reklama
CNN Prima News rozsudek

rozsudek

Výpis příspěvků ke štítku „rozsudek“

Výhra Meghan nad bulvárem může ohrozit svobodu projevu. Rozsudek řeší i Boris Johnson

4. prosince 2021 05:57

Boris Johnson se bude zabývat důsledky rozsudku londýnského soudu, který zamítl odvolání listu Mail on Sunday proti rozhodnutí, že noviny porušily soukromí a autorská práva Meghan Markelové. Vévodkyně týdeník zažalovala za zveřejnění osobního dopisu, který v roce 2018 napsala svému otci. Kritici se obávají, že by rozsudek mohl mít dopad na svobodu tisku.

Ďábelský plán vraždy. Žena zemřela po hadím uštknutí, ve vězení za to pyká její manžel

22. listopadu 2021 08:01

Idylické manželství 25leté Uthry z Indie se po čase změnilo v noční můru. Se Surejem Kumarem se dívka seznámila prostřednictvím seznamovací služby a v březnu 2018 se vzali. Žena však neměla nejmenší tušení, že její životní láska ji plánuje zavraždit pomocí hadího uštknutí. Pokus o vraždu prostřednictvím smrtelně jedovatého hada provedl už dříve.

Expert: Osvobození střelce z Kenoshy? Nebezpečí vzroste, lidé usoudí, že mohou vše

20. listopadu 2021 11:59

Panují obavy, že se ve Spojených státech na základě zproštění viny 18letého Kyla Rittenhouse budou množit násilné případy. Verdikt poroty nepřímo říká, že je v pořádku brát věci do vlastních rukou, řekl v pořadu 360° amerikanista Jakub Lepš s tím, že řada Američanů se domnívá, že jde o průlomový verdikt. Mladík čelil obvinění z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě na demonstracích ve městě Kenosha, v pátek však soud rozhodl, že je Rittenhouse nevinen.

Soud rozhodl o dřívějším propuštění Ratha. Na svobodu se přesto zatím nedostane

9. listopadu 2021 14:11
Aktualizováno

Městský soud v Brně v úterý rozhodl o podmíněném propuštění Davida Ratha z vězení s délkou zkušební doby sedm let. Na svobodu se ale Rath zatím nedostane, státní zástupkyně proti usnesení podala stížnost, není tedy pravomocné. Věc bude řešit brněnský krajský soud. Někdejší středočeský hejtman za ČSSD Rath si odpykává sedmiletý trest za korupci. Za sebou má polovinu trestu, tedy 3,5 roku vězení.

Kvůli sprše bodl Moldavan krajana do srdce. Proti rozsudku se odvolal, prý se bránil

29. října 2021 07:12

Spor kvůli tomu, kdo půjde dřív do sprchy, skončil bodnou ranou do srdce. Liberecký soud v případu ve středu vynesl verdikt. Téměř padesátiletý Moldavan, který bodl svého krajana na nelegální ubytovně v Nových Zákupech na Českolipsku, má strávit za mřížemi deset let za vraždu. Obžalovaný vinu odmítá a tvrdí, že se jen bránil ve strachu o vlastní život. Proti rozsudku se odvolal.

Okamura čelí exekuci. Novináře označil za mediální žumpu, k omluvě ho nedonutil ani soud

20. října 2021 13:41

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org za podvodný a novináře nazval „mediální žumpou“, ačkoli mu to na jaře pravomocně nařídil pražský vrchní soud. Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu. Šéf SPD s rozsudkem nesouhlasí.

reklama