reklama
CNN Prima News rakovina

rakovina

Výpis příspěvků ke štítku „rakovina“

Matka si všimla, že má dcera na břiše bulku. Lékaři jí sdělili zdrcující diagnózu

15. ledna 2022 15:53

Když si šestiletá Isabelle Grundyová postěžovala mamince na bolavé bříško, nikdo nečekal, že to může být tak vážné. Nemoc však nabrala rychlý spád a lékaři holčičce diagnostikovali vzácnou a agresivní formu rakoviny ve 4. stadiu. Zoufalí rodiče teď doufají, že jí pomůže léčba ve Spojených státech. Lékaři totiž malé Isabelle dávají jen 50procentní šanci na přežití.

Vášnivý Evropan a silný lídr. Čeští a zahraniční politici vzpomínají na Sassoliho

11. ledna 2022 13:21

Jako na tvrdě pracujícího muže, evropského patriota a muže, se kterým byla čest pracovat, vzpomínají čeští i zahraniční politici na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten zemřel v úterý brzy ráno v nemocnici v Avionu, kde byl hospitalizován na onkologickém oddělení. Upoután na lůžko tam byl od vánočních svátků.

Těžký osud rodiny. Malá Terezka má vzácnou nemoc, maminku Radku postihla rakovina

4. ledna 2022 15:14

V roce 2017 se život Radky a její rodiny naprosto změnil. Její dcera Terezka se narodila s neurologickou potížemi, diagnózu si rodiče vyslechli o dva roky později: pontocerebelarní hypoplazie 2. typu. Holčička je ležící a nemluvící „začarovanou“ princeznou. Osud si však pro rodinu v roce 2021 připravil další ránu. Mamince Radce byla diagnostikovaná rakovina prsu. Přátelé nyní prosí o pomoc.

Máte rakovinu, varovala fanynka kustoda a zachránila mu život. Dočkala se dojemného setkání

2. ledna 2022 19:32

NHL žije velkým příběhem. Tentokrát ale nejde o hattrick mladíčka nebo důležitý zákrok brankáře vteřinu před koncem zápasu, nýbrž o záchranu života. A to hodně neobvyklým způsobem. Postarala se o ni fanynka Seattlu, která během utkání upozornila kustoda Vancouveru, že má zřejmě rakovinu. Varování se později ukázalo jako opodstatněné a muž nyní zachránkyni osobně poděkoval.

Cizinka pracovala v Česku od roku 1996 bez jediné absence. Po léčbě rakoviny živoří

31. prosince 2021 23:43

Ukrajinka Lyudmyla Pavlyuk dlouhodobě žije a pracuje v České republice. Nyní se ale nachází v tíživé životní situaci. Těžká choroba na ní zanechala vážné a trvalé následky, nyní proto pobírá invalidní důchod. Ten je ale příliš nízký, než aby ji dokázal rozumně uživit. Ministerstvo zdravotnictví jí radí obrátit se na úřady a požádat i o jiné formy podpory.

reklama