CNN Prima News rozsudek

rozsudek

Výpis příspěvků ke štítku „rozsudek“

Chtěl jsem si vyřídit účty se satanem, svěřil se agresor. Za útok nožem skončí ve vězení

23. listopadu 2022 15:02

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu potrestal 37letého Františka K., který podle rozsudku letos na Velikonoce v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku bodl svého známého kuchyňským nožem do krku. Za útok si agresor od soudce vysloužil trest v podobě 6,5letého pobytu ve vězení. Rozsudek však není pravomocný, muž se na místě odvolal.

Otec Natálky zabité při nehodě po verdiktu zuří: Manželka omdlela, nemohli jsme ji probrat

7. října 2022 09:42

Velké zklamání nad rozhodnutím okresního bratislavského soudu cítí Pavol Hamrák, otec Natálie, která zemřela při nedělní nehodě na autobusové zastávce v Bratislavě. Soudce ve čtvrtek rozhodl, že obviněný řidič Dušan Dědeček bude stíhán na svobodě. Když se o rozsudku dozvěděla Pavolova manželka, omdlela a ostatní ji dlouho nemohli probrat.

Zvrat v kauze sportovních dotací. Vrchní soud Peltovi zrušil odsuzující rozsudek

1. září 2022 11:45

Vrchní soud v Praze zrušil odsuzující rozsudek nad bývalým předsedou Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslavem Peltou a někdejší náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou v kauze sportovních dotací. Informovala o tom ve středu Česká televize. Případem se bude muset znovu zabývat Městský soud v Praze. Loni v listopadu soud Peltu za zmanipulování dotací nepravomocně poslal na šest let do vězení, Kratochvílovou potrestal 6,5 roku.

Děsivé detaily vraždy dítěte v Děčíně: Řezání i polykání krve. Soudce prozradil motiv činu

31. srpna 2022 21:52

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu rozhodl, že si za surovou vraždu 13letého dítěte mladistvý odpyká 8 a půl roku za mřížemi, jeho dospělý komplic ve vězení stráví 17 let. Dvojice chlapce trýznila několik desítek minut, jeho utrpení si natáčela na mobilní telefon. Vyhlášení rozsudku, který není pravomocný, provázely emoce pozůstalých. Trest se jim zdál příliš nízký, což soudce mimo jiné zdůvodnil tím, že se mladíci přiznali a projevili lítost.

Děti na táboře se popálily při chemickém pokusu. Soud potrestal vedoucí podmínkou

22. července 2022 10:43

Dvě vedoucí příměstského tábora, na kterém se v srpnu 2019 při chemickém pokusu popálily tři děti, v pátek rokycanský okresní soud potrestal podmíněnými tresty a několikaletými zákazy pořádání táborů. Nejvážněji byla zasažena tehdy šestiletá dívka, kterou oheň popálil na 43 procentech těla. Osmiletého chlapce a stejně staré děvče oheň zasáhl na dvou a pěti procentech těla. Obžalovaným vedoucím, které se jednání soudu opět neúčastnily, hrozilo za těžké ublížení na zdraví z nedbalosti až čtyřleté vězení.