reklama

Kahnová k dopadení posledního člena Berdychova gangu: Jsem ráda, že je po všem

Před patnácti lety začala rozkrývat případ takzvaného Berdychova gangu. Stáli proti ní nejen zkušení zločinci, ale i kolegové. Dopadení posledního člena je pro elitní policistku Helenu Kahnovou uzavřením celého případu.

reklama

Helena Kahnová má z dopadení Jaromíra Prokopa v první řadě radost. „Už je to úplně poslední člen, který by měl být souzen. Byl na útěku opravu strašně let,“ komentuje situaci kriminalistka. On sám ale podle jejích slov s Berdychem příliš nespolupracoval. „Utekl velmi záhy, a jestli si ho dobře vybavuji, tak on měl spíš vazby na Discoland a i vlastně na mé kolegy, kteří byli odsouzeni. Rozhodně to ale nebyl žádný pěšák,“ dodává.

Prokop veškeré únosy a loupeže plánoval spíše z pozadí. Policistům unikal dlouhých šestnáct let. Podařilo se ho vypátrat v USA. Při dopadení u něj nalezli policisté v přepočtu přes 370 tisíc korun. Ve Spojených státech měl dál pokračovat v trestné činnosti. „Byl to zkušený lump,“ domnívá se Kahnová a je přesvědčena o tom, že se z něj nestal „počestný podnikatel“.

FBI vůbec poprvé zařadila do hledaných osob a na seznam tzv. Most Wanted programu Čecha. Jeho vyšetřování komplikovalo především neustálé měnění jeho identity a falšování dokladů. Aktuálně je Jaromír Prokop ve vazbě v Seattlu a řeší se jeho vydání do České republiky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci
Zahraničí

Napětí na Ukrajině sílí. Španělsko vyslalo válečné lodě, Američané zvažují evakuaci

Západ se stále více obává, že dojde k ruské invazi na Ukrajinu. Americká ambasáda v Kyjevě chce ze země dostat všechny postradatelné diplomatické pracovníky i s jejich rodinami. Španělsko už vyslalo své válečné lodě, které se mají připojit k loďstvu NATO ve Středozemním a Černém moři. Mnoho dalších evropských zemí se snaží na území Ukrajiny dostat vojenskou techniku. V tom jim ale často brání Německo, jehož přístup k Ukrajině by se dal považovat za velmi chladný.

Zápasníka Procházku čeká životní zápas. V UFC se utká o titul s Teixeirou

Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka zná termín svého životního zápasu. 7. května ho čeká titulový souboj proti úřadujícímu UFC šampionovi v polotěžké váze. Tím je v současnosti Brazilec Glover Teixeira. Dějiště akce UFC 274 ještě promotér oficiálně neoznámil, galavečer by se ale měl uskutečnit v Riu de Janeiru. Teixeira by tak měl obhajovat titul v domácím prostředí.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

Lámali vězňům nohy a bili je do obličeje. Dozorcům z Valdic hrozí až 10 let za mřížemi

Vyšetřovatelé Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhají osm dozorců z věznice Valdice na Jičínsku. Viní je z toho, že fyzicky napadali odsouzené nebo násilí přihlíželi. Dvěma dozorcům hrozí až desetileté tresty. GIBS zahájila trestní stíhání po vyhodnocení důkazů i znaleckých posudků loni v říjnu, informovala v sobotu mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama