra Patricie. A zatímco Chantal se rozhodla pro okamžitou léčbu, ona dala přednost alternativní medicíně. Ta však nezabrala a rakovina metastázovala. Její sestra nakonec pro svůj odchod zvolila asistovanou sebevraždu, kterou podstoupila ve Švýcarsku.

Rakovina se dá léčit i pohybem. Tahle nemoc je vetřelec i skvělý stratég, říká onkolog Svoboda

4. února 2023 20:42

Jednou z nejúčinnějších pomocných zbraní v boji proti rakovině je pohyb. Ředitel Masarykova onkologického ústavu Marek Svoboda ho v rozhovoru pro CNN Prima NEWS doporučuje nejen jako prevenci, ale i v případě, že už se u vás tahle nemoc objevila. I proto v jím vedené brněnské instituci rozjeli projekt, který pacientům nastavuje pravidelná cvičení na míru – podle věku, zdatnosti i fáze onemocnění.

Hokejbalista Martin se marně pral se zákeřnou nemocí. Poslední slova partnerce trhají srdce

2. února 2023 09:56

Začalo to bolestí ramene, pokračovalo krutou diagnózou. Slovenský extraligový hokejbalista Martin Strkáč ve 29 letech podlehl komplikacím při léčbě Hodgkinova lymfomu. „Věděl jsem, že to nebude dobré,“ svěřil se krátce poté, co obdržel zdrcující zprávy o své nemoci. Podle přítelkyně Andrey si ale Strkáč do posledních chvil zachoval optimismus. Svůj boj prohrál 28. ledna. Předtím ještě napsal partnerce krátkou zprávu, ve které slibuje, že se jí ozve.

Překonala vážnou nemoc, byla samoživitelkou. Kdo je nová první dáma Eva Pavlová?

30. ledna 2023 10:16

Společně s nově zvoleným prezidentem Petrem Pavlem zamíří na Hrad také jeho manželka Eva. Už nyní ví, čemu by se chtěla ve své nově získané roli věnovat. Zaměřit se hodlá zejména na téma rovnosti pohlaví, na diskriminaci žen ve společnosti či situaci matek samoživitelek. Pomáhat by chtěla také onkologickým pacientům. Sama totiž rakovinu před lety prodělala. Co dalšího víme o Evě Pavlové?