CNN Prima News Berdychův gang

Berdychův gang

Výpis příspěvků ke štítku „Berdychův gang“

Podivné manévry u věznice: Žháře z Vítkova kryla cisterna hasičů. Je to rarita, žasl advokát

Dva ze žhářů, kteří v roce 2009 zaútočili zápalnými lahvemi na obytný dům plný lidí ve Vítkově, jsou na svobodě. Manévry vězeňské služby v Mírově, aby je nebylo možné natočit, byly podle námi osloveného advokáta nestandardní. Vězeňská služba sice odmítla, že dozorci odsouzené před novináři chránili, jenže jak vyšlo najevo, advokát žhářů se s ředitelem věznice dopředu domluvil.

Největší loupeže v Česku: Gang ukradl 154 milionů korun, policii uniká už 20 let

Berdychův gang patřil na přelomu tisíciletí k té nejobávanější zločinecké skupině v Česku. Kromě únosů, mučení a vražd měli mít podle policistů jeho členové na svědomí i jednu z největších loupeží, která se na našem území odehrála. Obvinění sice padla, soudy ale nakonec všechny obžalované zprostily viny, a loupež tak zůstala nevyřešená. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

David Berdych je definitivně volný. Odseděl si 11 let za loupeže, únosy a vydírání

David Berdych, který si odpykal přes 11 let vězení za loupeže, únosy a vydírání, které spáchal tzv. Berdychův gang, je definitivně volný. Soud rozhodl, že muž se v sedmileté zkušební době podmíněného propuštění z vězení choval řádně. Gang vstoupil do dějin české kriminalistiky propojením podsvětí s elitními policisty, kteří měli bojovat s organizovaným zločinem.

Prokop z Berdychova gangu se přiznal ke čtyřem loupežím. Odmítl ale jejich organizaci

Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se v úterý u soudu přiznal k účasti na čtyřech loupežích, které mu klade za vinu obžaloba. Odmítl ale tvrzení, že přepadení vymyslel a organizoval, jak dříve v jeho nepřítomnosti uvedli spolupachatelé včetně Davida Berdycha. Zdůraznil také, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí. Prokop se před trestním řízením řadu let skrýval, policie ho loni dopadla v USA.

Kriminalisté z USA přivezli Prokopa. Poslední člen Berdychova gangu je za mřížemi

Čeští kriminalisté v pátek přivezli z USA Jaromíra Prokopa, posledního člena takzvaného Berdychova gangu, odsouzeného za únos a smrt zlatníka z roku 1996 a loupežná přepadení dalších lidí. Na Twitteru to uvedla policie. Americká policie po spolupráci s českými vyšetřovateli Prokopa dopadla loni na jaře, český soud mu už dřív v jeho nepřítomnosti uložil 13,5 roku vězení. Kauza takzvaného Berdychova gangu, jenž má na svědomí loupeže, únosy a vydírání podnikatelů, bývá označována za největší případ organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky.

Policejní psycholožka: Prokop velmi dobře zvládal svou situaci, nebál se rizika

Jaromír Prokop, poslední člen tzv. Berdychova gangu, je od posledního dubnového dne v americkém vězení. Policie ho dopadla v Seattlu, v USA se údajně skrýval 16 let. „Šlo o nejkrásnější roky mého života,“ prohlásil Prokop do policejní kamery při zatýkání. „U zločince jeho ražení to není nic neobvyklého,“ hodnotí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS policejní psycholožka Ludmila Čírtková.