CNN Prima News Rakovník

Rakovník

Výpis příspěvků ke štítku „Rakovník“

Na cesty do školy potřebuje Ondra s Kabuki syndromem nové auto. Rodiče prosí o pomoc

Sedmiletý Ondrášek by se měl učit psát, číst, počítat a hrát si s kamarády. Chlapec však trpí genetickým onemocněním zvaným Kabuki syndrom: v podstatě se zastavil v mentálním i fyzickém vývoji na úrovni 11měsíčního dítěte. Ondra nemluví, nechodí – pouze leze, sám se nenají a takřka nevidí. Jeho milující rodiče se snaží mu život co nejvíce ulehčit, jsou však chvíle, kdy na to sami nestačí. Příkladem je pořízení nového auta, v němž by mohl jejich mladší syn dojíždět do speciální školy. S žádostí o pomoc se proto obrátili na veřejnost.

Inovace vznikající v České republice pomáhají evropským spotřebitelům

Pro mateřskou společnost Procter & Gamble, která je mezi TOP 10 na americké burze, je český region 6. nejvýznamnějším ve střední Evropě. P&G se svou centrálou v Praze a výrobním závodem Rakona v Rakovníku, který je druhým nejstarším závodem P&G na celém světě, patří již více než tři desetiletí k předním společnostem v zemi. Její důvěryhodné značky, jako jsou Ariel, Lenor, Pampers, Always, Braun, Gillette nebo Pantene, jsou již po generace součástí českých obývacích pokojů, kuchyní a koupelen. Během 185 let existence společnosti P&G její značky ve světě překonávaly zažité konvence, přicházely s inovacemi a pomáhaly utvářet kulturu – a po více než 30 let to tak dělají i v České republice.

Tragédie změnila Martince život. Má poškozený mozek a nehýbe se, pomoci může rehabilitace

Stačila chvíle, aby se život 5členné rodiny navždy změnil. Když byl Martince rok, začala se topit. Ani rychlá pomoc lékařů však rodiče nepřipravila na to, co následovalo. Dívenka má kvůli nedostatku kyslíku poškozený mozek. Dva roky se takřka nehýbe, přesto dělá malé pokroky. K dalšímu posunu by jí mohla pomoci neurorehabilitace, která je však pro rodinu velmi nákladná.