CNN Prima News Berdychův gang

Berdychův gang

Výpis příspěvků ke štítku „Berdychův gang“

Největší loupeže v Česku: Gang ukradl 154 milionů korun, policii uniká už 20 let

16. prosince 2022 06:58

Berdychův gang patřil na přelomu tisíciletí k té nejobávanější zločinecké skupině v Česku. Kromě únosů, mučení a vražd měli mít podle policistů jeho členové na svědomí i jednu z největších loupeží, která se na našem území odehrála. Obvinění sice padla, soudy ale nakonec všechny obžalované zprostily viny, a loupež tak zůstala nevyřešená. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

David Berdych je definitivně volný. Odseděl si 11 let za loupeže, únosy a vydírání

1. srpna 2022 10:56

David Berdych, který si odpykal přes 11 let vězení za loupeže, únosy a vydírání, které spáchal tzv. Berdychův gang, je definitivně volný. Soud rozhodl, že muž se v sedmileté zkušební době podmíněného propuštění z vězení choval řádně. Gang vstoupil do dějin české kriminalistiky propojením podsvětí s elitními policisty, kteří měli bojovat s organizovaným zločinem.

Prokop z Berdychova gangu se přiznal ke čtyřem loupežím. Odmítl ale jejich organizaci

27. července 2021 12:39

Jaromír Prokop, poslední neodsouzený člen takzvaného Berdychova gangu, se v úterý u soudu přiznal k účasti na čtyřech loupežích, které mu klade za vinu obžaloba. Odmítl ale tvrzení, že přepadení vymyslel a organizoval, jak dříve v jeho nepřítomnosti uvedli spolupachatelé včetně Davida Berdycha. Zdůraznil také, že při loupežích nikdy nepoužil fyzické násilí. Prokop se před trestním řízením řadu let skrýval, policie ho loni dopadla v USA.

Kauzu uprchlého berdychovce soud projedná znovu. Rozsudek 13,5 roku vězení byl zrušen

8. června 2021 11:22
Aktualizováno

Kauza Jaromíra Prokopa, který byl v nepřítomnosti odsouzen společně s tzv. Berdychovým gangem ke 13,5 roku vězení, se bude projednávat v novém hlavním líčení. Prokop o to v úterý požádal u středočeského krajského soudu. Novinářům to řekl soudce Jiří Wažik. Prokopa vydaly minulý měsíc do Česka Spojené státy, kde se skrýval.

Kriminalisté z USA přivezli Prokopa. Poslední člen Berdychova gangu je za mřížemi

28. května 2021 18:13

Čeští kriminalisté v pátek přivezli z USA Jaromíra Prokopa, posledního člena takzvaného Berdychova gangu, odsouzeného za únos a smrt zlatníka z roku 1996 a loupežná přepadení dalších lidí. Na Twitteru to uvedla policie. Americká policie po spolupráci s českými vyšetřovateli Prokopa dopadla loni na jaře, český soud mu už dřív v jeho nepřítomnosti uložil 13,5 roku vězení. Kauza takzvaného Berdychova gangu, jenž má na svědomí loupeže, únosy a vydírání podnikatelů, bývá označována za největší případ organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky.

Policejní psycholožka: Prokop velmi dobře zvládal svou situaci, nebál se rizika

7. května 2020 18:03

Jaromír Prokop, poslední člen tzv. Berdychova gangu, je od posledního dubnového dne v americkém vězení. Policie ho dopadla v Seattlu, v USA se údajně skrýval 16 let. „Šlo o nejkrásnější roky mého života,“ prohlásil Prokop do policejní kamery při zatýkání. „U zločince jeho ražení to není nic neobvyklého,“ hodnotí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS policejní psycholožka Ludmila Čírtková.

Policie dopadla v USA posledního člena takzvaného Berdychova gangu

30. dubna 2020 11:45

Policie dopadla posledního člena takzvaného Berdychova gangu, který měl na svědomí loupeže, únosy a vydírání podnikatelů. V souvislosti s jeho činností bylo dosud obžalováno nebo obviněno přes 50 lidí. Muž se skrýval v USA v okolí Seattlu, kde ho policisté v úterý zadrželi. Nyní začalo řízení směřující k jeho vydání do ČR, uvedla ve čtvrtek na policejním webu mluvčí Kateřina Rendlová. Podle informací České televize jde o Jaromíra Prokopa, který unikal 16 let.