CNN Prima News rasová rovnost

rasová rovnost

Výpis příspěvků ke štítku „rasová rovnost“

Před útokem vyhrožoval, je plný vzteku a hořkosti. Kdo střílel v newyorském metru?

13. dubna 2022 13:23

Chvíle hrůzy prožili v úterý ráno cestující v newyorském metru ve čtvrti Brooklyn. Afroameričan ve vagónu zapálil dýmovnici a následně začal střílet do lidí. Snímek z incidentu zachycuje řadu zraněných lidí od krve, kteří v panice utíkají z místo činu. Pachatel unikl, policisté po něm nadále pátrají. Nyní však znají totožnost podezřelého, který se na útoku měl podílet. Je jím 63letý Frank R. James, který sdílel znepokojivé video.

Psychiatrička sní o střílení bělochů do hlav. Svěřila se s tím během přednášky

9. června 2021 07:35

Každý z nás sní o něčem jiném. Někteří lidé by chtěli mít jachtu, jiní lidé zase početnou rodinu a mnozí z nás by se rádi dožili vysokého věku bez zdravotních komplikací. Americká psychiatrička Aruna Khilananiová má ale o mnoho temnější fantazie. Při přednášce na téma „psychopatický problém v mysli bělochů“ svým studentům řekla, že „sní o střílení bělochů do jejich hlav“.

Biden chce bojovat s ekonomickým rasismem a kandidovat s viceprezidentkou

29. července 2020 08:59

Demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden v úterý oznámil, že se hodlá zaměřit na boj s přetrvávajícími ekonomickými rasovými nerovnostmi v americké společnosti. Jeho plán zahrnuje fond na podporu drobných podnikatelů z minorit i dostupnější bydlení. Znovu se tak vymezil vůči současnému prezidentovi Donaldu Trumpovi, píše agentura AP.