CNN Prima News Roman Joch

Roman Joch

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Joch“

Strašení válkou, svět chaosu i poker face. Co nás čeká v týdnech před druhým kolem?

16. ledna 2023 07:51

Češi se musí v souvislosti s druhým kolem prezidentských voleb v příštích dnech připravit na tvrdou kampaň. Političtí komentátoři upozorňují, že pokud chce šéf hnutí ANO Andrej Babiš ve volbách uspět, je třeba odradit občany od podpory jeho soka – generála ve výslužbě Petra Pavla. S podobnou strategií prý dvakrát uspěl i Miloš Zeman, současná hlava státu.

Babiš rozjel kampaň, Pavla spojuje s válkou. Jako Zeman, jen jiné lži, komentují experti

15. ledna 2023 18:08

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš rozjel okamžitě po konci 1. kola prezidentských voleb tvrdou kampaň, kterou experti předpovídali. Svého soupeře Petra Pavla už v neděli na billboardech vykreslil jako nepřítele, který zavleče Česko do války. Sám o sobě pak tvrdí, že je diplomat. Podle odborníků jde o podobnou taktiku, jakou použil prezident Miloš Zeman proti Jiřímu Drahošovi.

Šídlo: Vláda byla v komunikaci horší než Babiš s Havlíčkem. Pomoc neumí prodat, dodal Joch

12. prosince 2022 08:51

Vládní komunikace byla během léta a podzimu mimořádně nevydařená, kritizoval v Partii PLUS na CNN Prima NEWS politický komentátor Jindřich Šídlo. Souhlasil s ním i publicista Roman Joch a uvedl příklad – pomoc občanům je podle něj vzhledem ke schodkovým rozpočtům možná až příliš štědrá, kabinet ji však nedokáže prodat.

Ovlivní volby v USA podporu Ukrajiny? Pro Kyjev by mohly nastat problémy, míní experti

9. listopadu 2022 14:38

Budou znamenat americké volby do Kongresu a pravděpodobné posílení Republikánské strany změnu postoje USA k masivní vojenské podpoře Ukrajiny během ruské invaze? I o tom ve vysílání CNN Prima NEWS diskutovali amerikanista Jakub Lepš a politický komentátor Roman Joch. Shodli se na tom, že větší počet republikánských politiků mezi zákonodárci by mohl pro Kyjev znamenat jisté problémy. Ani jeden z expertů však neočekává významnější proměnu americké zahraniční politiky.

Masaryk se choval jako monarcha. Kvůli němu jsou čeští prezidenti mocnější, míní experti

28. října 2022 14:52

Experti ve studiu CNN Prima NEWS při příležitosti vzniku samostatné Československé republiky rozebírali, jakou roli hráli českoslovenští a čeští prezidenti v minulosti a jakou funkci mají dnes. Historik Michal Macháček a ředitel Občanského institutu Roman Joch se shodli, že Tomáš Garrigue Masaryk vystupoval jako monarcha, čímž ovlivnil všechny další vládce včetně Miloše Zemana.

V Bidena nemám důvěru. Vítězství Ukrajiny paradoxně zachrání životy mnoha Rusů, říká Joch

25. března 2022 23:03

Ukrajině se musí podařit totálně porazit ruskou armádu na svém území, abychom zabránili ztrátě ruských i dalších životů v příštích desetiletích. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politický komentátor a pedagog CEVRO Institutu Roman Joch. Publicista a rovněž akademik Tomáš Klvaňa prohlásil, že proti Rusku již země Severoatlantické aliance (NATO) i Evropské unie (EU) vedou regulérní hospodářskou válku.

Proč Bidenovi klesá popularita? Je málo kompetentní, slabý a unavený, říká Žantovský

24. září 2021 22:34

Joe Biden po pouhých osmi měsících ve funkci prezidenta USA výrazně ztrácí na podpoře. Podle posledního průzkumu je dokonce méně populární než jeho předchůdce Donald Trump. „Bidenova administrativa zatím nemá nic, co by mohla předložit jako úspěch. To přispívá k negativnímu obrazu prezidenta,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec ČR v USA Michael Žantovský.