reklama

Kahnová k dopadení posledního člena Berdychova gangu: Jsem ráda, že je po všem

Před patnácti lety začala rozkrývat případ takzvaného Berdychova gangu. Stáli proti ní nejen zkušení zločinci, ale i kolegové. Dopadení posledního člena je pro elitní policistku Helenu Kahnovou uzavřením celého případu.

reklama

Helena Kahnová má z dopadení Jaromíra Prokopa v první řadě radost. „Už je to úplně poslední člen, který by měl být souzen. Byl na útěku opravu strašně let,“ komentuje situaci kriminalistka. On sám ale podle jejích slov s Berdychem příliš nespolupracoval. „Utekl velmi záhy, a jestli si ho dobře vybavuji, tak on měl spíš vazby na Discoland a i vlastně na mé kolegy, kteří byli odsouzeni. Rozhodně to ale nebyl žádný pěšák,“ dodává.

Prokop veškeré únosy a loupeže plánoval spíše z pozadí. Policistům unikal dlouhých šestnáct let. Podařilo se ho vypátrat v USA. Při dopadení u něj nalezli policisté v přepočtu přes 370 tisíc korun. Ve Spojených státech měl dál pokračovat v trestné činnosti. „Byl to zkušený lump,“ domnívá se Kahnová a je přesvědčena o tom, že se z něj nestal „počestný podnikatel“.

FBI vůbec poprvé zařadila do hledaných osob a na seznam tzv. Most Wanted programu Čecha. Jeho vyšetřování komplikovalo především neustálé měnění jeho identity a falšování dokladů. Aktuálně je Jaromír Prokop ve vazbě v Seattlu a řeší se jeho vydání do České republiky.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová

Sněmovna předává své pravomoci vládě a vzdává se kontroly, hodnotí pandemický zákon bývalá ministryně spravedlnosti a současná prezidentka Unie rodinných advokátů Daniela Kovářová. Varuje také, že norma obsahuje řadu problematických ustanovení, například likvidační sankce. Jsou lidé, kteří poruší vládní nařízení, trestáni protiústavně? Může být jednou očkování povinné pro všechny občany? Také o tom promluvila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Praha

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Lidé v opatřeních tápou. Co dělat, když žijete v Praze a nemáte tam trvalé bydliště

Obyvatelé Prahy, kteří v hlavním městě nemají trvalé bydliště, si musí již několik dní lámat hlavu nad tím, jakým způsobem by případné policejní hlídce prokázali, že v něm skutečně žijí. Často proto improvizují a po Praze s sebou vozí různá čestná prohlášení. Ministerstvo vnitra však radí, aby se lidé prokazovali pomocí smluv či vyúčtování. Problém se týká přibližně 240 tisíc osob, které žijí v Praze bez trvalého bydliště.

Vondra: Schvalování vakcín v EU strašně trvá. Ve válce s virem musíme jít do rizika
reklama
reklama
Zvířata v ZOO Plasy mrzla, některá uhynula. Odstřihli ji od plynu, majitelé nezaplatili

Plzeňský kraj

Domácí zpravodajství

Studenti do boje proti covidu. Vláda schválila pracovní povinnost zdravotnických škol
Letadlo rozprašuje koronavirus nad Brnem, sdílel poslanec Volný dezinformaci
Lék na covid ivermektin je bezpečný. S ním přežilo dvakrát více pacientů, tvrdí primář
Další články
reklama
reklama