CNN Prima News Rhodos

Rhodos

Výpis příspěvků ke štítku „Rhodos“

Problém s kufry na letišti v Praze? Těžká a špatně placená práce, popisuje bývalý zaměstnanec

Letiště Václava Havla v pražské Ruzyni už několikátým dnem řeší průšvih se zavazadly, která neodletěla se svými majiteli do vysněných prázdninových destinací. Problém je, že o práci nakládání bagáže není zájem a je špatně placená. CNN Prima NEWS to řekl bývalý zaměstnanec letiště, který si nepřál být jmenován. Podle něj svoji roli sehrála také covidová pandemie, kvůli které museli mnozí pracovníci skončit. Mezitím se kupí stížnosti cestujících. Letiště se hájí, že drtivá většina zavazadel už měla být odeslána ke svým majitelům.

Většina kufrů už odletěla za lidmi, tvrdí letiště. Turisté je ale stále nemají, panuje chaos

Chaos a zmatek na letišti v Praze. Už v neděli se začala situace kvůli přetížení letového provozu zhoršovat. Zaměstnanci nestíhali kufry nakládat ani vykládat. Skoro dva tisíce lidí odletělo na dovolenou, jejich zavazadla ale zůstala v Praze. Letiště pracuje na nápravě, cestující však vyzývá, aby u sebe na palubě měli nejnutnější léky a hygienické potřeby alespoň na jeden až dva dny. Zároveň uvedlo, že většina kufrů už odletěla do cílových destinací. K lidem se ale stále nedostaly, situace je nepřehledná.

Děti brečí, nemáme léky, popisují Češi chaos s kufry. Ani Řekové prý nic podobného nezažili

Lidem, kterým do cílových destinací nedorazily kufry, začíná absence osobních věcí skutečně vadit. Postrádají například důležité léky nebo hotovost. Za nové věci navíc utratí i tisíce korun. Slibům leteckých společností, že zavazadla brzy dodají, řada lidí nevěří. Podle pražského letiště už by měla být třetina zavazadel na cestě ke klientům.

Vedra pohltí i Evropu, varují experti. Dovolené ve Středomoří nahradí Balt a zdraží pojištění

V nadcházejících dekádách lidé zřejmě budou muset radikálně změnit způsob, jakým tráví dovolené v zahraničí. Může za to klimatická změna, píše britský deník The Telegraph. Podle zpravodajského webu budou dovolenkáři nuceni své cesty uzpůsobit rostoucím teplotám ve Středomoří nebo zaplatit více za pojištění. Britové předpovídají i rostoucí oblibu severských zemí či lyžařských středisek, která se přizpůsobují letním návštěvníkům.

Řeckem se prohnalo tornádo a vzplál muniční sklad. Hasiči i tak hlásí, že vše mají pod kontrolou

Všechny požáry v Řecku se už podařilo dostat pod kontrolu navzdory tomu, že situaci v zemi zkomplikovala i bouře s krupobitím na severozápadě, během níž se objevilo i malé tornádo a požár muničního skladu poblíž města Volos. Podle místních médií o tom v pátek ráno informovala civilní služba. Nebezpečí vzniku a dalšího šíření ohně však kvůli týdny trvajícímu suchu zůstává vysoké. Výstraha před extrémním rizikem v současnosti platí v šesti oblastech, což je o jednu méně než ve čtvrtek.

Zkáza biblických rozměrů. Lidé z Rhodu jsou zoufalí, bojí se, jak vyžijí, popsal reportér

Cestovní ruch na Rhodu živí desetitisíce lidí, letošní sezona je ale kvůli požárům předčasně u konce. Místní se obávají, jak po zbytek roku vyžijí i zda se turisté v budoucnu vůbec vrátí. Je to pro ně katastrofa biblických rozměrů. Tak situaci na řeckém ostrově popsal redaktor CNN Prima NEWS Patrik Kaizr. Zásadní faktory, které komplikují snahu hasičů zkrotit plameny, okomentoval také člen Profesní komorní požární ochrany Radek Kislinger.