CNN Prima News Rakovník

Rakovník

Výpis příspěvků ke štítku „Rakovník“

Na mítinku Nerudové: Nepotřebujeme na Hradě dalšího starce. Líbí se nám vstřícnost k LGBT

13. listopadu 2022 10:31

Názory ekonomky Danuše Nerudové většina lidí donedávna neznala. Přesto bývalá rektorka Mendelovy univerzity podle průzkumů i bookmakerů patří do trojice favoritů prezidentské volby. Jak umí mluvit s voliči a opravdu lidem imponuje coby „česká Čaputová“? CNN Prima NEWS to zjišťovala mezi účastníky besedy v Rakovníku.

Tragédie změnila Martince život. Má poškozený mozek a nehýbe se, pomoci může rehabilitace

20. října 2022 11:27

Stačila chvíle, aby se život 5členné rodiny navždy změnil. Když byl Martince rok, začala se topit. Ani rychlá pomoc lékařů však rodiče nepřipravila na to, co následovalo. Dívenka má kvůli nedostatku kyslíku poškozený mozek. Dva roky se takřka nehýbe, přesto dělá malé pokroky. K dalšímu posunu by jí mohla pomoci neurorehabilitace, která je však pro rodinu velmi nákladná.

Tragická nehoda u Rakovníku. Srážka dvou aut si vyžádala mrtvého i zraněné

4. prosince 2021 15:13

Jedno úmrtí a dvě těžká zranění si vyžádala nehoda dvou osobních aut mezi Rakovníkem a Lišany. Jedno auto dostalo zřejmě smyk a přejelo do protisměru. kde se střetlo s druhým vozem. Při nehodě zemřel 67letý řidič prvního z aut, jeho spolujezdkyně a druhý z šoférů skončili v nemocnici. Příčinu a okolnosti nehody policisté vyšetřují.

Týden jsem projížděla ceníky, děda byl bezradný. Vnučka popsala martyrium s energiemi

29. října 2021 05:56

Téměř milion domácností aktuálně řeší, jak se vypořádat s krachem dodavatele energií Bohemia Energy a ke komu přejít, aby neplatily tisíce navíc. Z velké části jde o seniory, kteří si sami nevědí rady a pomáhají jim rodiny. To je případ i pana Františka z Rakovníka. Tomu s vyřízením pomáhala jeho vnučka, která týden procházela ceníky všech firem, strávila hodiny na infolinkách – a stejně si není jistá, kam vlastně dědečka vzhledem k výši důchodu přehlásit.

Další selhání státu: Nemocnice má vakcínu, přesto nemůže očkovat seniory 70+

25. února 2021 05:43

Neschopnost vlády dostat do krajů a nemocnic vakcíny na očkování se vyšplhala na další úroveň. Zatímco doteď byla největším problémem jejich pomalá distribuce, nově se především v menších městech stává, že sice vakcíny jsou, ale není koho očkovat. Všichni senioři nad 80+ už na očkování byli a ti mladší zatím stát nepustil k rezervaci. Například v Rakovníku se na vládu nespoléhají a volají mladším seniorům sami.

Zoufalí senioři: Jen tak nás vyškrtli a nevíme, kdy na nás přijde řada s očkováním

2. února 2021 05:11

Senioři 80+ jsou stále zoufalejší a ptají se, kdy se budou moci nechat očkovat. Řadě z nich totiž bez vysvětlení chodí zprávy, které jim ruší už objednané termíny. Někteří se musí dokonce znovu od začátku registrovat a celým systémem znovu proklikat. Bojí se, že se tak na ně dostane řada ještě později, pokud vůbec. „Jsme zklamaní, otřáslo to naší důvěrou a vládě jsme jedno," popisuje své zkušenosti seniorka Jana.