CNN Prima News rozsudek

rozsudek

Výpis příspěvků ke štítku „rozsudek“

Vzrušuje ho utrpení. Před soudem stojí muž, který v Plzni znásilnil a chtěl zavraždit dívku

U Krajského soudu v Plzni zazněly ve čtvrtek závěrečné řeči v případu znásilnění, pohlavního zneužití a pokusu o vraždu. Brutálního činu se měl minulý rok v Plzni dopustit teprve devatenáctiletý mladík. Podle obžaloby svou oběť spoutal lepicí páskou, znásilnil, bodl několikrát do krku a nakonec zabalil do pytle a shodil ze srázu. Zatímco státní zástupce požaduje 18letý trest za mřížemi, obhájce navrhuje mírnější verdikt.

Podmínka za znásilňování dívky otčímem? Trest je podle Blažka mírný. Rozhodnutí soudu napadl

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) podal stížnost pro porušení zákona v kauze nezletilé dívky, kterou dlouhodobě znásilňoval otčím. Uložený podmíněný trest byl podle Blažka zjevně nepřiměřeně mírný, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo. Stížnost bude řešit Nejvyšší soud, který ale nemůže napadené rozhodnutí zrušit. Jeho výrok by však mohl ovlivnit budoucí rozhodování justice v obdobných případech. Zmocněnec dívky, která v médiích vystupuje s pozměněným jménem Anička, chce do konce března podat ústavní stížnost. Rozsudek vzbudil kritiku a protesty.

Brutální vražda v konopném opojení: Žena zasadila příteli 108 ran nožem, dostala podmínku

Američanka Bryn Spejcherová byla uznána vinnou za neúmyslné zabití svého partnera Chada O'Melia. Usmrtila ho obzvlášť brutálním způsobem – zasadila mu více než stovku bodných ran nožem. Protože během hrůzného činu byla pod nedobrovolným vlivem konopí, což u ní vyvolalo psychózu, soud ji odsoudil na dva roky podmíněně a zároveň musí odpracovat 100 hodin veřejně prospěšných prací. Rodina oběti s rozsudkem nesouhlasí.

Není deviant, první sex chtěla ona. Soud odůvodnil podmínku pro otčíma, jenž zneužíval dceru

Brněnský krajský soud zveřejnil písemné odůvodnění rozsudku v případu dívky, kterou dlouhodobě znásilňoval nevlastní otec. Muži byl totiž při veřejném jednání změněn původně uložený tříletý trest vězení na podmínku, což pobouřilo širokou veřejnost i odborníky. Podle dokumentu měl sexuální vztah mezi dívkou a otčímem být zpočátku dobrovolný a dívka se tak měla mstít matce. Muž prý navíc není „násilník, deviant ani sexuální predátor“.

KOMENTÁŘ: Ostuda ctihodného Ústavního soudu. Zákonné neznamená spravedlivé a morální

Ústavní soud rozhodl ve prospěch vlády, politické opozici a menšině neuznal ani bod. Dozvěděli jsme se, že sice bylo narušeno legitimní očekávání seniorů, vláda měla vyslyšet prognózy inflace, podmínky pro valorizace byly splněny co do výše inflace, ale stejně smolík. Soudce zpravodaj připustil, že byl vynesen verdikt „navzdory Evropskému soudu pro lidská práva“.

Bezohledný lyžař usmrtil na sjezdovce osmiletého Alexe. Soud mu uložil podmínku a pokutu

Dva roky vězení s podmínečným odkladem na zkušební dobu tří let. Tak zní výše trestu pro 21letého mladíka, který loni v únoru na sjezdovce ve slovenském lyžařském středisku srazil a usmrtil teprve osmiletého Alexe. Viník navíc musí chlapcově rodině zaplatit v přepočtu přes 600 tisíc korun jako náhradu škody. O rozhodnutí soudu informovala slovenská média.

Nenechme zlo bez trestu, vyzývá Znesnáze21. Na pomoc dalším obětem znásilnění vznikla sbírka

Pouhých pět procent všech znásilnění, k nimž v České republice došlo, oběť nahlásí. Ročně je přitom v tuzemsku spácháno zhruba dvanáct tisíc těchto činů. Ve většině případů, kdy se oběť rozhodne znásilnění nahlásit, odejde pachatel od soudu s velmi nízkým trestem, potažmo podmínkou, uvádí web jaktrestame.cz. Změnu by chtěl přinést spolek Bez trestu, za nímž stojí experti z různých oborů. Právě na podporu spolku a obětem znásilnění vznikla na platformě Znesnáze21 sbírka, která zároveň reaguje na případ nezletilé dívky, kterou její otčím roky znásilňoval a od soudu odešel s podmínkou.

Pro dívku znásilňovanou otčímem vznikla sbírka. Lidé jí chtějí pomoci začít znovu

Vybrat prostředky na terapeutickou pomoc, nezbytné životní výdaje, ale zejména start do nové životní etapy. Takový je cíl sbírky, kterou pro znásilněnou dívku založila iniciativa Pod svícnem na dárcovské platformě Donio pod fiktivním jménem Anička. Příběh dívky, kterou zneužíval její nevlastní otec, jenž u soudu vyvázl jen s podmínkou, zasáhl celé Česko. V rámci sbírky dívka popsala své utrpení.

Rozsudek o znásilnění čeká přezkoumání. Před ministerstvem spravedlnosti bude demonstrace

Nejvyšší státní zastupitelství v Brně si vyžádalo kontroverzní rozsudek o podmínce za znásilňování nevlastní dcery otčímem. Po přezkoumání zváží možnost pro podání dovolání, informoval web Seznam Zprávy. Před ministerstvem spravedlnosti se v úterý 23. ledna chystá demonstrace organizací Konsent a Amnesty International. K případu se již vyjadřoval i ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho resort.