CNN Prima News řidič

řidič

Výpis příspěvků ke štítku „řidič“

Pokuty se až zdvojnásobily, hříšníci mezi řidiči ale nezmizeli. Odmítnutí testu vyjde draho

Policisté při výběru pokut přitvrdili. Zatímco v loňském lednu vybrali za přestupky 22,1 milionu korun, letos částka dosáhla více než dvojnásobku, činila 49,3 milionu korun. Pokutovaných přitom bylo v obou obdobích přibližně stejně. Třeba odmítnutí testu na alkohol či drogy vyjde velmi draho. Pokud řidič kamionu způsobí smrtelnou nehodu s přetíženým tahačem, může si vyslechnout i desetiletý verdikt. Data zveřejnil web iDnes.cz.

Opilý a zfetovaný. Policie odhalila, proč řidič v Dobříši po zběsilé jízdě vrazil do autobusu

Za volantem auta značky Fiat Punto, které se 13. ledna odpoledne v Dobříši ve velmi vysoké rychlosti čelně srazilo s autobusem, seděl řidič, který byl pod vlivem alkoholu a drog. Pro pořad Krimi zprávy CNN Prima NEWS to potvrdil Pavel Truxa, tiskový mluvčí policie Středočeského kraje. Nehoda měla tragický konec. Spolujezdec z fiatu zraněním na místě podlehl, řidič byl v kritickém stavu transportován do nemocnice, zranění utrpěl také řidič autobusu.

Drsný zákrok kvůli banalitě: Řidiče vytáhla z auta zásahovka, ve voze seděla tříletá dcera

Tvrdý zásah policie zažil na vlastní kůži český řidič ve slovenské Žilině. V době, kdy ho členové zásahové jednotky tahali z auta a mířili na něj pistolemi, brečela ve voze jeho tříletá dcera. Důvodem zadržení přitom mělo být lehké odření zaparkovaného auta a následný odjezd z místa nehody, přičemž on sám tuto verzi odmítá. Uklidnit plačící dítě mu policisté umožnili až po čtvrt hodině, poté mu sundali pouta a beze slova odjeli. Řidič považuje zásah za neadekvátní a hodlá se obrátit na inspekci ministerstva vnitra. Reakci zadrženého přinesl web Žilinak.sk.

Diskonehody na silnicích. S alkoholem bourají hlavně mladí, nejrizikovější jsou tři hodiny

Nehody, v nichž sehrál podstatnou roli alkohol či drogy, mají na svědomí nejčastěji řidiči ve věkovém rozmezí 18 až 24 let. Podle šéfa BESIP ministerstva dopravy Tomáše Neřolda je nutné nezavádět žádnou toleranci alkoholu. Odborník ve vysílání CNN Prima NEWS popsal trend „diskonehod“ a hovořil rovněž o zpřísňování postihů za odmítnutí testu na přítomnost alkoholu v krvi.

Řidič se na Českolipsku propadl s autem pod led. Žádná nehoda, chtěl se klouzat, tvrdí svědek

Řidič, který ve čtvrtek večer skončil s vozem v rybníce v Hradčanech na Českolipsku a na několik hodin zaměstnal záchranáře, se zřejmě chtěl projet s vozem po ledu. Tvrdí to očitý svědek, se kterým mluvil reportér CNN Prima NEWS. „To nebyla žádná nehoda, viděl jsem, že tam najel schválně, prostě se chtěl sklouznout po ledě,“ řekl krátce jeden z místních obyvatel s tím, že tak to popsal i policii. Ta ale zatím tuto verzi nepotvrdila.